Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweZakopane - Kraków

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Zakopane — Kraków

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Zakopane — Kraków w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Kraków
Z miasta Kraków

Autobus Zakopane - Kraków. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Zakopane Kraków - informacje o podróży

Kraków i Zakopane dzieli dystans wynoszący około 110 kilometrów. Pokonanie tej trasy autobusem trwa nieco ponad 2 godziny, jednak kwestia ta może zależeć od wybranego środka transportu, dokładnej drogi oraz ewentualnych utrudnień w trakcie jazdy. Cena biletu dla osoby dorosłej zazwyczaj wynosi około 25 zł.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Zakopane - Kraków

Z Zakopanego do Krakowa kursują autobusy takich firm, jak Szwagropol, Max Bus, Leo Express, FlixBus, Transport Osobowy Majer BUS, AD Euro-Trans Biuro Podróży oraz Trans-Kos.

Jak dojechać pociągiem z Zakopanego do Krakowa? Zakopane Kraków PKP

Istnieje również bezpośredni pociąg Zakopane Kraków realizowany przez PKP i Regio. Pojazdy kursują na tej trasie nawet kilka razy dziennie, co pozwala na dopasowanie właściwego terminu do potrzeb konkretnej osoby. Koszt biletu w przypadku dorosłego waha się w okolicach 25 zł.

Dworzec kolejowy w Zakopanem - udogodnienia, informacje

Autobusy z Zakopanego do Krakowa rozpoczynają podróż w okolicach dworca kolejowego przy ulicy Chramcówki 35. W tym miejscu znaleźć można takie udogodnienia, jak kasy biletowe czy poczekalnia umożliwiająca bezpieczne spędzenie czasu w oczekiwaniu na odjazd busa.

Dojazd na dworzec kolejowy w Zakopanem

Dotarcie do dworca kolejowego w Zakopanem jest możliwe dzięki pociągom PKP i PolRegio zatrzymującym się na stacji kolejowej w Zakopanem oraz autobusom miejskim o numerach 11 i 14.

Przyjazd do Krakowa - dworzec autobusowy

Busy Zakopane Kraków kończą podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bosackiej 18. Tuż obok tego miejsca zlokalizowano budynek dworca kolejowego Kraków Główny obsługujący połączenia z wieloma polskimi miastami. Dzięki temu będąc na dworcu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak przechowalnia bagażu, poczekalnia, bankomaty, sklepy, lokale gastronomiczne, toalety i wiele innych.

Poruszanie się po mieście - komunikacja miejska w Krakowie

Z dworca autobusowego w Krakowie można w łatwy sposób dojechać do innych dzielnic za pomocą autobusów miejskich o numerach 208, 482, 537, 902, 502, 601, 605, 608, 610, 662, 664, 669, 902, 904, 124, 152, 424 182, 192, 105, 129, 130, 132, 154, 179, 304, 405, 429, 608 i tramwajów o numerach 14, 20, 24, 52, 62, 64, 69, 50, 2, 3, 4, 10, 5, 17, 19, 3 i 69.

Istnieje również możliwość dostania się bezpośrednio na teren lotniska w Krakowie dzięki linii 292, 208 i 902.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Z Zakopanego do Krakowa podróżują głównie osoby chcące zwiedzić to miasto lub turyści przesiadający się podczas znacznie dłuższych tras. Na terenie stolicy województwa małopolskiego znajduje się bowiem lotnisko i dworzec kolejowy obsługujący połączenia z wieloma polskimi i zagranicznymi miastami.

Najciekawsze atrakcje i zabytki Krakowa

Na terenie Krakowa znaleźć można wiele atrakcji wartych zobaczenia. Pierwszą z nich jest flagowy zabytek tego miasta - Wawel. Będąc w stolicy województwa małopolskiego warto również odwiedzić Kościół Mariacki czy pobliską Kopalnię Soli w Wieliczce. W bliskiej odległości od miasta znajduje się także muzeum w Auschwitz.

Nie są to jednak wszystkie ciekawe miejsca w Krakowie. Miasto to skrywa również zabytkowy budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz klimatyczne uliczki Starego Miasta.

Sztuka w Krakowie

Na terenie Krakowa znajdują się także atrakcje ściśle powiązane ze sztuką. Jedną z nich jest Dom Jana Matejki przyciągający miłośników obrazów tego twórcy. W mieście znaleźć można również Bunkier Sztuki oraz Muzeum Witrażu.