Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKatowice - Kijów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Katowice — Kijów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Katowice — Kijów w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Kijów
Z miasta Kijów

Autobus Katowice - Kijów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Katowice Kijów - informacje o podróży

Katowice i Kijów dzieli odległość wynosząca około 950 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle niecałe 18 godzin, a koszt biletu w przypadku osoby dorosłej wynosi 120-140 zł.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Katowice - Kijów

Na trasie Katowice - Kijów obecnie kursują autokary firmy Kantol, My Way, AtlastravelBUS/Avtoekspres, VASILKIVTRANSAVTO, Aristarkhova T.M., B.M.-Tur Elita Trans, Pustovit V.V., PP Tvad, Lvivske ATP - 14630, TRANSPORT-1, Musil Tour Predstavnytstvo, Ternvoyage, East West Eurolines, Shapran S.M., AUTO FORESAGE, AP №5 KP Kyivvpastrans, Avtotranzit, Brintsov S.V., Z-Time, Pavlovsky I. P, LUX-REISEN BIS, COMFORT EXPRESS, LIS-AVTO-TRANS, Nashbus.com, Jordan, TopUkrain, Eastern European Travel, Ideal Travel oraz Gunsel TOV.

Pociąg PKP Katowice Kijów - jak dojechać?

Istnieje również opcja dojazdu do Kijowa pociągiem, jednak wymaga ona dokonania przesiadki w Warszawie. Tego typu połączenia mają miejsce nawet kilka razy w ciągu dnia, jednak kwestia ta zależy od aktualnej daty.

Dworzec autobusowy w Katowicach - informacje

Autobusy Katowice Kijów rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Piotra Skargi 4. W tym miejscu znajduje się poczekalnia, kasy biletowe, rozkład jazdy oraz inne udogodnienia w postaci punktów usługowych, parkingu strzeżonego i pobliskiej Galerii Katowickiej.

Dojazd na dworzec autobusowy w Katowicach

Dojazd na dworzec autobusowy jest niezwykle prosty i wymaga skorzystania z jednego z autobusów miejskich o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 i 673. Na terenie miasta działają również sieci taksówkarskie dojeżdżające na lotnisko w Pyrzowicach.

Przyjazd do Kijowa - dworzec autobusowy

Autobusy z Katowic do Kijowa zatrzymują się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy ulicy Symona Petlyury 32 zlokalizowany tuż obok Dworca Kolejowego Centralnego. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z poczekalni, kasy biletowej, licznych punktów gastronomicznych, sklepów oraz innych udogodnień tego typu.

Dojazd do innych dzielnic miasta

Z dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32 można w łatwy sposób dostać się do innych dzielnic miasta za pomocą autobusów o numerach 24A, 198, 539, 500, 14, 12, 5, 558, 322, 805 oraz 368. W pobliżu znajduje się także stacja metra i przystanek Starovokzalna Station.

Dworzec autobusowy Centralny w Kijowie

Drugim miejscem, w którym zatrzymuje się Katowice Kijów autobus jest dworzec autobusowy Centralny przy metrze Demijiwska. W tym miejscu można skorzystać z takich udogodnień, jak centrum handlowe z licznymi sklepami i lokalami gastronomicznymi czy poczekalnia. Wokół obiektu znajdują się także hotele, supermarkety oraz hostele.

Poruszanie się po Kijowie - komunikacja miejska

Na terenie Kijowa kursują autobusy miejskie oraz metro pozwalające na sprawne poruszanie się po wszystkich dzielnicach miasta i dostanie się bezpośrednio na lokalne lotnisko.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Do stolicy Ukrainy podróżują nie tylko obywatele tego państwa pracujący lub uczący się w Polsce, lecz także inne osoby chcące zwiedzić to miasto. W Kijowie znaleźć można bowiem wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

Najciekawsze atrakcje w Kijowie

Na terenie Kijowa znajduje się wiele zabytkowych budynków wartych odwiedzenia. Liczne cerkwie, takie jak na przykład cerkiew św. Andrzeja wyróżniają się spośród innych zabudowań i przyciągają miłośników architektury. Będąc w Kijowie warto zobaczyć także Złotą Bramę, słynny Plac Niepodległości, Ławrę Peczerską oraz pomnik Matki Ojczyzny.

Dla osób nieprzepadających za zwiedzaniem atrakcji turystycznych dobrym pomysłem będzie przejście się po zabytkowych uliczkach i skorzystanie z oferty licznych kawiarenek i restauracji oferujących lokalne potrawy.