Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Kazimierz-Dolny

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Kazimierz Dolny

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Kazimierz Dolny w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Kazimierz Dolny. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Masz ochotę zwiedzić w krótkim czasie Warszawę i Kazimierz Dolny? Nie chcesz spędzić całego dnia w podróży pełnej przesiadek i zastanawiać się nad najlepszym połączeniem pomiędzy tymi miastami? Podpowiadamy jak szybko pokonać tę trasę oraz co warto wiedzieć, zanim zaczniesz wycieczkę.

Odległość Warszawa - Kazimierz Dolny

Podróż autobusem może trwać od godziny do ponad dwóch godzin. Wszystko zależy przede wszystkim od godziny wyjazdu. Na tej trasie najczęściej spotkamy ludzi wracających z pracy oraz wracających ze stołecznego lotniska. Sporą częścią podróżujących są także turyści, chcący odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.

O czym trzeba pamiętać przed podróżą do Kazimierza Dolnego?

Bus Warszawa – Kazimierz Dolny może wyruszać z kilku przystanków w stolicy. W zależności od godziny odjazdu są to: Plac Szembeka 05, Wiatraczna 02, Dworzec Centralny oraz Trawiasta 01. Autobus Warszawa – Kazimierz Dolny odjeżdża również bezpośrednio z Lotniska Chopina.

Przystanek końcowy znajduje się na dworcu autobusowym ul. Podzamcze 11. Rozkład jazdy PKS Warszawa – Kazimierz Dolny możemy sprawdzić na przystankach, z których odjeżdża dany autobus. Jeśli jednak nie mamy możliwości wcześniejszego udania się na konkretny przystanek, możemy sprawdzić rozkład jazdy autobusów.

Jak dojechać na Dworzec Autobusowy w Warszawie?

Warszawa to bardzo dobrze skomunikowane miasto. Niezależnie od tego, który przystanek wybierzemy, z łatwością dostaniemy się tam komunikacją miejską. Autobusy, tramwaje czy nawet metro mają częste przystanki na drodze przejazdu i jest ich tyle, że z łatwością znajdziemy bezpośredni dojazd.

Dojazd pociągiem do Dworca Centralnego

Do przystanku na Dworcu Centralnym dojedziemy także pociągiem. Parkowanie w centrum Warszawy może być problematyczne, szczególnie w godzinach szczytu, lecz znalezienie miejsca parkingowego wzdłuż pobliskich ulic jest wykonalne. Wybierając autobus, który odjeżdża z Dworca Centralnego, będziemy mieli również blisko do najpopularniejszego centrum handlowego w stolicy, czyli do Złotych Tarasów.

Znajdują się one naprzeciwko dworca, w samym centrum miasta. Dworzec, z którego odjeżdżają autobusy ma również takie udogodnienia jak toalety czy przechowalnia bagażu.

Autobusy z Warszawy do Kazimierza Dolnego kończą trasę na dworcu autobusowym w pobliżu zabytkowego Zespołu Zamkowego. Znajduje się on również w odległości 300 m od Rynku. Nie jest to duże miasto, dlatego w większość miejsc można udać się piechotą lub autobusem.

W taki też sposób możemy z łatwością dostać się na dworzec. Jest również możliwość zaparkowania auta na pobliskich parkingach. W Kazimierzu nie znajdziemy żadnego centrum handlowego. Na większe zakupy należy się więc wybrać do oddalonych o 14 kilometrów Puław.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Warszawa - Kazimierz Dolny

Trasę Warszawa – Kazimierz Dolny pokonamy z przewoźnikiem Trans-Bus Express, który zajmuje się przewozami zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi oraz z Halobus i Naturbus

Jak dojechać pociągiem z Warszawy do Kazimierza Dolnego?

PKP Intercity oferuje 6 kursów w ciągu dnia do Kazimierza Dolnego. Cena biletu na pociąg oscyluje w granicach 23 złotych.

Co zwiedzić w Warszawie? Atrakcje Warszawy

W tym mieście sposobów na spędzenie wolnego czasu nie sposób policzyć. Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Pałac Kultury i Nauki oraz znajdujący się tam taras widokowy. Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek.

Warto odwiedzić także Łazienki Królewskie, czy malownicze Stare Miasto wraz z Zamkiem Królewskim. Odległość z Dworca Centralnego do tego historycznego centrum to około 3 kilometry.

Co zobaczyć w Kazimierzu Dolnym?

Przede wszystkim ruiny Zamku oraz pobliską Basztę z XIII wieku. Kolejnym przystankiem może być także Góra Trzech Krzyży, która oferuje niezapomniany widok na miasto. Będąc w tym mieście warto spróbować lokalnych potraw takich jak kulebiaki, czy cebularze. Inne atrakcje w Kazimierzu Dolnym, to tak zwana Ściana Płaczu, czy zabytkowy, renesansowy Rynek.

W wolnym czasie można również wybrać się na wycieczkę promem na drugi brzeg Wisły. Miłośnicy kultury natomiast, powinni odwiedzić to miasto podczas trwania głośnego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który odbywa się na przełomie lipca i sierpnia.