Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Kijów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Kijów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Kijów w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Kijów
Do miasta Warszawa
Z miasta Kijów

Autobus Warszawa - Kijów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Kijów - informacje o podróży

Odległość między Warszawą a Kijowem wynosi około 800 km, a trasę tę można pokonać w czasie od 12 do nawet 20 godzin.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Kijów

Obecnie z Warszawy do Kijowa jeżdżą autobusy firm Aga Travel, Kaczynski Bus, Boreychuk M.І., Brintsov S.V., Eastern European Travel, Fedorov Yu. V., Kantol, Nadiya Bus, LIS-AVTO-TRANS, KAZNA TRANS MTK, Openline, Pavlovsky I. P, Gunsel TOV, Z-Time, Nashbus.com, Ideal Travel, Ecolines, AtlastravelBUS, LEON POL TRANS, Avtotranzit, Myskiv V.Y., Mustang Trans oraz Elit Express. Nie istnieje połączenie kolejowe pomiędzy tymi miastami.

Dworzec autobusowy w Warszawie - informacje, udogodnienia

Autobusy Warszawa Kijów rozpoczynają podróż na dworcu autobusowym przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się również budynek dworca kolejowego obsługującego pociągi z całej Polski. Na terenie obiektu można skorzystać z wielu udogodnień, takich jak kasy biletowe, bankomaty, sklepy, lokale gastronomiczne i wygodna poczekalnia.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Dojazd na dworzec autobusowy przy Alejach Jerozolimskich 144 jest niezwykle prosty i wymaga jedynie skorzystania z autobusów miejskich o numerach 103, 127, 154, 158, 159, 172, 182, 184, 187, 517. Istnieje również bezpośrednie połączenie dworca z Lotniskiem Chopina realizowane za pomocą kolejki S2 i S3.

Przyjazd do Kijowa - dworzec autobusowy

Autobusy z Warszawy do Kijowa zazwyczaj kończą swoją trasę na terenie dworca autobusowego połączonego z dworcem kolejowym przy ulicy Symona Petlyury 32. W tym miejscu znajdują się liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak poczekalnia, kasy biletowe, kiosk, sklepy i punkty gastronomiczne.

Poruszanie się po mieście - komunikacja miejska

Dostanie się do pozostałych dzielnic miasta z dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32 jest możliwe dzięki autobusom o numerach 24A, 198, 539, 500, 14, 12, 5, 558, 322, 805 oraz 368. W pobliżu obiektu znajduje się także stacja metra i przystanek Starovokzalna Station.

Drugi przystanek autobusowy w Kijowie

Kolejnym miejscem, w którym zatrzymują się autobusy z Warszawy do Kijowa jest dworzec autobusowy przy ulicy Naberezhno-Pecherska doroga 10. W pobliżu obiektu znajduje się centrum handlowe, supermarket, liczne hotele i hostele oraz stacja metra Vydubychi. Dzięki niej można w łatwy sposób dostać się do innych dzielnic miasta.

Komunikacja miejska i lotnisko Kijów Boryspol

Na terenie miasta kursuje metro, dzięki czemu zwiedzanie poszczególnych atrakcji jest wyjątkowo proste i nie wymaga przemieszczania się pieszo. System kolei podziemnej ułatwia również dostanie się do lotniska.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Autobusami z Warszawy do Kijowa podróżują nie tylko obywatele Ukrainy, lecz także inne osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta niezależnie od wieku.

Dworzec autobusowy w Kijowie znajduje się w bliskiej okolicy zabytkowego centrum miasta skrywającego liczne atrakcje turystyczne. W tym miejscu zlokalizowano, między innymi, niezwykle popularną cerkiew św. Andrzeja, Złota Bramę czy Plac Niepodległości. Nad brzegiem Dniepru usytuowano rozpoznawalny pomnik Matki Ojczyzny, Ławrę Peczerską oraz muzea upamiętniające ważne wydarzenia z historii Ukrainy.