Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWrocław - Kijów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Wrocław — Kijów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Wrocław — Kijów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Wrocław
Do miasta Kijów
Do miasta Wrocław
Z miasta Kijów

Autobus Wrocław - Kijów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Wrocław Kijów - informacje o podroży

Odległość między Wrocławiem a Kijowem wynosi około 1132 kilometrów. Autobus Wrocław Kijów jedzie zwykle od 20 do 22 godzin, jednak zależy to od wybranego przewoźnika, terminu, pojazdu i dokładnej drogi.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Wrocław - Kijów

Obecnie na tej trasie kursują autokary firm B.M.-Tur Elita Trans, Transport-1, KACZYNSKI BUS, Ternvoyage, East West Eurolines, Lvivske ATP - 14630, KAZNA TRANS, VASILKIVTRANSAVTO, Brintsov S.V., Shapran S.M., AtlastravelBUS/Avtoekspres, Avtotranzit, COMFORT EXPRESS, “Poting G S” FLP, Z-Time, Vilartrans, MANDRIVNYK PRYKARPATTYA, TVAD, Melnik O.M., Eastern European Travel, Ideal Travel, Lis-Avto-Trans, Gunsel TOV, TopUkrain, Ecolines, Kaluzhenov V.V., Boreychuk M.І. oraz NADIYA BUS.

Jak dojechać pociągiem z Wrocławia do Kijowa?

Istnieje również opcja pokonania tej trasy za pomocą pociągu, jednak wiąże się to z koniecznością dokonania przesiadki w Warszawie. Pociąg PKP Wrocław Kijów odjeżdża nawet kilka razy w ciągu dnia, jednak koszt takiej podróży w przypadku osoby dorosłej to ponad 100 zł.

Dworzec autobusowy we Wrocławiu - udogodnienia

Autobusy z Wrocławia do Kijowa rozpoczynają swoją podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Suchej 1. W pobliżu miejsca wyjazdu znajduje się charakterystyczny budynek dworca kolejowego Wrocław Główny wyposażony w takie udogodnienia, jak płatna toaleta, poczekalnia, kasy biletowe, bankomat, sklepy, kiosk czy lokale gastronomiczne.

Dojazd na dworzec we Wrocławiu

Dojazd na dworzec autobusowy wymaga skorzystania z autobusów miejskich o numerach 240, 259, 246 lub 122. Istnieje także linia 106 łącząca dworzec z lokalnym lotniskiem. Pod budynkiem znajduje się również płatny parking pozwalający na pozostawienie własnego samochodu.

Przyjazd do Kijowa - dworzec autobusowy

Autobusy Wrocław Kijów zatrzymują się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32 zlokalizowanego tuż obok Centralnego Dworca Kolejowego. W tym miejscu można znaleźć wygodną poczekalnię, kiosk, kasy biletowe, sklepy i liczne punkty gastronomiczne pozwalające na posilenie się przed dalszą podróżą.

Poruszanie się po Kijowie - komunikacja miejska

Z dworca autobusowego w Kijowie można w łatwy sposób dostać się do pozostałych części miasta za pomocą autobusów miejskich o numerach 24A, 198, 539, 500, 14, 12, 5, 558, 322, 805 oraz 368. W bliskiej odległości od miejsca zakończenia podróży znajduje się także stacja metra i przystanek Starovokzalna Station.

Ze względu na fakt położenia dworca autobusowego obok dworca kolejowego, poruszanie się po mieście i jego okolicach jest możliwe również za pomocą lokalnych pociągów.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Autobusami z Wrocławia do Kijowa podróżują zarówno Polacy, jak i mieszkańcy Ukrainy. Stolica tego państwa skrywa bowiem wiele atrakcji trafiających w gusta osób w każdym wieku.

Najciekawsze atrakcje w Kijowie

W Kijowie znaleźć można wiele zabytkowych budynków i ozdobnych cerkwi, takich jak na przykład cerkiew św. Andrzeja. Na terenie miasta znajduje się także charakterystyczna Złota Brama, Plac Niepodległości, Ławra Peczerska oraz pomnik Matki Ojczyzny. Będąc w Kijowie warto odwiedzić również liczne muzea poświęcone historii Ukrainy oraz zabytkowe uliczki skrywające klimatyczne kawiarenki i restauracje.