Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKraków - Wrocław

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kraków — Wrocław

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Kraków — Wrocław w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Kraków
Do miasta Wrocław
Do miasta Kraków
Z miasta Wrocław

Autobus Kraków - Wrocław. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Kraków - Wrocław. Informacje o podróży

Kraków i Wrocław dzieli dystans wynoszący około 270 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle niecałe 4 godziny i jest możliwe dzięki busom lub pociągom oferującym codzienne przejazdy w kwocie od 20 do 40 złotych.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Kraków - Wrocław

Na trasie Kraków - Wrocław funkcjonują autobusy takich firm, jak Neobus, Transport Osobowy Majer BUS, FOP Bryntsov Sergey Vitaliyovycz, Flixbus oraz TOW TOPIUKREIN.

Jak dojechać pociągiem z Krakowa do Wrocławia? Kraków Wrocław PKP

Istnieje także opcja skorzystania z bezpośrednich połączeń kolejowych oferowanych przez firmę PKP Intercity i Koleje Małopolskie. Pociąg Kraków Wrocław kursuje codziennie w różnych godzinach, nawet 15 razy w ciągu dnia, dzięki czemu każdy podróżny znajdzie termin odpowiadający jego potrzebom. Koszt biletu dla osoby dorosłej to około 45 zł.

Dworzec autobusowy w Krakowie - udogodnienia, informacje

Autobusy z Krakowa do Wrocławia rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bosackiej 18. W tym miejscu znajduje się również dworzec kolejowy Kraków Główny, na którym podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak kasy biletowe, sklepy, punkty gastronomiczne, toalety, poczekalnia, bankomaty i wiele innych.

Dojazd na dworzec autobusowy w Krakowie - komunikacja miejska

Dojazd na miejsce zbiórki jest możliwy nie tylko za pomocą pociągów zatrzymujących się na stacji Kraków Główny, lecz także autobusów miejskich o numerach 208, 482, 537, 902, 502, 601, 605, 608, 610, 662, 664, 669, 902, 904, 124, 152, 424 182, 192, 105, 129, 130, 132, 154, 179, 304, 405, 429, 608 i tramwajów o numerach 14, 20, 24, 52, 62, 64, 69, 50, 2, 3, 4, 10, 5, 17, 19, 3 i 69.

Istnieje także bezpośrednie połączenie dworca kolejowego z lotniskiem w Krakowie realizowane dzięki autobusom o numerach 292, 208 oraz 902.

Przyjazd do Wrocławia - dworzec autobusowy

Autobusy z Krakowa do Wrocławia kończą trasę na terenie dworca autobusowego przy ulicy Suchej 1 znajdującego się tuż obok stacji kolejowej Wrocław Główny. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak toalety, poczekalnia, płatny parking, kiosk, sklepy, punkty gastronomiczne i wiele innych.

Poruszanie się po mieście - komunikacja miejska

Z dworca autobusowego przy ulicy Suchej 1 można w łatwy sposób dostać się do pozostałych części miasta za pomocą autobusów o numerach 240, 259, 246 lub 122. Istnieje również połączenie dworca z lokalnym lotniskiem w postaci linii 106. Na terenie Wrocławia działają także rowery miejskie i tramwaje umożliwiające sprawne poruszanie się po niemal wszystkich dzielnicach.

Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest doskonałym węzłem przesiadkowym podczas podróży za granicę oraz miastem, do którego każdego roku zmierzają turyści z całej Polski. Z tego powodu autobusy z Krakowa do Wrocławia kursują niemal codziennie przez 12 miesięcy w roku.

Atrakcje Wrocławia

Na terenie Wrocławia znaleźć można wiele atrakcji, takich jak niezwykle popularny rynek otoczony zabytkowymi kamieniczkami. Miasto słynie również z wszechobecnych krasnali, Panoramy Racławickiej oraz najwyższego budynku w Polsce - Sky Tower. Dla osób kochających zakupy doskonałym rozwiązaniem będzie odwiedzenie licznych galerii handlowych, a dla tych, którzy preferują wieczorne spotkania na świeżym powietrzu - Wyspa Słodowa.

Atrakcje dla dzieci

Dzieci podróżujące autobusem z Krakowa do Wrocławia również są w stanie znaleźć coś dla siebie. Na terenie miasta zlokalizowano bowiem ZOO Wrocław z oceanarium, charakterystyczną Fontannę Multimedialną oraz ciekawe muzea.