Bilety autobusoweZakopane - Nowy-Sącz

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Zakopane — Nowy Sącz

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Zakopane — Nowy Sącz w 2023 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Zakopane

Autobus Zakopane - Nowy Sącz. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Zakopane Nowy Sącz - informacje o podróży

Odległość między Zakopanem a Nowym Sączem wynosi około 90 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle nieco ponad 2 godziny i jest możliwe za pośrednictwem autobusów takich firm, jak BP Tour, SuperPKS, czy Voyager Transport. Istnieją również połączenia kolejowe pomiędzy tymi dwoma miastami.

Dworzec kolejowy Zakopane - udogodnienia

Autobusy Zakopane Nowy Sącz wyjeżdżają z terenu dworca kolejowego przy ulicy Chramcówki 35. W tej lokalizacji znajdują się kasy biletowe oraz poczekalnia pozwalająca na wygodne spędzenie czasu w oczekiwaniu na odjazd autobusu.

Dojazd na przystanek - dworzec kolejowy w Zakopanem

Dojazd na przystanek autobusowy jest możliwy dzięki pociągom Regio i PKP Zakopane Nowy Sącz zatrzymującym się na stacji kolejowej oraz autobusom miejskim, w których trasie uwzględniono trzy pobliskie przystanki.

Są to linie 11 i 14 pozwalające na szybkie dostanie się w tę lokalizację bezpośrednio z hoteli i znanych atrakcji turystycznych.

Przyjazd do Nowego Sącza - ul. Bulwar Narwiku

Autobusy z Zakopanego do Nowego Sącza zatrzymują się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest ul. Bulwar Narwiku znajdujący się w odległości około 900 metrów od stacji kolejowej Nowy Sącz Miasto.

W tym miejscu zatrzymują się pociągi z wielu polskich miast i mniejszych miejscowości, co pozwala kontynuowanie podróży tym środkiem transportu. Z tej lokalizacji dojazd do pozostałych części miasta jest możliwy za pomocą autobusów miejskich o numerach 3, 7, 9, 12 oraz 13.

Dworzec autobusowy w Nowym Sączu

Drugim miejscem, w którym kończą trasę autobusy z Zakopanego do Nowego Sącza jest dworzec autobusowy przy placu gen. Henryka Dąbrowskiego 2. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak infrastruktura dla niepełnosprawnych, poczekalnia z krzesełkami, kasy biletowe czy tablice informacyjne.

Lokalizacja ta również znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego Nowy Sącz Miasto, dlatego dostanie się do pobliskich miejscowości i innych części Nowego Sącza jest niezwykle proste.

Co warto zobaczyć w Nowy Sączu?

Z Zakopanego do Nowego Sącza podróżują nie tylko stali mieszkańcy wracający z zimowych lub letnich wyjazdów, lecz także osoby posiadające się podczas znacznie dłuższej trasy.

Atrakcje Nowego Sącza

Nowy Sącz nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest Miasteczko Galicyjskie będące jednym z większych parków etnograficznych w Polsce.

W mieście znajduje się także Muzeum Okręgowe, zabytkowy ratusz, Bazylika św. Małgorzaty, rynek otoczony zabytkowymi kamieniczkami, Klasztor Sióstr Klarysek oraz Muzeum Regionalne im. Seweryna Udzieli. W Nowym Sączu znaleźć można także ruiny zamku oraz wiele atrakcji naturalnych, takich jak Popradzki Park Krajobrazowy czy spływ Dunajcem.