Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWrocław - Lwów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Wrocław — Lwów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Wrocław — Lwów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Wrocław
Do miasta Lwów
Do miasta Wrocław
Z miasta Lwów
Podróż powrotna:

Autobus Wrocław - Lwów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Wrocław Lwów - informacje, przewoźnicy autobusowi

Wrocław i Lwów dzieli odległość wynosząca około 510 kilometrów. Obecnie pokonanie tej trasy jest możliwe w ciągu od 10 do nawet 13 godzin za pośrednictwem autobusów firm B.M.-Tur Elita Trans, TocoBus, Myskiv V.Y., Palko V.A., TRANS-A, POL SV LINES, ATLASTRAVELBUS-AVTOEKSPRES, P-Trans, LEON POL TRANS, Zakala B.V., AKKORD-PLUS, EUROLINES MADELTRANS, Ternopilske ATP 16127, Ideal Travel, PP TVAD, Ternvoyage, Stetsik Taras Volodymyrovich, Eastern European Travel, Przykarpacki Ekspres, Winew oraz Bryntsov. Na tej trasie istnieje także połączenie kolejowe.

Dworzec autobusowy Wrocław - informacje

Autobusy Wrocław Lwów rozpoczynają swoją podróż na dworcu autobusowym przy ulicy Suchej 1. Niedaleko tej lokalizacji znajduje się także dworzec kolejowy wyposażony w liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak płatne toalety, sklepy, punkty gastronomiczne czy bankomaty.

Dojazd na dworzec autobusowy we Wrocławiu

Dojazd na dworzec autobusowy jest możliwy z użyciem autobusów miejskich o numerach 240, 259, 246 lub 122. Istnieje także bezpośrednie połączenie dworca PKP z Portem Lotniczym Wrocław realizowane busem o numerze 106 zatrzymującym się w jego okolicach. Przed budynkiem zlokalizowano także płatny parking oraz postój taksówek.

Przyjazd do Lwowa - przystanki autobusowe

Autobusy z Wrocławia do Lwowa zatrzymują się w jednej z trzech lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy Centralny przy ulicy Stryiska 109. W tym miejscu znajdują się liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak sklepy, przechowalnia bagażu, poczekalnia, punkty gastronomiczne czy toalety.

Poruszanie się po mieście - komunikacja miejska

Dojazd z ulicy Stryiska 109 do innych części miasta jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 3N, 3A,10, 40, 108, 115, 116, 131, 133, 179, 234, 267, 506, 532, 533, 536, 537, 555, 790, 775, 570, 792, 797 oraz 1004. Linia 3N dojeżdża bezpośrednio na teren portu lotniczego w Lwowie.

Dworzec przy ulicy Dvirtseva 1

Drugą lokalizacją, w której kończą podróż autobusy z Wrocławia do Lwowa jest dworzec autobusowy №8 przy ul. Dvirtseva 1. W tym miejscu znajduje się także dworzec kolejowy pozwalający na dostanie się do wielu ukraińskich miast.

Dojazd z tej lokalizacji do pozostałych części Lwowa jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 722, 775, 790, 792, 797, 1N, 2N, 3N, 4N, 5N, 6N oraz 7N. Linie 2N i 3N kursują bezpośrednio na lotnisko w Lwowie.

Przystanek we Lwowie - Dvirtseva 1

Niektóre autobusy Z Wrocławia do Lwowa zatrzymują się także bezpośrednio pod budynkiem dworca kolejowego, jednak lokalizacja ta oddalona jest od ulicy Dvirtseva 1 zaledwie o kilkadziesiąt metrów.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Do Lwowa podróżują osoby w każdym wieku i każdej narodowości, od Ukraińców mieszkających w tym mieście, aż po Polaków podróżujących w celu jego zwiedzenia.

Na terenie Lwowa znaleźć można wiele atrakcji wartych zobaczenia. Doskonałym przykładem jest Opera Lwowska, w której regularnie mają miejsce ciekawe wydarzenia kulturalne. W mieście znajduje się także wiele obiektów sakralnych, takich jak Katedra św. Jura, Bazylika Archikatedralna pw. Wniebowzięcia NMP, Kościół Bernardynów czy Kościół św. Andrzeja. Dzięki temu miasto trafia w gusta miłośników architektury tego typu.

Zabytki Lwowa

Znanym punktem na mapie miasta jest także jego rynek otoczony klimatycznymi kamieniczkami skrywającymi restauracje i kawiarenki. Podczas wizyty w Lwowie warto zobaczyć również Pałac Potockich oraz Wysoki Zamek.