Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Białystok

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Białystok

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Białystok w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Białystok. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Białystok - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Warszawą a Białymstokiem wynosi około 200 kilometrów. Obecnie trasę tę można pokonać w ciągu prawie 3 godzin za pomocą autokarów takich firm, jak Plus Bus, Gaja Express, Żak Express, Flixbus, PKS Nova oraz SGBUS Sp. z o.o.

Na tej trasie kursują także regularnie bezpośredni pociąg Warszawa Białystok PKP Intercity - przejazd trwa trochę ponad 2 godziny, a cena biletu na pociąg wynosi około 30 złotych.

Dworzec autobusowy w Warszawie - udogodnienia

Autobusy Warszawa Białystok wyjeżdżają z jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także budynek dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, na teren którego przyjeżdżają pociągi z wielu polskich miast.

Liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak poczekalnia, sklepy, punkty gastronomiczne, bankomaty, kantory, toalety i wiele innych pozwalają na spokojne oczekiwanie na odjazd busa.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Dostanie się na obszar dworca autobusowego w Warszawie jest niezwykle proste. Wystarczy skorzystać z autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. Istnieje również bezpośrednie połączenie dworca z Portem Lotniczym im. Fryderyka Szopena realizowane kolejką S3 i S2.

Przystanek autobusowy Plac Defilad 1

Drugim miejscem, z którego wyjeżdżają autobusy do Białegostoku jest Plac Defilad 1. Znajduje się on tuż pod Pałacem Kultury i Nauki oraz w bliskiej odległości od dworca kolejowego Warszawa Centralna. W pobliżu stacji zlokalizowano centrum handlowe Złote Tarasy pełne sklepów, bezpłatnych toalet oraz punktów gastronomicznych. Na stacji można również skorzystać z przechowalni bagażu.

Dojazd na Plac Defilad 1

Dojazd na Plac Defilad 1 jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519. Na terenie miasta pracują też takie firmy, jak Uber czy Free Now.

Przyjazd do Białegostoku - dworzec autobusowy

Bus Warszawa Białystok kończy podróż na dworcu autobusowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8. W tym miejscu można skorzystać z takich udogodnień dla podróżnych, jak płatna toaleta, kiosk oferujący bilety MPK, poczekalnia, sklepy oraz przechowalnia bagażu.

Poruszanie się po Białymstoku

Dojazd z tej lokalizacji do innych części miasta jest możliwy dzięki autobusom o numerach 3, 8, 13, 16, 19, 26, 104, 109 oraz N3. Dworzec autobusowy w Białymstoku leży bardzo blisko stacji kolejowej, dlatego wyjazd z tej lokalizacji jest możliwy także z użyciem pociągów PKP Intercity lub Regio.

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Z Warszawy do Białegostoku podróżują nie tylko stali mieszkańcy tego miasta, lecz także studenci uczący się w stolicy oraz osoby przesiadające się podczas dalszych podróży. Jest to kierunek chętnie wybierany przez ludzi w każdym wieku, od rodzin z dziećmi, aż po starszych turystów.

Atrakcje Białegostoku

Na terenie Białegostoku znaleźć można kilka atrakcji wartych zobaczenia. Pierwszą z nich jest niewątpliwie piękny Pałac Branickich z ogrodami robiącymi wrażenie. Podczas wizyty w mieście należy udać się również na Rynek Kościuszki oraz odwiedzić Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Na terenie Białegostoku znajduje się także ZOO trafiające w gusta najmłodszych podróżujących oraz opera i filharmonia, w których regularnie odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne.