Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKatowice - Kraków

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Katowice — Kraków

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Katowice — Kraków w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Kraków
Z miasta Kraków

Autobus Katowice - Kraków. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Katowice Kraków - informacje o podróży

Odległość między Katowicami a Krakowem wynosi około 110 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa zazwyczaj niecałe 2 godziny i jest możliwy za pośrednictwem pociągów lub autobusów wielu firm.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Katowice - Kraków

Na trasie Katowice - Kraków kursują autokary takich firm, jak Neobus, ZebraBus, Płomiński Travel, BlaBlaBus, TravelPL, Top Ukraine, AD Euro-Trans, Voyager Transport, Woś Przewozy, Inter, Uni Bus, FlixBus oraz Leo Express. Koszt takiego przejazdu wynosi około 18 zł w przypadku osoby dorosłej.

Przejazd pociągiem na trasie Katowice - Kraków

Z Katowic do Krakowa regularnie kursują pociągi PKP Intercity, Kolei Śląskich oraz PolRegio. Zazwyczaj są to połączenia bezpośrednie, które mają miejsce nawet kilkadziesiąt razy w ciągu dnia i niekiedy są realizowane w odstępie kilkunastu minut. Koszt takiego przejazdu to od 13 do 16 zł w przypadku osoby, której nie przysługują zniżki.

Dworzec autobusowy w Katowicach - udogodnienia

Autobus Katowice Kraków rozpoczyna podróż na dworcu autobusowym przy ul. Piotra Skargi 4, gdzie znajdują się kasy biletowe, wygodna poczekalnia, toalety, sklepy, lokale usługowe oraz punkty gastronomiczne, w których można pożywić się przed odjazdem autokaru. W okolicach budynku zlokalizowano także parking oraz centrum handlowe Galeria Katowicka.

Dojazd na dworzec autobusowy w Katowicach

Na teren dworca autobusowego w Katowicach można dojechać autobusami miejskimi o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 i 673. Budynek ten znajduje się również blisko wylotu na autostradę A1, którą da się dostać prosto na lotnisko w Pyrzowicach.

Przyjazd do Krakowa - dworzec autobusowy

Autobusy Katowice Kraków zatrzymują się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bosackiej 18, gdzie znajduje się również stacja kolejowa Kraków Główny. Z tego powodu budynek ten jest wyposażony w liczne udogodnienia, takie jak przechowalnia bagażu, poczekalnia, toalety, punkty gastronomiczne, sklepy i wiele innych.

Poruszanie się po Krakowie

Z terenu dworca kolejowego i autobusowego w Krakowie można w łatwy sposób dostać się do pobliskich miejscowości za pomocą pociągów. W przypadku innych dzielnic tego miasta, należy skorzystać z autobusów o numerach 208, 482, 537, 902, 502, 601, 605, 608, 610, 662, 664, 669, 902, 904, 124, 152, 424 182, 192, 105, 129, 130, 132, 154, 179, 304, 405, 429 i 608 lub tramwajów o numerach 4, 20, 24, 52, 62, 64, 69, 50, 2, 3, 4, 10, 5, 17, 19, 3 i 69.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Z Katowic do Krakowa podróżują zarówno turyści, jak i osoby załatwiające różnego rodzaju sprawy osobiste lub służbowe. Jest to kierunek wybierany chętnie także przez studentów oraz podróżnych kontynuujących dłuższy wyjazd.

Na terenie Krakowa znaleźć można wiele atrakcji turystycznych wartych zobaczenia. Pierwszą z nich jest, oczywiście, Wawel oraz znane wszystkim sukiennice. Będąc w mieście należy odwiedzić także Kościół Mariacki oraz zabytkowy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pobliżu Krakowa znajduje się również słynna Kopalnia Soli w Wieliczce oraz muzeum w Auschwitz.

Sztuka w Krakowie

Będąc w Krakowie warto zobaczyć także miejsca związane z szeroko pojętą sztuką, takie jak dom Jana Matejki czy Muzeum Witrażu. Na terenie miasta znajduje się również Bunkier Sztuki.