Bilety autobusoweNowy-Sącz - Zakopane

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Nowy Sącz — Zakopane

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Nowy Sącz — Zakopane w 2022 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Zakopane

Autobus Nowy Sącz - Zakopane. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Nowy Sącz Zakopane - informacje o podróży

Zakopane i Nowy Sącz dzieli dystans wynoszący około 90 kilometrów. Na tej trasie obecnie kursują autokary firmy Voyager Transport, BP Tour, SuperPKS oferujące przejazd trwający 2 godziny 10 minut.

Lokalizacje przystanków w Nowym Sączu

Autobusy Nowy Sącz Zakopane rozpoczynają podróż w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest ul. Bulwar Narwiku.

Znajduje się on w odległości około 900 metrów od stacji kolejowej Nowy Sącz Miasto, obsługującej połączenia z wielu polskich miast i mniejszych miejscowości. W okolice tego miejsca można dojechać za pomocą autobusów o numerach 3, 7, 9, 12 oraz 13.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Nowym Sączu

Drugim miejscem, w którym rozpoczyna się podróż z Nowego Sącza jest dworzec autobusowy przy placu gen. Henryka Dąbrowskiego 2. Na terenie obiektu występują udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz miejsce na bezpośredni podjazd do stanowiska danego autobusu. Podczas oczekiwania na wyjazd można skorzystać również z poczekalni, kas biletowych oraz tablic informacyjnych.

Miejsce wyjazdu z Nowego Sącza znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego Nowy Sącz Miasto obsługującego pociągi podmiejskie i dalekobieżne oraz licznych przystanków autobusowych, dzięki czemu dojazd do przystanku autobusowego jest wyjątkowo łatwy.

Przyjazd do Zakopanego - dworzec kolejowy

Trasa z Nowego Sącza do Zakopanego kończy się na dworcu kolejowym przy ulicy Chramcówki 35. W tym miejscu można w łatwy sposób przesiąść się na dowolny pociąg Regio lub PKP pozwalający na sprawny dojazd do pobliskich miejscowości. Na terenie dworca kolejowego znajdują się również kasy biletowe i poczekalnia.

W okolicach budynku zlokalizowano natomiast 3 przystanki autobusowe: Rejon Dworców, Kasprowicza oraz Spyrkówka. Z tego miejsca odjeżdżają autobusy miejskie o numerach 11 i 14, co pozwala na łatwe dostanie się do najpopularniejszych atrakcji turystycznych oraz hoteli.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Z Nowego Sącza do Zakopanego jeżdżą głównie osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta oraz takie, które zamierzają spędzić w nim spokojny urlop. Zakopane cieszy się dużą popularnością zarówno zimą, jak i latem, dlatego połączenia na tej trasie są możliwe przez większość dni w ciągu całego roku.

Najciekawsze atrakcje Zakopanego

Zakopane słynie głównie ze swojego położenia u podnóży pięknych polskich gór. Gubałówka, Kasprowy Wierch i Krupówki to jednak tylko kilka najbardziej znanych atrakcji w całym mieście. Podczas pobytu w Zakopanem warto odwiedzić mniej popularne miejsca, takie jak muzeum obrazujące proces powstawania i historię oscypka oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Zakopane słynie również z łatwego dostępu do tworów natury, takich jak Morskie Oko czy Czarny Staw. Podczas pobytu w mieście warto spróbować również lokalnej kuchni, którą łatwo znaleźć w wielu tradycyjnych gospodach.