Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweTarnów - Krynica-Zdrój

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Tarnów — Krynica-Zdrój

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Tarnów — Krynica-Zdrój w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Tarnów

Autobus Tarnów - Krynica-Zdrój. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Tarnów Krynica-Zdrój - przewoźnicy autobusowi, informacje

Tarnów i Krynicę-Zdrój dzieli odległość wynosząca około 85 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa od 2 do nawet 3 godzin i jest możliwe za pośrednictwem autobusów takich firm, jak Softtravel, JARO-TUR czy Polonus. Istnieje także bezpośrednie połączenie kolejowe PKP Tarnów Krynica-Zdrój pociągami POLREGIO.

Dworzec autobusowy w Tarnowie

Autobusy Tarnów Krynica-Zdrój rozpoczynają swoją podróż na terenie dworca autobusowego znajdującego się bardzo blisko budynku dworca kolejowego. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak lokale gastronomiczne, sklepy, poczta, apteka, poczekalnia i toalety.

W okolicach budynków znajduje się także stacja benzynowa i parking pozwalający na pozostawienie samochodu przed podróżą.

Jak dojechać na dworzec autobusowy w Tarnowie?

Na dworzec autobusowy można dostać się za pomocą pociągów zatrzymujących się na dworcu kolejowym i autobusów miejskich o numerach 11, 208, 225, 227, 6 oraz 206

Przyjazd do Krynicy-Zdrój - przystanki autobusowe

Autobusy z Tarnowa do Krynicy-Zdrój kończą podróż w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy połączony z dworcem kolejowym na ulicy Ebersa 1. W tym miejscu znajduje się niewielki budynek wyposażony w poczekalnię, toalety oraz kasy biletowe. W okolicach dworca można znaleźć również lokale gastronomiczne oraz kawiarenki.

Poruszanie się po Krynicy-Zdrój

Dojazd z tej lokalizacji do innych miejscowości lub części Krynicy-Zdrój jest możliwy nie tylko za pomocą pociągów Regio i PKP zatrzymujących się na stacji, lecz także autobusów miejskich Komunikacji Uzdrowiskowej.

Przystanek w Krynicy-Zdrój - ul. Piłsudskiego

Drugim miejscem, w którym kończą trasę autobusy z Tarnowa do Krynicy-Zdrój jest ulica Piłsudskiego. Jest to niewielki przystanek uliczny zlokalizowany w okolicach wielu restauracji i hoteli, dlatego bezpośrednio na jego terenie nie występują żadne specjalne udogodnienia dla podróżnych.

Dobra lokalizacja tego przystanku sprawia, że osoby korzystające z autobusów z Tarnowa do Krynicy-Zdroju po opuszczeniu pojazdu mogą dostać się do miejsca docelowego swojej podróży pieszo.

Co warto zobaczyć w Krynicy-Zdrój?

Jak sama nazwa mówi, Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową, do której każdego roku zmierzają tysiące turystów zainteresowanych spędzeniem czasu w spokojnej okolicy. Do Krynicy-Zdrój jeżdżą osoby w każdym wieku, od starszych podróżników, aż po całe rodziny z dziećmi.

Krynica-Zdrój to niewielka miejscowość, jednak na jej terenie znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest Góra Parkowa pozwalająca na spokojny rodzinny spacer czy charakterystyczny deptak.

Miłośnicy sportów zimowych będą bawić się doskonale na lokalnych stokach, podczas gdy dzieci spędzą miło czas w Muzeum Zabawek czy Krynickim Parku Linowym.

W mieście znajduje się także ciekawa Wieża Widokowa, Kolej Linowo-Terenowa PKL pozwalająca na szybkie dostanie się na wspomnianą Górę Parkową oraz wiele budynków sakralnych, takich jak Kościół pw. św. Michała Archanioła.

Obiekty uzdrowiskowe w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój słynie jednak, przede wszystkim, z licznych obiektów uzdrowiskowych, takich jak spa termalne czy sanatoria rozsiane po całym obszarze tej miejscowości. Dzięki temu trafia ona w gusta osób poszukujących dobrej lokalizacji na spokojny odpoczynek i regenerację.