Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKraków - Zakopane

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kraków — Zakopane

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Kraków — Zakopane w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Kraków
Do miasta Kraków

Autobus Kraków - Zakopane. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Kraków Zakopane - informacje o podróży

Odległość między Krakowem a Zakopanem wynosi około 110 kilometrów. Na tej trasie regularnie kursują autobusy różnych przewoźników oferujących bilety w cenie niecałych 25 złotych. Przejazd pomiędzy tymi dwoma miastami zajmuje zazwyczaj około 2 godzin.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Kraków - Zakopane

Na trasie Kraków - Zakopane obecnie kursują autobusy firmy Szwagropol, Max Bus, Leo Express, FlixBus, Transport Osobowy Majer BUS oraz Trans-Kos.

Jak dojechać pociągiem z Krakowa do Zakopanego? Kraków Zakopane PKP

Z Krakowa do Zakopanego regularnie kursują pociągi PKP Intercity i PolRegio pozwalające na dopasowanie standardu wagonu, daty oraz godziny do potrzeb konkretnej osoby. Połączenia na tej trasie mają miejsce nawet 7 razy w ciągu dnia. Koszt biletu w przypadku osoby dorosłej wynosi około 25 zł, jednak kwestia ta zależy od wybranego pociągu.

Dworzec autobusowy w Krakowie - udogodnienia, informacje

Autobusy Kraków Zakopane rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bosackiej 18. W tym miejscu znajduje się także dworzec kolejowy Kraków Główny wyposażony w takie udogodnienia, jak przechowalnia bagażu, punkty gastronomiczne, przestronna poczekalnia, liczne sklepy, toalety i wiele innych.

Dojazd na dworzec autobusowy w Krakowie - komunikacja miejska

Dojazd na miejsce zbiórki jest niezwykle łatwy i wymaga skorzystania z jednego z autobusów miejskich o numerach 208, 482, 537, 902, 502, 601, 605, 608, 610, 662, 664, 669, 902, 904, 124, 152, 424 182, 192, 105, 129, 130, 132, 154, 179, 304, 405, 429, 608 lub tramwajów o numerach 14, 20, 24, 52, 62, 64, 69, 50, 2, 3, 4, 10, 5, 17, 19, 3 i 69.

Na teren dworca autobusowego można dojechać również bezpośrednio z pobliskiego lotniska za pomocą linii 292, 208 i 902.

Przyjazd do Zakopanego - dworzec PKP Zakopane

Busy Kraków Zakopane kończą podróż na terenie dworca kolejowego przy ulicy Chramcówki 35. W tym niewielkim budynku podróżni mogą spędzić czas w poczekalni oraz zakupić bilet na pociąg lub autobus w kasie biletowej.

Poruszanie się po mieście - komunikacja miejska w Zakopanem

Z dworca kolejowego w Zakopanem można w łatwy sposób dostać się na teren innych dzielnic dzięki autobusom miejskim o numerach 11 i 14. Budynek obsługuje również liczne połączenia kolejowe łączące miasto z pobliskimi miejscowościami.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Zakopane to niezwykle turystyczne miasto, szczególnie w sezonie zimowym. Z tego powodu zjeżdżają do niego turyści w każdym wieku i każdej płci zainteresowani sportami na śniegu lub chłodzeniem po górach w trakcie cieplejszych miesięcy.

Najciekawsze atrakcje Zakopanego

Zakopane słynie głównie ze swojego położenia blisko gór, a co za tym idzie - rozbudowanej infrastruktury narciarskiej. Na terenie miasta znajdują się znane Krupówki, Kasprowy Wierch czy Gubałówka. Z Zakopanego można w łatwy sposób dostać się również do Morskiego Oka i Czarnego Stawu, a atrakcja ta jest szczególnie popularna w sezonie letnim.

W Zakopanem znaleźć można także mniej oczywiste atrakcje w postaci Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej czy muzeum przedstawiającego proces produkcji i historię oscypka. Podczas pobytu w mieście warto również spróbować lokalnych potraw.