Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusowePoznań - Kijów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Poznań — Kijów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Poznań — Kijów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Poznań
Do miasta Kijów
Do miasta Poznań
Z miasta Kijów
Podróż powrotna:

Autobus Poznań - Kijów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Poznań Kijów - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Poznaniem a Kijowem to około 1100 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa zazwyczaj od 20 do nawet 24 godzin i jest możliwy z wykorzystaniem pociągów lub autokarów różnych firm.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Poznań - Kijów

Z Poznania do Kijowa można dojechać za pomocą autobusów takich firm, jak Stetsik Taras Volodymyrovich, Kaczynski Bus, Avtotranzit, LIS-AVTO-TRANS, Openline, Leon Pol Trans, Nashbus.com, Brintsov S.V., Fedorov Yu. V., Eastern European Travel, Eurolines Madeltrans, AtlastravelBus-Avtoekspres, Jordan, Fop Borejczuk, Bryntsov, Ideal Travel, ZvenTrans, VasilkicTransAvto, Kaluzegenov V.V., Z-Time, Mustang Trans, Ternovoyage, Kazna Trans MTK oraz Pavlovsky I.P. Koszt takiej podróży wynosi od 105 do 160 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Poznania do Kijowa?

Z Poznania do Kijowa regularnie kursują pociągi firmy PKP Intercity i PolRegio. Są to połączenia pośrednie mające miejsce nawet 6 razy w ciągu dnia, a przejazd takimi pojazdami trwa od 20 do 25 godzin. Bilety na trasy zagraniczne można kupić jedynie w kasach biletowych na dworcach PKP.

Dworzec autobusowy w Poznaniu

Autobus Poznań Kijów rozpoczyna trasę na terenie dworca autobusowego przy ulicy Stanisława Matyi 2. Jest to budynek połączony ze stacją kolejową Poznań Główny, gdzie znajduje się również centrum handlowe Avenida. Na terenie dworca i galerii podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak liczne sklepy, punkty gastronomiczne, bankomaty, kantory, kawiarnie, kasy biletowe, toalety i wiele innych.

Dojazd na dworzec autobusowy w Poznaniu

Na teren dworca autobusowego w Poznaniu można dojechać za pomocą autobusów miejskich o numerach 151, 145, 238, 249 i 252 oraz tramwajów o numerach 6, 2, 3, 10, 12, 14, 18, 4, 5, 8, 9, 11, 13, 15, 16 i 17. Na obszarze Poznania kursują także taksówki oraz działają rowery miejskie i takie sieci, jak Uber.

Istnieje również bezpośrednie połączenie dworca autobusowego i kolejowego z Portem Lotniczym Poznań Ławica realizowane liniami 159 oraz 242.

Przyjazd do Kijowa - centralny dworzec autobusowy

Autobus Poznań Kijów zatrzymuje się na terenie dworca autobusowego zlokalizowanego w bliskiej odległości od zejścia do metra Demijewska. W tym miejscu znajduje się poczekalnia, kasy biletowe, toalety oraz liczne sklepy i punkty gastronomiczne. Wokół budynku znaleźć można także hotele, hostele i supermarkety.

Dojazd z dworca autobusowego do innych dzielnic

Z dworca autobusowego w Kijowie można dostać się do innych dzielnic miasta dzięki niektórym autobusom miejskim oraz metrem. Budynek ten zlokalizowano bowiem w bliskiej odległości od jednej ze stacji.

Drugi przystanek - dworzec autobusowy ul. Symona Petlyury 32

Niekiedy autokar z Poznania do Kijowa zatrzymuje się także na terenie dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32. Miejsce to znajduje się tuż obok Dworca Kolejowego Centralnego, a na jego terenie można znaleźć kasy biletowe, lokale gastronomiczne, sklepy i inne udogodnienia dla podróżnych.

Poruszanie się po Kijowie

Z dworca autobusowego przy ulicy Symona Petlyury 32 można dojechać do innych części miasta autobusami o numerach 24A, 198, 539, 500, 14, 12, 5, 558, 322, 805 oraz 368. W bliskiej odległości od budynku znajduje się także stacja metra i przystanek Starovokzalna Station.

Co warto zobaczyć w Kijowie?

Z Poznania do Kijowa podróżują zarówno turyści chcący zwiedzić to miasto, jak i obywatele Ukrainy oraz inne osoby wracające lub zmierzające w różnych, znacznie bardziej odległych kierunkach.

Na terenie Kijowa znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak cerkiew św. Andrzeja lub Złota Brama. Będąc w stolicy Ukrainy warto zobaczyć także słynny Plac Niepodległości, pomnik Matki Ojczyzny i Ławrę Peczerską. W centrum miasta znajdują się również zabytkowe uliczki pełne restauracji oferujących lokalne potrawy oraz klimatycznych kawiarenek często odwiedzanych przez turystów.