Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLublin - Krynica-Zdrój

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Krynica-Zdrój

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Krynica-Zdrój w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Lublin

Autobusy Lublin - Krynica-Zdrój. Rozkład jazdy, przewoźnicy autobusowi, bilety

Podróż wprost ze stolicy wschodniej Polski do Krynicy-Zdrój bez żadnych przesiadek? Dowiedz się, z ofert których przewoźników możesz skorzystać, by bezpiecznie, tanio i co najważniejsze szybko dotrzeć na miejsce, a także poznaj najciekawsze atrakcje tych dwóch osławionych miast.

Bus Lublin Krynica-Zdrój - informacje o podróży

Lublin jest oddalony od Krynicy-Zdrój aż o 300 km. Wybierając samochód, jako środek transportu, powinniśmy liczyć się z zimową aurą oraz utrudnieniami na drodze, wieloma zakrętami i górkami, co może skutecznie psuć humor, szczególnie niedoświadczonym kierowcom. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie więc podróż zbiorową komunikacją.

Podróż autobusem do Krynicy-Zdrój

Pierwszy autobus Lublin-Krynica-Zdrój kursuje od poniedziałku do piątku od 7:00 (rozkład jazdy dostępny u przewoźnika i na stronie). Rusza z głównego dworca autobusowego w Lublinie, ale zatrzymuje się także na przystankach: Popiełuszki 2, Poczekajka 2 i Rzemieślnicza 2.

Bilet kosztuje 56,70 zł. Za kurs odpowiada firma Softravel.pl, która świadczy usługi w Polsce i Europie. Wszystkie autobusy z Lublina do Krynicy-Zdrój, jakie zapewnia firma przewozowa są wyposażone w klimatyzację i oferują bezpłatny Internet Wi-Fi.

Dodatkowo w weekendy turyści mogą skorzystać z oferty Voyager Transport, która sprzedaje bilety już od 1 zł. Ich autobus również wyrusza z dworca autobusowego o 4:00, jednak nie zatrzymuje się na żadnym innym przystanku w Lublinie. Za wybraniem go przemawiają jednak tanie bilety autobusowe, kosztują tylko 56,70 zł.

Co jeszcze odróżnia przewoźników? Autobusy Softtravel.pl z Lublina do Krynicy-Zdrój kończą trasę na dworcu autobusowym w uzdrowisku, z kolei Voyager Transport wysadzają pasażerów, którymi przede wszystkim są turyści, na pętli autobusowej na ulicy Czarny Potok.

Informacje o dworcach autobusowych

Dworzec autobusowy w Lublinie znajduje się w centrum miasta, w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Podróżni mogą na nim skorzystać z poczekalni oraz bezpłatnego dostępu do Internetu. Zaraz obok są sklepy i punkty gastronomiczne, a w niewielkiej odległości mieści się także Stary Rynek, do którego można udać się spacerem.

Adres dworca autobusowego w Lublinie: Aleja Tysiąclecia 6

Dworzec autobusowy w Krynicy-Zdrój mieści się praktycznie w samym centrum miasta. Obok niego znajduje się postój taksówek, który może okazać się przydatny w przypadku zdecydowania się na nocleg, gdyż hotele są oddalone o wiele kilometrów od tego miejsca. Jeśli jednak nie chcemy przepłacać, to przystanek komunikacji miejskiej i lokalnych busów znajduje się zaledwie 500 m dalej. Dodatkowo przy dworcu znajdują się 3 płatne parkingi.

Adres dworca autobusowego w Krynicy-Zdrój: ul. Ebersa 1

Adres pętli w Krynicy: ul. Czarny Potok – Muszynka Osiedle

Atrakcje w Lublinie

Co zwiedzić w Lublinie? Przede wszystkim na uwagę zasługuje:

  • Stare Miasto,
  • Zamek Lubelski,
  • Plac Litewski.

W przeciwieństwie do innych czołowych miast w Polsce, nie spotkamy tutaj tłumów turystów, co znacznie ułatwia zwiedzanie i zachęca, by poświęcić temu miejscu dłuższą chwilę- chociażby na odgadywanie stylów architektonicznych. Budynki tutaj noszą znamiona wielu epok. Najbardziej charakterystyczny dla nich jest jednak styl renesansu lubelskiego.

Atrakcje w Krynicy-Zdrój

O ile Lublin jest ciekawym historycznie miejscem, tak tutaj możemy dać upust swojej energii. Jeśli nie możemy się zdecydować, co zobaczyć w Krynicy-Zdrój w pierwszej kolejności, warto zacząć na spokojnie od muzeum (na przykład zabawek), by potem zaszaleć w krynickim parku linowym, na sankostradzie lub podczas spływu pontonem.

Nie należy przy tym zapominać, że Krynica-Zdrój to przede wszystkim uzdrowisko. Funkcjonuje już od ponad 200 lat i ma w swojej ofercie renomowane ośrodki SPA, które – w połączeniu z krajobrazem historycznych świadectw, takich jak Stare Łazienki Mineralne, czy Pijalnia Główna - zapewniają niezapomniane wrażenia.

Podróż z Lublina do Krynicy-Zdrój zadowoli nasze zmysły, duszę oraz ciekawość. Miasta te można odkrywać na wiele sposobów – od strony historycznej, sportowej, czy też relaksacyjnej. W zależności od celu naszej podróży, pozytywnie zmęczy nasz umysł wiedzą o dorobku poprzednich pokoleń, a ciało wyczerpane po aktywnym wypoczynku wynagrodzą lecznicze zabiegi w ośrodkach.