Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweTarnów - Nowy-Sącz

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Tarnów — Nowy Sącz

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Tarnów — Nowy Sącz w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Tarnów

Autobus Tarnów - Nowy Sącz. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Tarnów Nowy Sącz - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Tarnowem a Nowym Sączem wynosi około 60 kilometrów. Przejazd na tej trasie jest możliwy dzięki autobusom oraz pociągom wybranych firm i trwa on od godziny do półtorej.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Tarnów - Nowy Sącz

Z Tarnowa do Nowego Sącza kursują autokary firmy Polonus, SuperPKS, Softtravel, FlixBus, BP Tour oraz Infobus. Koszt takiej podróży to około 17 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Tarnowa do Nowego Sącza?

Z Tarnowa do Nowego Sącza można dostać się za pomocą pociągów firmy PolRegio i PKP Intercity. Połączenia te mają miejsce nawet 10 razy w ciągu dnia i są to przejazdy bezpośrednie. W przypadku osób, którym nie przysługują żadne zniżki cena w 2 klasie wynosi od 11 do 18 zł.

Dworzec autobusowy w Tarnowie

Autobusy Tarnów Nowy Sącz rozpoczynają podróż na terenie lokalnego dworca autobusowego. W tym miejscu znajduje się apteka, poczekalnia, toaleta, liczne sklepy oraz kilka punktów gastronomicznych. W okolicach lokalizacji, w której zatrzymuje się autokar, znaleźć można również stację benzynową i parking.

Dojazd na dworzec autobusowy w Tarnowie

Dostanie się na dworzec autobusowy w Tarnowie jest niezwykle proste. Na pobliskim przystanku zatrzymują się bowiem autobusy miejskie o numerach 11, 208, 225, 227, 6 oraz 206, a na terenie całego miasta kursują taksówki.

Przyjazd do Nowego Sącza - dworzec autobusowy

Autobus Tarnów Nowy Sącz kończy podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy gen. Henryka Dąbrowskiego 2. W tej lokalizacji podróżni mogą spędzić czas w oczekiwaniu na kolejny środek transportu korzystając z poczekalni, kas biletowych oraz tablic informacyjnych.

Budynek dworca znajduje się także bardzo blisko stacji kolejowej Nowy Sącz Miasto, gdzie dojeżdżają pociągi z wielu polskich miast.

Poruszanie się po Nowym Sączu

Z dworca autobusowego w Nowym Sączu można dostać się do innych dzielnic dzięki autobusom miejskim o numerach 4, 12, 36, 1, 13, 41, 11, 34, 23, 3, 49 oraz 7. Na terenie miasta kursują także liczne taksówki.

Co warto zobaczyć w Nowym Sączu?

Z Tarnowa do Nowego Sącza podróżują osoby w każdym wieku i każdej płci. Jest to kierunek wybierany chętnie zarówno przez studentów, jak i całe rodziny z dziećmi wyjeżdżające na urlopową wycieczkę.

Nowy Sącz nie jest dużym miastem, ale na jego terenie istnieje kilka atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest Miasteczko Galicyjskie, czyli jeden z największych parków etnograficznych w Polsce.

Oprócz tego, będąc w Nowym Sączu warto odwiedzić także Muzeum Okręgowe, Klasztor Sióstr Klarysek, Muzeum Regionalne oraz Bazylikę św. Małgorzaty. Dobrym pomysłem są również spacery po rynku otoczonym zabytkowymi kamieniczkami i zobaczenie znajdującego się tam ratusza.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Nowy Sącz jest doskonałym kierunkiem również dla osób kochających aktywności na świeżym powietrzu. Oprócz Popradzkiego Parku, na terenie miasta znaleźć też można rzekę Dunajec, na której są organizowane liczne spływy kajakowe.