Busfor + BlaBlaCar = więcej przejazdów niż kiedykolwiek wcześniej

Bilety autobusowePrzemyśl - Kijów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Przemyśl — Kijów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Przemyśl — Kijów w 2021 roku

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Do miasta Kijów
Z miasta Kijów

Autobus Przemyśl - Kijów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Przemyśl Kijów - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Przemyślem a Kijowem wynosi około 650 kilometrów. Zazwyczaj pokonanie tej trasy trwa prawie 15 godzin, jednak kwestia ta zależy od wielu czynników, takich jak wybrany pojazd, droga czy ewentualne komplikacje podczas jazdy. Koszt takiej wycieczki to zwykle około 150 zł.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Przemyśl - Kijów

Obecnie na trasie Przemyśl - Kijów kursują autokary takich firm, jak Lux-reisen Sp. z o.o., Autokar Polska, FlixBus, PKS Przemyśl, Ilyinska A.M. oraz Voyager.

Dworzec autobusowy w Przemyślu

Autobusy Przemyśl Kijów rozpoczynają podróż w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy ulicy Stefana Czarnieckiego 4. W pobliżu tego miejsca znajdują się liczne budki ze street foodem, bankomaty, hotele oraz hostele. Dworzec autobusowy leży w odległości kilkuset metrów od dworca kolejowego, co pozwala na skorzystanie z pociągów PKP i PolRegio.

Drugi przystanek w Przemyślu - ul. Sportowa 6

Autobusy z Przemyśla do Kijowa rozpoczynają podróż również w okolicach Centrum Lecznictwa Ambulatoryjnego przy ulicy Sportowej 6. Jest to niewielki, uliczny przystanek, na terenie którego nie występują żadne udogodnienia dla turystów. Lokalizacja ta znajduje się w bliskiej odległości od dworca autobusowego i kolejowego w Przemyślu.

Dojazd na przystanek autobusowy

Dojazd na przystanek jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 4 i 8 lub taksówkom kursującym na terenie Przemyśla.

Przyjazd do Kijowa - dworzec autobusowy

Autobusy z Przemyśla do Kijowa kończą podróż na terenie dworca autobusowego zlokalizowanego tuż obok Centralnego Dworca Kolejowego. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z przechowalni bagażu, wygodnej poczekalni, bankomatu, kas biletowych lub toalet oraz pożywić się przed dalszą podróżą w dostępnych punktach gastronomicznych.

Poruszanie się po Kijowie - komunikacja miejska

Na terenie Kijowa działają autobusy miejskie oraz metro pozwalające na bezpośrednie dostanie się na lokalne lotnisko. Dojazd z dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32 do innych dzielnic kijowa jest możliwy dzięki pojazdom o numerach 24A, 198, 539, 500, 14, 12, 5, 558, 322, 805 i 368.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Trasa z Przemyśla do Kijowa jest szczególnie popularna wśród mieszkańców Ukrainy powracających z Polski oraz turystów chcących zwiedzić to miasto. Dzięki temu takie połączenie jest realizowane regularnie przez cały rok.

Atrakcje Kijowa

Na terenie Kijowa znaleźć można wiele atrakcji wartych zobaczenia. Charakterystyczna cerkiew św. Andrzeja czy Złota Brama to tylko niektóre z miejsc, które zdecydowanie należy odwiedzić podczas wizyty w mieście. W Kijowie znajduje się także Ławra Peczerska, pomnik Matki Ojczyzny oraz znany Plac Niepodległości. Będąc w stolicy Ukrainy warto zwiedzić także zabytkowe uliczki skrywające liczne kawiarenki i lokale gastronomiczne serwujące lokalne dania.