Bilety autobusoweLublin - Zakopane

/packs/_/assets/javascripts/new/app/react/components/Banners/TrafficRedirection/banner_search_dotpl_pl-902e2186e95f932d1181cdd08116e09b.svg

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Zakopane

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Zakopane w 2022 roku

Codziennie
05:20
Czas przejazdu08 h. 10 min
Lublin
Dworzec autobusowy, al. Tysiąclecia 6
13:30
Zakopane
Zakopane, ul. Chramcówki
77,25 
Przewoźnik: BP Tour
Ocena:

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Lublin
Informacje o trasie autobusu Lublin — Zakopane
1
Liczba autobusów w kierunku
8 godz. 10 min.
Szacowany czas podróży
05:20 — 13:30
Pierwszy autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
05:20 — 13:30
Ostatni autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
43 — 86 zł
Zakres cen w tym kierunku między miastami

Autobus Lublin - Zakopane. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lublin Zakopane - informacje o podróży

Lublin i Zakopane dzieli odległość nieco ponad 280 kilometrów, co sprawia, że pokonanie tej trasy trwa około 8 godzin i 10 minut. Jednak oferty znanego przewoźnika BP Tour pozwalają na przejazd do Zakopanego nawet kilka razy w ciągu dnia.

Możliwość wyboru godziny porannej lub popołudniowej sprawdza się świetnie w zależności od potrzeb danego podróżującego i jego dalszych planów po przyjeździe do miejsca docelowego.

Dworzec autobusowy w Lublinie - najważniejsze informacje

Wyjazd z Lublina ma miejsce na dworcu autobusowym przy Alei Tysiąclecia 6. Znajdujący się tam budynek skrywa w sobie liczne udogodnienia dla podróżujących, takich jak przestronna poczekalnia z krzesełkami, toalety, centrum handlowe oraz darmowy Internet, którego zasięg obejmuje cały obiekt.

Udogodnienia na dworcu w Lublinie

W pobliżu dworca zlokalizowano również bazę rowerów miejskich oraz przystanek autobusowy umożliwiający szybkie dostanie się w dalsze zakątki miasta. Na Aleję Tysiąclecia 6 można dojechać również bezpośrednio z lotniska korzystając z podmiejskiego pociągu zatrzymującego się na pobliskiej stacji Lublin Północ.

Przyjazd do Zakopanego - dalsza podróż

Autobusy z Lublina do Zakopanego zazwyczaj kończą swoją podróż na przystanku przy ulicy Chramcówki. Jest to niewielki odkryty dworzec, na którym zatrzymują się busy prywatnych firm zajmujących się przewozami dalekodystansowymi. W pobliżu zlokalizowano przystanek Rejon Dworców, Kasprowicza oraz Spyrkówka obsługujących linie 11 oraz 14.

Dzięki temu w łatwy sposób można dostać się do pozostałych części miasta oraz najbardziej znanych atrakcji turystycznych. Po przejściu kilkuset metrów podróżni są również w stanie dotrzeć na dworzec PKP, z którego odjeżdżają pociągi do wielu polskich miast i pobliskich miejscowości.

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Autobusy Lublin Zakopane cieszą się rosnącą popularnością szczególnie w sezonie zimowym, podczas którego liczne stoki narciarskie zachęcają do aktywnego spędzania urlopu. Połączenia na tym odcinku są chętnie wybierane również przez osoby lubiące chodzenie po górach oraz podróżujących załatwiających różnego rodzaju sprawy osobiste.

Najciekawsze atrakcje w Zakopanem

Zakopane słynie z licznych atrakcji, zarówno takich, które zostały stworzone przez człowieka, jak i tych całkowicie naturalnych. Otoczenie gór i lasów charakterystycznych dla tego regionu trafia w gusta osób preferujących aktywne spędzanie wolnego czasu oraz podziwianie zapierających dech w piersiach krajobrazów.

Łatwy dostęp do Morskiego Oka i Czarnego Stawu oraz licznych stoków narciarskich sprawia, że Zakopane cieszy się popularnością również wśród rodzin z dziećmi.

W Zakopanem znajdują się także znane w całej Polsce Krupówki, Gubałówka, kolejka na Kasprowy Wierch oraz Wielka Krokiew. Na terenie miasta można podziwiać również zabytkowe Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz interesujące muzeum przedstawiające historię i proces powstawania oscypka.