Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWrocław - Tarnopol

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Wrocław — Tarnopol

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Wrocław — Tarnopol w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Wrocław
Do miasta Tarnopol
Do miasta Wrocław
Z miasta Tarnopol

Autobus Wrocław - Tarnopol. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Wrocław Tarnopol - informacje o podróży

Wrocław leży w odległości około 737 kilometrów od Tarnopola. Pokonanie tego dystansu jest możliwe dzięki licznym autobusom wielu firm, a przejazd ten trwa od 12 do nawet 20 godzin.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Wrocław - Tarnopol

Z Wrocławia do Tarnopola regularnie kursują autobusy takich firm, jak TocoBus, Leon Pol Trans, Winiew, Eastern European Travel, Mitchenko S.M., Ideal Travel, PasTrans Sp.z.o.o., Stetsik Taras Volodymyrovich, Palko V.A., Pol SV Lines, Ternovoyage, FOP Ostapczuk, Ternopilskie ATP, MV-TransBus, Iksora, Belous V.B., Wezun, Eurolines Madeltrans, Lux-Reisen, OrionBus, Kozak Express oraz Yefremenyuk A.L. Koszt takiej podróży wynosi od 70 do 140 zł w przypadku osób dorosłych.

Jak dojechać pociągiem z Wrocławia do Tarnopola?

Z Wrocławia można dojechać do Tarnopolu w ciągu od 11 do 22 godzin również za pomocą pociągów firmy PKP Intercity oraz PolRegio. Takie połączenia to przejazdy pośrednie, na które bilety można kupić jedynie w kasach znajdujących się na dworcach kolejowych.

Dworzec autobusowy we Wrocławiu

Autobus Wrocław Tarnopol wyjeżdża z terenu dworca autobusowego we Wrocławiu znajdującego się przy ulicy Suchej 1. W bliskiej odległości zlokalizowano także dworzec kolejowy Wrocław Główny, gdzie podróżni mogą skorzystać z poczekalni, kas biletowych, płatnych toalet, sklepów, punktów gastronomicznych, kiosków i wielu innych udogodnień tego typu. Tuż pod budynkiem znajduje się także parking strzeżony.

Dojazd na dworzec autobusowy we Wrocławiu

Na teren dworca autobusowego we Wrocławiu można dojechać za pomocą autobusów miejskich o numerach 240, 259, 246 lub 122. Istnieje także bezpośrednie połączenie pomiędzy stacją a lokalnym lotniskiem realizowane linią 106. Na obszarze Wrocławia kursują również taksówki, tramwaje oraz takie sieci, jak Uber czy Bolt.

Przyjazd do Tarnopola - dworzec autobusowy

Autobusy Wrocław Tarnopol zatrzymują się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Anatolija Zhywowa 7. W tym miejscu znajduje się niedawno odnowiony budynek, w którym znaleźć można kasy biletowe, poczekalnię, toalety, kantor, punkty gastronomiczne, sklepy oraz przechowalnię bagażu. W okolicach zlokalizowano także parking płatny w dzień.

Poruszanie się po Tarnopolu

Z terenu dworca autobusowego przy ulicy Anatolija Zhywowa 7 można w łatwy sposób dojechać do innych części Tarnopola. Wystarczy skorzystać z autobusów miejskich o numerach 5, 5A, 12, 2, 6, 6A, 7, 13, 14, 17, 20, 21, 21, 22A, 23, 26, 28, 29, 31, 36 lub trolejbusów o numerach 3, 5, 7, 8, 9, 1. Po Tarnopolu da się poruszać również za pomocą taksówek.

Co warto zobaczyć w Tarnopolu?

Z Wrocławia do Tarnopola podróżują zarówno obywatele Ukrainy, jak i inni turyści chcący zwiedzić to miasto. Kierunek ten jest popularny wśród osób w każdym wieku. Na obszarze Tarnopola znaleźć można kilka miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest grekokatolicka katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Będąc w mieście należy udać się również do Regionalnego Muzeum Historycznego, lokalnego zamku czy Kościoła Dominikanów. Na terenie Tarnopola znajdują się także atrakcje na świeżym powietrzu, takie jak Park Topilcze, Park Tarasa Szewczenki, Staw Tarnopolski oraz National Revival Park.