Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLublin - Warszawa

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Warszawa

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Warszawa w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Warszawa
Do miasta Lublin

Autobus Lublin - Warszawa. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lublin Warszawa - informacje o podróży

Autobusy Lublin Warszawa - początkowym punktem podróży z Lublina do Warszawy jest Dworzec Autobusowy w Lublinie znajdujący się przy al. Tysiąclecia 6. Dworzec jest dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta, choć warto zwrócić tu uwagę na fakt, iż nie znajduje się w pobliżu Dworca PKP, co wyróżnia Lublin pod tym względem od wielu polskich miast. Na szczęście tuż obok dworca znajdują się przystanki autobusowe, co znacznie ułatwia komunikację.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Lublinie

Nieopodal dworca znajduje się również stacja rowerów miejskich. Dworzec posiada pełną infrastrukturę turystyczną: poczekalnię, toalety, punkty handlowe oraz tablicę informacyjną. Jeśli mamy odrobinę wolnego czasu, warto wybrać się na pobliską starówkę w Lublinie.

Przyjazd do Warszawy - przewoźnicy autobusowi

Odległość między Lublinem a Warszawą wynosi 170 kilometrów, a jej pokonanie większości przewoźnikom zajmuje niewiele ponad 3 godziny jazdy. Najważniejsi przewoźnicy autobusowi, którzy obsługują trasę Lublin Warszawa to: Flixbus, Polonus, PKS Biłgoraj, Transway, BP Tour, Kewin, Voyager Transport oraz Contbus.

Pociąg Lublin Warszawa

Istnieje możliwość dostania się pociągiem do Warszawy z PKP Intercity. Podróż trwa około 3 godzin, a bilet kosztuje w granicach 20 złotych.

Przystanki autobusowe w Warszawie

Końcowy punkt podróży zlokalizowany jest w różnych miejscach, w zależności od konkretnego przejazdu lub przewoźnika. Trzy najważniejsze punkty docelowe przejazdów to:

  • przystanek komunikacji publicznej 06 Dworzec Centralny przy al. Jerozolimskich
  • Pałac Kultury i Nauki przy Placu Defilad 1,
  • Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia przy al. Jerozolimskich 144

Przystanki zlokalizowane w ścisłym centrum Warszawy (przystanek 06, Pałac Kultury i Nauki) znajdują się w bliskim sąsiedztwie stacji metra (Metro Centrum, Metro Świętokrzyska) oraz dworca przejazdów kolejowych Warszawa Centralna.

Dworzec PKP w Warszawie - informacje

Na dworcu PKP znajduje się kompleksowa infrastruktura dla podróżujących – toalety, punkty informacyjne, przechowalnie bagażu, sklepy. W centrum Warszawy znajduje się parking, jak również liczne postoje taksówek oraz centrum handlowe „Złote Tarasy”.

Autobus na lotnisko Warszawa Modlin i Lotnisko Chopina

Podróżujący na lotnisko również bez problemu będą mogli skorzystać z udogodnień miejscowej komunikacji. Spod Pałacu Kultury i Nauki regularnie odjeżdżają autobusy „Modlin Bus” na lotnisko Warszawa Modlin oraz autobus linii 175 na lotnisko im. Chopina w Warszawie. Z Warszawy Zachodniej bez problemu na lotnisko im. Chopina dojedziesz kolejką – podróż trwa zaledwie 15 minut.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Busy Lublin Warszawa szczególnie upodobali sobie studenci oraz osoby zainteresowane walorami turystycznymi stolicy. Nic w tym dziwnego – Warszawa to jeden z najważniejszych ośrodków akademickich w tej części Europy, a o walorach turystycznych tego miasta rozpisują się opasłe przewodniki. Możliwość skorzystania z metra sprawia, że poruszanie się po głównych zabytkach i ciekawych miejscach stolicy jest szybkie i proste, nawet bez znajomości miasta.

Najciekawsze atrakcje w Warszawie

Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście warszawska starówka z Zamkiem Królewskim na czele, jednak coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy przyrody! Wbrew obiegowej opinii, Warszawa to nie tylko stolica biznesu, ale również miejsce z kilkunastoma przepięknymi parkami, spośród których Królewskie Łazienki to jedynie „wierzchołek góry lodowej”.

Warto wspomnieć również o wyjątkowych miejscach, takich jak Muzeum Narodowe w Warszawie czy Centrum Nauki Kopernik. Na kawę zaprasza klimatyczna Stara Praga, na dobry obiad modne Powiśle, a jeśli interesuje Cię dobra zabawa i życie nocne – odwiedź wieczorową porą ul. Mazowiecką.