Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweZamość - Lublin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Zamość — Lublin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Zamość — Lublin w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Lublin
Do miasta Zamość
Z miasta Lublin

Podróż autobusem z Zakopanego do Lublina - rozkład jazdy, bilety, informacje

Wyjazd z Zakopanego

Dystans pomiędzy Zakopanem a Lublinem wynosi około 420 kilometrów w zależności od wybranej drogi. Przejazd autobusem na tej trasie trwa zazwyczaj 8,5 godziny i jest realizowany przez firmę BP Tour.

Podróż z Zakopanego do Lublina rozpoczyna się na dworcu autobusowym przy ulicy Chramcówki. Na tym terenie znajduje się budynek dworca z niewielką poczekalnią, w której podróżni mogą bezpiecznie oczekiwać na odjazd.

W pobliżu dworca autobusowego zlokalizowano 3 przystanki autobusów miejskich o następujących nazwach: Rejon Dworców, Kasprowicza oraz Spyrkówka. Dzięki temu w na miejsce zbiórki można dojechać za pomocą autobusów miejskich o numerach 11 i 14.

Po pokonaniu kilkuset metrów podróżni są również w stanie dotrzeć na pobliski dworzec kolejowy obsługujący połączenia z wieloma polskimi miastami. W tym miejscu zatrzymują się bowiem liczne pociągi firm Regio i PKP.

Przyjazd do Lublina

Autobusy z Zakopanego do Lublina zatrzymują się na dworcu autobusowym przy Alei Tysiąclecia 6. W tym miejscu znajduje się budynek wyposażony w liczne udogodnienia dla podróżujących, takie jak toalety, centrum handlowe z wieloma lokalami gastronomicznymi, wygodna poczekalnia z krzesełkami oraz darmowa i ogólnodostępna sieć Wi-Fi.

W niewielkiej odległości od dworca zlokalizowano bazę rowerów miejskich, dzięki czemu dojazd w inne punkty Lublina jest niezwykle prosty. Z miejsca zakończenia podróży można również dostać się bezpośrednio na lokalne lotnisko. W tym celu należy skorzystać z pociągu podmiejskiego zatrzymującego się na stacji Lublin Północ.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Do Lublina podróżują głównie osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta lub przesiadką podczas dalszej trasy. Połączenia z Zakopanego cieszą się również popularnością wśród osób załatwiających sprawy osobiste lub studentów uczących się w stolicy województwa lubelskiego. Trasa ta jest często realizowana także w sezonie zimowym, podczas gdy turyści wracają z Zakopanego po zabawie na stokach.

W Lublinie znajduje się wiele miejsc, które zdecydowanie warto zobaczyć podczas dłuższego lub krótszego pobytu. Znana Fontanna Multimedialna mieniąca się wszystkimi kolorami po zmroku oraz Królewska Trasa to tylko niektóre atrakcje stolicy województwa lubelskiego. Na jej terenie znajduje się również Państwowe Muzeum na Majdanku upamiętniające ofiary obozu koncentracyjnego.

Podczas wizyty w Lublinie warto zobaczyć również Jezioro Zemborzyckie, szczególnie w sezonie letnim. Dobrym pomysłem jest także odwiedzenie lokalnego ogrodu botanicznego czy przejście się po zabytkowych uliczkach znajdujących się w centrum miasta. W tym miejscu można skorzystać z oferty licznych kawiarenek i innych lokali gastronomicznych.