Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWrocław - Lublin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Wrocław — Lublin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Wrocław — Lublin w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Wrocław
Do miasta Lublin
Do miasta Wrocław
Z miasta Lublin

Autobus Wrocław - Lublin - rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Wrocław Lublin - informacje o podróży

Wrocław i Lublin dzieli odległość ponad 400 km, co sprawia, że pokonanie tej drogi może trwać nawet 8 godzin. Czas dojazdu do Lublina zależy jednak od wybranego przewoźnika, dokładnej trasy oraz wszelkich niespodziewanych sytuacji pojawiających się podczas jazdy.

Wyjazd z Wrocławia najczęściej ma miejsce na niewielkim przystanku autobusowym zlokalizowanym na ulicy Dawida. Nie jest to co prawda dworzec, jednak w miejscu tym znajdują się tablice z rozkładami oraz kilka ławek pozwalających na komfortowe oczekiwanie na odjazd autobusu.

Po przejściu zaledwie kilometra można dostać się na Dworzec Główny obsługujący połączenia z niemal wszystkich polskich miast. W okolice ulicy Dawida da się dojechać również tramwajem o numerze 16 lub taksówką.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Wrocław - Lublin

Obecnie z Wrocławia kursują autokary firm Expressbus, BP Tour oraz Flixbus.

Jak dojechać pociągiem do Lublina? Wrocław Lublin PKP

Do Lublina można dojechać dzięki PKP Intercity, które kursuje 6 razy dziennie. Czas przejazdu wynosi około 8 godzin, a cena biletu wynosi ok. 70zł.

Przyjazd do Lublina - dworzec autobusowy

Autobusy Wrocław Lublin firm Expressbus, BP Tour oraz Flixbus kursujące na trasie Wrocław-Lublin kończą podróż na terenie dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6.

W obrębie tego budynku znajdują się przestronne poczekalnie, w których podróżni mogą spędzić czas w oczekiwaniu na autobus miejski, bus do innego miasta lub taksówkę pozwalającą na szybkie dostanie się w dalsze zakątki Lublina.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Lublinie

Ważnym udogodnieniem jest także darmowa sieć Wi-Fi, centrum handlowe oraz toalety. W pobliżu dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6 znajdują się również liczne przystanki oraz baza rowerów miejskich, co umożliwia szybki przejazd w pozostałe dzielnice miasta.

W niedalekiej odległości od strategicznych punktów Lublina znajduje się lotnisko, do którego dojazd jest możliwy bezpośrednio z dworca autobusowego przy Alei Tysiąclecia 6. Wówczas należy skorzystać z pociągu jadącego w stronę portu lotniczego rozpoczynającego bieg na stacji Lublin Północ.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Podróż z Wrocławia do Lublina interesuje głównie osoby zainteresowane zwiedzeniem miasta, załatwieniem prywatnych spraw oraz skorzystaniem z przejazdów, podczas których planowane przesiadki mają miejsce właśnie w Lublinie. Dzięki temu połączenia autokarowe z Wrocławia do stolicy województwa lubelskiego cieszą się rosnąca popularnością.

Największe atrakcje Lublina

Lublin nie jest jednym z największych polskich miast, jednak na jego obszarze można znaleźć liczne miejsca warte zobaczenia. Doskonałym przykładem zabytku lubelskiej architektury jest piękny średniowieczny zamek połączony z muzeum historii czy Państwowe Muzeum na Majdanku.

Na terenie miasta znajduje się także znana Brama Krakowska oraz charakterystyczna Multimedialna Fontanna. Podczas wizyty w Lublinie warto przejść się również ulicą Królewską.

Zabytki architektury, muzea czy fontanny nie są jedynymi atrakcjami Lublina. Na terenie miasta znajduje się Jezioro Zemborzyckie oraz Ogród Botaniczny UMCS trafiający w gusta osób zainteresowanych nieco bardziej naturalnymi atrakcjami.