Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Tarnopol

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Tarnopol

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Tarnopol w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Tarnopol
Do miasta Warszawa
Z miasta Tarnopol

Autobus Warszawa - Tarnopol. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Tarnopol - informacje o podróży

Warszawa leży w odległości około 525 kilometrów od Tarnopola. Przejazd autobusem lub pociągiem na tej trasie może trwać od 11 do nawet 14 godzin i kosztować od 70 do 150 zł.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Tarnopol

Na trasie Warszawa - Tarnopol regularnie kursują autobusy takich przewoźników, jak TocoBus, Leon Pol Trans, Ideal Travel, Openline, Eastern European Travel, Ternovoyage, Eurolines Madeltrans, Akkord-Plus, East West Eurolines, Z-Time, Lux-Reisen Bis, Kovalov Volodymyr Vasylovych, PKS Sokołów, Ternopilskie ATP, PP Tvad, Aga Travel, Denisivka-Avto, RB Polska, Orionbus, Ukrlines, Smilsky M.M., Wezun, Podoliak I.A., Kononchuk V.V. oraz Mitchenko S.M. Koszt takiego przejazdu może wynosić od 70 do nawet 150 zł w przypadku osoby dorosłej.

Przejazd pociągiem na trasie Warszawa - Tarnopol

Z Warszawy do Tarnopola można dojechać za pomocą pociągów firmy PKP Intercity i PolRegio, jednak podróż ta wymaga dokonania nawet pięciu przesiadek. Takie połączenia są jednak realizowane co pół godziny, a ich cena to około 100 zł w przypadku osoby, której nie przysługują zniżki.

Dworzec autobusowy w Warszawie

Autobusy Warszawa - Tarnopol rozpoczynają podróż na dworcu autobusowym przy Al. Jerozolimskich 144 w Warszawie. W tym miejscu zlokalizowany jest również dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia wyposażony w poczekalnią bankomaty, sklepy, punkty gastronomiczne, kasy biletowe i wiele innych udogodnień tego typu.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Na dworzec autobusowy w Warszawie można dojechać nie tylko pociągami zatrzymującymi się na pobliskiej stacji kolejowej, lecz także autobusami miejskimi o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. W to miejsce dojeżdżają także kolejki S2 i S3 bezpośrednio z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina.

Oprócz autobusów i kolejek, na terenie miasta kursują także taksówki, sieci Uber i Free Now lub tramwaje oraz działa metro i rowery miejskie.

Przyjazd do Tarnopola - centralny dworzec autobusowy

Autobus Warszawa Tarnopol zatrzymuje się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Anatolija Zhywowa 7. Jest to stosunkowo duży, niedawno odnowiony budynek wyposażony w kasy biletowe, poczekalnię, punkty gastronomiczne, kantor, toalety oraz przechowalnię bagażu. W jego okolicach znajduje się także parking płatny w dzień.

Poruszanie się po Tarnopolu

Z dworca autobusowego w Tarnopolu można dostać się do innych dzielnic miasta dzięki autobusom miejskim o numerach 5, 5A, 12, 2, 6, 6A, 7, 13, 14, 17, 20, 21, 21, 22A, 23, 26, 28, 29, 31, 36 oraz trolejbusom o numerach 3, 5, 7, 8, 9, 1. Na terenie Tarnopola kursują także taksówki.

Co warto zobaczyć w Tarnopolu?

Z Warszawy do Tarnopola podróżują zarówno obywatele Polski, jak i Ukrainy. Jest to bowiem doskonały kierunek dla osób chcących zwiedzić to ukraińskie miasto. Na terenie Tarnopola znajduje się wiele atrakcji turystycznych wartych zobaczenia.

Będąc w mieście należy odwiedzić zamek, Kościół Dominikanów, Regionalne Muzeum Historyczne oraz grekokatolicką katedrę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Tarnopolu znaleźć można także atrakcje na świeżym powietrzu, takie jak National Revival Park, Staw Tarnopolski, Park Topilcze czy Park Tarasa Szewczenki.