Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLublin - Lwów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Lwów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Lwów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Lwów
Z miasta Lwów
Podróż powrotna:

Autobus Lublin - Lwów. Rozkład jazdy, bilety, przewoźnicy autobusowi

Bus Lublin Lwów - informacje, przewoźnicy autobusowi

Lublin i Lwów dzieli odległość około 190 kilometrów. Obecnie pokonanie tej trasy trwa 6 godzin i jest możliwe dzięki autokarom firm Fedorov Yu. V., ZVENTRANS, TocoBus, Eastern European Travel, Mikolayivske ATP-14627, Polonus, EUROLINES MADELTRANS, “Poting G S” FLP, BUS.EXPRESS, Smilsky M.M., AD EURO-TRANS, Przykarpacki Ekspres, Nemesh I.F., Ostapa V.M., P-Trans, Ternvoyage, Lvivske ATP - 14630, Lux - Reisen, ATE TRAVEL, EAST WEST EUROLINES, “Poting G S” FLP, Lvivske ATP - 14630, Savchenko G.I., Leon Pol Trans, Tur-Trans oraz Orionbus.

Na tej trasie można skorzystać również z połączeń kolejowych z przesiadkami.

Dworzec autobusowy w Lublinie - udogodnienia

Autobusy Lublin Lwów rozpoczynają swoją podróż na dworcu autobusowym przy al. Tysiąclecia 6. W tej lokalizacji znajduje się wygodna poczekalnia, darmowa sieć Wi-Fi, liczne sklepy, lokale gastronomiczne, toalety oraz inne udogodnienia dla podróżnych. Na teren dworca można dostać się za pomocą autobusów lub rowerów miejskich, których baza znajduje się w bliskiej odległości od budynku.

Przyjazd do Lwowa - dworzec autobusowy

Autobusy z Lublina do Lwowa zatrzymują się w kilku lokalizacjach. Jedną z nich jest dworzec autobusowy Centralny przy ulicy Stryiska 109. To tutaj znajdują się liczne udogodnienia dla podróżnych, takie jak toaleta, kasy biletowe, sklepy, przechowalnia bagażu czy punkty gastronomiczne.

Poruszanie się po Lwowie

Dojazd z dworca autobusowego do pozostałych części miasta jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 3N, 3A,10, 40, 108, 115, 116, 131, 133, 179, 234, 267, 506, 532, 533, 536, 537, 555, 790, 775, 570, 792, 797 oraz 1004. Linia 3N dojeżdża bezpośrednio do portu lotniczego w Lwowie.

Dworzec autobusowy ul. Dvirtseva 1

Drugim miejscem, w którym zatrzymują się autobusy kursujące na trasie Lublin - Lwów jest dworzec autobusowy №8 przy ul. Dvirtseva 1. Tuż obok tej lokalizacji znajduje się dworzec kolejowy obsługujący połączenia z wieloma ukraińskimi miastami.

Dojazd do innych części miasta

Dojazd z ulicy Dvirtseva 1 do pozostałych części miasta jest możliwy dzięki autobusom o numerach 722, 775, 790, 792, 797, 1N, 2N, 3N, 4N, 5N, 6N oraz 7N. Linie 2N i 3N kursują bezpośrednio na lotnisko we Lwowie.

Przystanek we Lwowie - ul. Czerniowiecka 21

Niekiedy zdarza się także, że autobusy z Lublina do Lwowa zatrzymują się obok restauracji Pizzeria Napoletana przy ulicy ul. Czerniowiecka 21. Miejsce to znajduje się jednak tuż obok dworca autobusowego przy ulicy ul. Dvirtseva 1.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

Z Lublina do Lwowa podróżują nie tylko obywatele Ukrainy, lecz także inne osoby zainteresowane zwiedzaniem tego miasta. Lwów jest również dobrym punktem przesiadkowym podczas dalszych tras.

Na terenie Lwowa znaleźć można wiele miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest Opera Lwowska oraz Katedra św. Jura. Znanym punktem miasta jest także rynek otoczony klimatycznymi kamieniczkami skrywającymi liczne kawiarnie i inne lokale tego typu.

Na terenie Lwowa znajdują się również ciekawe obiekty sakralne, takie jak Bazylika Archikatedralna pw. Wniebowzięcia NMP, Kościół Bernardynów oraz Kościół św. Andrzeja. Dzięki temu miasto jest ciekawym miejscem na mapie Ukrainy dla osób kochających architekturę sprzed lat.

Zabytki we Lwowie

Na terenie miasta znajduje się również znany Pałac Potockich oraz Wysoki Zamek będący kompleksem parkowym z zabytkowymi ruinami. Miejsce to jest doskonałą opcją na długie spacery w gronie rodziny.