Bilety autobusoweLublin - Wrocław

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Wrocław

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Najlepsza oferta

Codziennie
20:28
Czas przejazdu07 h. 49 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
04:17
+1 dzień
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
67,98 
Przewoźnik: Expressbus
Ocena:

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Wrocław w 2020 roku

Codziennie
06:21
Czas przejazdu08 h. 17 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
14:38
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
67,98 
Przewoźnik: Expressbus
Ocena:
Codziennie
13:50
Czas przejazdu08 h. 24 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
22:14
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
78,28 
Przewoźnik: BP Tour
Ocena:

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Wrocław
Do miasta Lublin
Z miasta Wrocław
Informacje o trasie autobusu Lublin — Wrocław
3
Liczba autobusów w kierunku
8 godz. 10 min.
Szacowany czas podróży
06:21 — 14:38
Pierwszy autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
20:28 — 04:17
Ostatni autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
68 — 81 zł
Zakres cen w tym kierunku między miastami

Autobus Lublin - Wrocław - rozkład jazdy, przewoźnicy autobusowi, bilety

Jak zaplanować podróż autobusem z Lublina do Wrocławia?

Najlepszym środkiem transportu na trasie Lublin- Wrocław jest autobus. Kursy między miastami realizowane są przez trzech przewoźników: Expressbus oraz BP Tour. Pierwszy z przewoźników to jedna z największych firm tego typu w Europie, oferująca dużą ilość połączeń na terenie całego kraju mimo, iż działa tu dopiero od kilku lat.

Pozostałe firmy są nieco mniej znane, z drugiej jednak strony dłużej działają na naszym lokalnym rynku i obsługują wiele stałych kursów międzymiastowych. Na stronach internetowych wszystkich przewoźników znaleźć można rozkłady jazdy autobusów, a także informacje jak zakupić tanie bilety autobusowe.

Bus Lublin Wrocław kursuje w różnym czasie – zależnie od tego, czy po drodze ma miejsce przesiadka, a także od pory kursu. Najkrótsze, pozbawione przesiadek kursy trwają nieco poniżej 8 godzin.

Podróż pociągiem z Lublina do Wrocławia. Lublin Wrocław PKP

Obecnie, PKP Intercity oferuje jeden kurs, który trwa 7 godzin i 32 minuty. Cena za bilet wynosi około 74zł.

Wrocław - dworzec w ścisłym centrum

Jednym z powodów, dla których autobus jest świetnym rozwiązaniem na pokonanie trasy Lublin- Wrocław jest bardzo dobra lokalizacja dworców autobusowych w obu miastach. We Wrocławiu dworzec ten jest zlokalizowany przy ulicy Suchej 1, w ścisłym centrum miasta, tuż obok dworca PKP oraz 1,5 kilometra od słynnego wrocławskiego rynku.

Oznacza to, że po opuszczeniu autobusu, można praktycznie od razu przystąpić do zwiedzenia miasta i jego starówki, gdyż znajduje się ona właściwie tuż obok dworca.

Warto dodać, że dworzec mieści się w nowoczesnym budynku, wyposażonym w wiele udogodnień, takich jak chociażby schowki na bagaż, czy nowoczesne toalety. Oprócz funkcji związanych z transportem, pełni on zresztą także funkcje handlowe: można skorzystać w nim z centrum handlowego Wroclavia.

Jego zaletą, oprócz tego, że można w nim zrobić zakupy jest także to, że posiada on swój parking, który może być dobrym rozwiązaniem dla zmotoryzowanych podróżnych.

Dworzec autobusowy w Lublinie - informacje

W Lublinie dworzec autobusowy położony jest przy Alei Tysiąclecia 6. Również i to miejsce nie jest zbyt oddalone od historycznego centrum miasta, w którym się znajduje. Po drugiej stronie ulicy położony jest słynny lubelski zamek, a obok niego starówka.

Na dworcu w Lublinie skorzystać można z postoju taksówek, zdroju, a także udać się do kantoru wymiany walut. Jeżeli ktoś wybiera się na dworzec samochodem, może natomiast skorzystać z położonego nieopodal parkingu przy Nowym Placu Targowym.

Co zobaczyć we Wrocławiu?

Zarówno Wrocław, jak i Lublin to miasta wielu atrakcji. Najważniejsze z nich to oczywiście duma Wrocławia, czyli Rynek Główny, będący jednym z największych rynków w Polsce. Jest miejscem, na którym dzieje się wiele wydarzeń kulturalnych, ale nawet w dni powszednie przyciąga turystów dużą ilością interesujących miejsc, w których miło można spędzić czas.

Inne ciekawe atrakcje we Wrocławiu to między innymi:

  • Panorama Racławicka ze słynnym obrazem przedstawiającym bitwę pod Racławicami,
  • wrocławskie ZOO, zajmujące 30 hektarów i zamieszkane przez prawie 14 tysięcy gatunków różnych zwierząt.
  • Hala Tysiąclecia
  • ogród japoński, z niezliczonymi ilościami pięknych kwiatów oraz drzewek bonsai. Fanów bardziej egzotycznych klimatów zaciekawi zapewne, położone na terenie wspomnianego ZOO, pierwsze w Polsce afrykarium, czyli rodzaj oceanarium, lecz poświęconego wyłącznie faunie Afryki.

Urokliwe zabytki - czyli co zwiedzić w Lublinie?

Z kolei w Lublinie warto zwiedzić, między innymi:

  • Muzeum Historii Miasta Lublina (w którym największą ciekawostką jest możliwość zobaczenia mechanizmu zegara wieżowego z 1903 roku),
  • średniowieczne oraz renesansowe uliczki starego miasta, pełne uroczych zakątków,
  • Lubelską Trasę Podziemną (czyli około 300 metrów piwnic, położonych pod Rynkiem na trzech podziemnych kondygnacjach, w dawnych czasach pełniących funkcję kupieckich magazynów),
  • plac po Farze, czyli fundamenty nieistniejącej świątyni,
  • a także oczywiście słynny Zamek, który, co ciekawe, przez wiele lat pełnił funkcję miejscowego więzienia.

Zarówno Lublin, jak i Wrocław są miastami pełnymi atrakcji i zdecydowanie wartymi zwiedzenia. Dzisiaj, kiedy funkcjonuje autobus Wrocław Lublin warto skorzystać z okazji i zastanowić się, co warto zwiedzić we Wrocławiu oraz Lublinie.

Mimo, że są to miasta od siebie różne, to jednak łączy je wspaniała architektura oraz niesamowita historia, której skutki zarówno w jednym, jak i drugim mieście, wciąż można odczuć na każdym kroku.