Moje konto
PL
Polski
English

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Wrocław — Lublin

Najlepsza oferta

Codziennie
21:01
Czas przejazdu07 h. 49 min
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
04:50
+1 dzień
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
66,95 
Przewoźnik: Expressbus
Ocena:

Rozkład jazdy autobusów Wrocław — Lublin w 2019 roku

Codziennie
08:50
Czas przejazdu08 h. 16 min
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
17:06
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
66,95 
Przewoźnik: Expressbus
Ocena:
Codziennie
13:50
Czas przejazdu08 h. 24 min
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
22:14
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
78,28 
Przewoźnik: BP Tour
Ocena:
Popularne kierunki
Z miasta Wrocław
Do miasta Lublin
Do miasta Wrocław
Z miasta Lublin
Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Podróż autobusem z Wrocławia do Lublina - rozkład jazdy, bilety, informacje

Wyjazd z Wrocławia

Wrocław i Lublin dzieli dystans ponad 400 km, co sprawia, że pokonanie tej drogi może trwać nawet 8 godzin. Czas dojazdu do Lublina zależy jednak od wybranego przewoźnika, dokładnej trasy oraz wszelkich niespodziewanych sytuacji pojawiających się podczas jazdy. Obecnie z Wrocławia kursują autobusy firm Expressbus oraz BP Tour.

Wyjazd z Wrocławia najczęściej ma miejsce na niewielkim przystanku autobusowym zlokalizowanym na ulicy Dawida. Nie jest to co prawda dworzec, jednak w miejscu tym znajdują się tablice z rozkładami oraz kilka ławek pozwalających na komfortowe oczekiwanie na odjazd autobusu. Po przejściu zaledwie kilometra można dostać się na Dworzec Główny obsługujący połączenia z niemal wszystkich polskich miast. W okolice ulicy Dawida da się dojechać również tramwajem o numerze 16 lub taksówką.

Przyjazd do Lublina

Autobusy firm Expressbus oraz BP Tour kursujące na trasie Wrocław-Lublin kończą podróż na terenie dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6. W obrębie tego budynku znajdują się przestronne poczekalnie, w których podróżni mogą spędzić czas w oczekiwaniu na autobus miejski, bus do innego miasta lub taksówkę pozwalającą na szybkie dostanie się w dalsze zakątki Lublina.

Ważnym udogodnieniem jest także darmowa sieć Wi-Fi, centrum handlowe oraz toalety. W pobliżu dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6 znajdują się również liczne przystanki oraz baza rowerów miejskich, co umożliwia szybki przejazd w pozostałe dzielnice miasta.

W niedalekiej odległości od strategicznych punktów Lublina znajduje się lotnisko, do którego dojazd jest możliwy bezpośrednio z dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6. Wówczas należy skorzystać z pociągu jadącego w stronę portu lotniczego rozpoczynającego bieg na stacji Lublin Północ.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Podróż z Wrocławia do Lublina interesuje głównie osoby zainteresowane zwiedzeniem miasta, załatwieniem prywatnych spraw oraz skorzystaniem z przejazdów, podczas których planowane przesiadki mają miejsce właśnie w Lublinie. Dzięki temu połączenia autobusowe z Wrocławia do stolicy województwa lubelskiego cieszą się rosnąca popularnością.

Lublin nie jest jednym z największych polskich miast, jednak na jego obszarze można znaleźć liczne miejsca warte zobaczenia. Doskonałym przykładem zabytku lubelskiej architektury jest piękny średniowieczny zamek połączony z muzeum historii czy Państwowe Muzeum na Majdanku. Na terenie miasta znajduje się także znana Brama Krakowska oraz charakterystyczna Multimedialna Fontanna. Podczas wizyty w Lublinie warto przejść się również ulicą Królewską.

Zabytki architektury, muzea czy fontanny nie są jedynymi atrakcjami Lublina. Na terenie miasta znajduje się Jezioro Zemborzyckie oraz Ogród Botaniczny UMCS trafiający w gusta osób zainteresowanych nieco bardziej naturalnymi atrakcjami.