Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Lublin

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Lublin

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Lublin w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Lublin
Do miasta Warszawa
Z miasta Lublin

Autobus Warszawa Lublin. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Lublin - informacje o podróży

Warszawa Lublin - odległość

Warszawę i Lublin dzieli odległość około 180 kilometrów. Trasę tę można pokonać w ciągu nieco ponad 3 godzin.

Autobusy Warszawa Lublin - przewoźnicy autobusowi

Obecnie z Warszawy do Lublina kursują autobusy firm PKS Biłgoraj, VikiBus, Polonus, Kewin, PKS Zamość, BP Tour, Transway, BigBus, PKS Przemyśl, Flixbus, PTS Tomaszów Lubelski, Contbus oraz Agnieszka Sieracka.

Na tej trasie istnieje także bezpośredni pociąg Warszawa Lublin dzięki PKP Intercity - podróż pociągiem trwa około 3 godzin, a bilet na pociąg kosztuje w granicach 30 złotych.

Dworzec autobusowy w Warszawie

Autokary z Warszawy do Lublina rozpoczynają podróż w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwsza z nich jest dworzec autobusowy przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się również budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia obsługujący połączenia z wieloma polskimi miastami.

Dojazd na dworzec autobusowy oraz na lotnisko

Na teren dworca autobusowego w Warszawie można łatwo dostać się za pomocą autobusów miejskich o numerach 103, 127, 154, 158, 159, 172, 182, 184, 187, 517. Istnieje również bezpośrednie połączenie z lotniskiem Chopin Airport realizowane dzięki kolejce S2 i S3.

Plac Defilad 1 - przystanek autobusowy

Drugim miejscem wyjazdu autobusów z Warszawy do Lublina jest plac Defilad 1. Lokalizacja ta znajduje się tuż obok Pałacu Kultury i Nauki. Po pokonaniu kilkudziesięciu metrów można dostać się również na teren Warszawy Centralnej i centrum handlowego Złote Tarasy.

W tych miejscach znajdują się liczne sklepy, lokale gastronomiczne i udogodnienia dla podróżnych, takie jak na przykład przechowalnia bagażu.

Dojazd na Plac Defilad komunikacją miejską

Dojazd na Plac Defilad jest możliwy dzięki autobusom o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519.

Przyjazd do Lublina - dworzec autobusowy w Lublinie

Istnieje kilka miejsc, w których zatrzymują się autobusy kursujące z Warszawy do Lublina. Pierwszym z nich jest dworzec autobusowy przy al. Tysiąclecia 6. W budynku zlokalizowano wygodną poczekalnię oraz inne udogodnienia dla podróżnych, takie jak darmowa sieć Wi-Fi, lokale gastronomiczne, toalety czy sklepy pozwalające na zaopatrzenie się przed dalszą trasą.

Poruszanie się po mieście

Z dworca na teren innych dzielnic miasta można dostać się autobusem lub rowerami miejskimi, których baza znajduje się w bliskiej odległości od budynku. Niektóre busy z Warszawy do Lublina zatrzymują się również na pobliskim przystanku przy al. Tysiąclecia 8A.

Dworzec kolejowy w Lublinie

Autobusy z Warszawy do Lublina kończą podróż również na dworcu PKP przy ulicy Dworcowej 4. Jest to zabytkowy obiekt skrywający przechowalnię bagażu, lokale gastronomiczne, kiosk, toalety, kasy, poczekalnię i wiele innych udogodnień. Pod budynkiem dworca znajduje się postój taksówek oraz przystanek, na którym zatrzymują się autobusy miejskie.

Co warto zobaczyć w Lublinie?

Trasa z Warszawy do Lublina cieszy się dużą popularnością zarówno wśród studentów, jak i osób w innym wieku. Dzięki temu połączenia pomiędzy tymi miastami mogą być realizowane niemal każdego dnia w ciągu roku.

Lublin to jedno z większych polskich miast, dlatego na jego terenie znaleźć można liczne miejsca warte odwiedzenia. Dobrym przykładem jest Muzeum na Majdanku upamiętniające ofiary obozu koncentracyjnego czy Królewska Trasa otoczona zabytkowymi kamieniczkami.

Lublin słynie także z Fontanny Multimedialnej oraz dzieł natury, takich jak Jezioro Zemborzyckie czy miejscowy ogród botaniczny. Dzięki temu zarówno miłośnicy architektury, jak i dzieci znajdą w mieście coś dla siebie.