Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweNowy-Sącz - Tarnów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Nowy Sącz — Tarnów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Nowy Sącz — Tarnów w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Tarnów

Autobus Nowy Sącz - Tarnów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Nowy Sącz Tarnów - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Nowym Sączem a Tarnowem wynosi około 60 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zazwyczaj od godziny do półtorej i jest możliwe dzięki licznym autobusom oraz pociągom o różnym standardzie.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Nowy Sącz - Tarnów

Na trasie Nowy Sącz - Tarnów kursują autokary takich firm, jak Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe, Bus-Trans, Voyager Transport, Jaro - TUR, Softtravel, BP Tour oraz FlixBus. Koszt takiego przejazdu wynosi około 16 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Nowego Sącza do Tarnowa?

Z Nowego Sącza do Tarnowa można dojechać za pośrednictwem pociągów firmy PolRegio lub PKP Intercity. Każdego dnia ma miejsce około 10 takich połączeń, z czego wszystkie to przejazdy bezpośrednie. Koszt takiej podróży bez żadnych zniżek wynosi od 11 do 18 zł w zależności od przewoźnika i wybranej klasy.

Dworzec autobusowy w Nowym Sączu

Autokar Nowy Sącz - Tarnów rozpoczyna podróż na terenie dworca autobusowego przy placu gen. Henryka Dąbrowskiego 2. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z infrastruktury dla osób niepełnosprawnych, poczekalni, kas biletowych oraz tablic informacyjnych. Budynek dworca znajduje się także bardzo blisko stacji kolejowej Nowy Sącz Miasto, dokąd dojeżdżają liczne pociągi z wielu polskich miast.

Dojazd na dworzec autobusowy w Nowym Sączu

Na teren dworca autobusowego w Nowym Sączu można dostać się za pomocą autobusów miejskich o numerach 4, 12, 36, 1, 13, 41, 11, 34, 23, 3, 49 oraz 7. Na obszarze miasta działają także taksówki.

Przyjazd do Tarnowa - dworzec autobusowy

Autobusy Nowy Sącz Tarnów kończą podróż na terenie dworca autobusowego. Budynek ten znajduje się w bliskiej odległości od stacji kolejowej, a na jego terenie podróżni mogą skorzystać z punktów gastronomicznych, apteki, sklepów, poczekalni oraz toalety. Oprócz tego, w pobliżu dworca zlokalizowano również stację benzynową oraz parking.

Poruszanie się po Tarnowie

Z dworca autobusowego w Tarnowie można dostać się do innych dzielnic za pomocą autobusów miejskich o numerach 11, 208, 225, 227, 6 oraz 206. Na terenie miasta funkcjonują również liczne sieci taksówkarskie.

Co warto zobaczyć w Tarnowie?

Z Nowego Sącza do Tarnowa podróżują zarówno osoby przesiadające się podczas dalszych tras, jak i studenci czy turyści chcący zwiedzić to miasto. Dzięki temu połączenia autobusowe między Nowym Sączem a Tarnowem są realizowane prawie codziennie przez cały rok.

Na terenie Tarnowa istnieje kilka miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest Centrum Sztuki Mościce o bardzo charakterystycznej architekturze. Będąc w mieście należy udać się również do Bazyliki Katedralnej Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, ratusza z Galerią Sztuki Dawnej oraz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej.

Atrakcje naturalne w Tarnowie

Na terenie Tarnowa znajdują się także liczne atrakcje stworzone przez naturę, takie jak Góra Świętego Marcina czy Dunajec. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą również przejść się po Parku Strzeleckim lub zobaczyć ruiny zamku.