Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusowePrzemyśl - Warszawa

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Przemyśl — Warszawa

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Przemyśl — Warszawa w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Przemyśl
Do miasta Warszawa
Z miasta Warszawa

Autobus Przemyśl - Warszawa. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Przemyśl Warszawa - podstawowe informacje

Przemyśl i Warszawę dzieli dystans około 370 kilometrów, jednak zależy on od wybranej trasy realizowanej przez danego przewoźnika. Do stolicy naszego kraju kursują bowiem autobusy firmy Neobus, Kordon Express, PKS Biłgoraj, PKS w Przemyślu oraz Flixbus, których przejazd zajmuje zwykle od 6 do nawet 7,5 godziny.

Pociąg z Przemyśla do Warszawy - PKP Przemyśl Warszawa

Na trasie Przemyśl - Warszawa jeździ pociąg PKP Intercity. Cena za bilet wynosi około 60zł, a czas przejazdu pomiędzy miastami to średnio 6 godzin.

Udogodnienia na dworcu autobusowym w Przemyślu

Niezależnie od wybranego przewoźnika podróż autobusem z Przemyśla do Warszawy zaczyna się na dworcu autobusowym przy ulicy Stefana Czarnieckiego 4. W pobliżu tego miejsca znajduje się kilka budek ze street foodem, hotele, hostele oraz bankomaty. Po przejściu zaledwie kilkuset metrów można dostać się również na teren Dworca Głównego obsługującego połączenia z wielu polskich miast.

Przyjazd do Warszawy - dworzec autobusowy

Trasa z Przemyśla do Warszawy kończy się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy na Alejach Jerozolimskich 144. Tuż obok tego miejsca znajduje się stacja Warszawa Zachodnia, z której odjeżdżają liczne pociągi do największych polskich miast oraz mniejszych miejscowości.

Dojazd komunikacją miejską do innych dzielnic Warszawy

Z terenu dworca autobusowego można dostać się do innych dzielnic Warszawy także dzięki autobusom o numerach 103, 127, 154, 158, 159, 172, 182, 184, 187 i 517. Aleje Jerozolimskie 144 są skomunikowane również z lotniskiem Chopin AIrport, do którego dojeżdżają kolejki KM, RL, S2 lub S3.

Dworzec kolejowy Warszawa Centralna - udogodnienia

Drugim miejscem, w którym zatrzymują się autobusy Przemyśl Warszawa jest dworzec kolejowy Warszawa Centralna. W tym miejscu znajdują się liczne lokale gastronomiczne, łazienki z dostępem do pryszniców, windy, sklepy oraz bezpośrednie przejście do centrum handlowego Złote Tarasy z darmowymi toaletami.

Niedaleko dworca zlokalizowano przystanki autobusowe, z których odjeżdżają autokary o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519, W niewielkiej odległości można znaleźć również przystanki tramwajowe oraz postoje taksówek. Na terenie Warszawy pracuje również znana sieć Uber.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Z Przemyśla do Warszawy podróżują głównie osoby zainteresowane krótką wycieczką po stolicy naszego kraju, turyści korzystający z Lotniska Szopena oraz podróżujący zainteresowani załatwieniem spraw osobistych lub udziałem w wydarzeniach kulturalnych mających miejsce na terenie Warszawy.

Najciekawsze atrakcje Warszawy

Warszawa słynie z wielu zabytków i popularnych miejsc, takich jak PGE Narodowy, Pałac Kultury czy Łazienki Królewskie. Na terenie stolicy można zwiedzić również liczne muzea związane z trudną historią, wojną czy powstawaniem naszej kultury. Doskonałym przykładem takich miejsc jest Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

W Warszawie istnieją również atrakcje dla nieco młodszych podróżujących zainteresowanych nauką i kulturą, takie jak Centrum Nauki Kopernik słynące z niepowtarzalnych interaktywnych instalacji przedstawiających zjawiska fizyczne.

W Warszawie znaleźć można również miejsca na spokojne spędzenie wolnego czasu. Plaża wzdłuż Wisły, Stare Miasto pełne kawiarenek i restauracji oraz liczne parki to tylko niektóre miejsca trafiające w gusta osób lubiących odpoczynek w środku wielkiego miasta.