Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweBiałystok - Warszawa

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Białystok — Warszawa

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Białystok — Warszawa w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Warszawa

Autobus Białystok Warszawa - rozkład jazdy, przewoźnicy autobusowi, bilety

Bus Białystok Warszawa - informacje o podróży

Białystok i Warszawę dzieli dystans wynoszący około 200 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa około 3 godziny, jednak czas ten zależy od wybranego środka transportu i drogi. Koszt pokonania odległości między Białymstokiem a Warszawą autobusem to około 25 zł.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Białystok - Warszawa

Na trasie Białystok - Warszawa regularnie kursują autobusy firmy PlusBus, Филиал АП2 г.Минск, BUT Żak Tourist, FlixBus, oraz Gaja Express, a ich przejazd trwa niecałe 3 godziny.

Jak dojechać pociągiem z Białegostoku do Warszawy? Białystok Warszawa PKP

Istnieje także pociąg Białystok Warszawa - tę trasę można pokonać za pomocą pociągów PKP i PolRegio. Pociągi na trasie Białystok - Warszawa kursują nawet 11 razy w ciągu dnia, dzięki czemu każdy podróżny jest w stanie wybrać standard pojazdu, godzinę i datę dopasowaną do jego potrzeb. Przejazd trwa około 2 godziny i kosztuje nieco ponad 25 zł.

Dworzec autobusowy w Białymstoku - udogodnienia

Autobusy Białystok - Warszawa rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8. Na obszarze budynku znajduje się płatna toaleta, kiosk, w którym można kupić bilety MPK, sklepy, przechowalnia bagażu i wiele innych udogodnień tego typu.

Dojazd na dworzec autobusowy w Białymstoku

Dojazd na dworzec autobusowy jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach BUT Żak Tourist, taksówkom i samochodom. Dworzec autobusowy znajduje się blisko stacji kolejowej, dlatego istnieje także opcja skorzystania z pociągów PKP lub Regio.

Przyjazd do Warszawy - przystanek Plac Defilad 1

Pierwszym przystankiem, na którym zatrzymują się autobusy z Białegostoku do Warszawy jest Plac Defilad 1 znajdujący się tuż obok Pałacu Kultury i Nauki.

W tym miejscu zlokalizowano także dworzec kolejowy Warszawa Centralna, na terenie którego podróżni mogą skorzystać z wielu udogodnień w postaci toalet, pryszniców, punktów gastronomicznych, sklepów, przechowalni bagażu, bankomatów i kas biletowych. Dworzec kolejowy graniczy również ze znanym centrum handlowym Złote Tarasy.

Autobusy zatrzymujące się w okolicach Placu Defilad 1

Dostanie się do innych dzielnic Warszawy z Placu Defilad 1 jest możliwe dzięki autobusom miejskim o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519 oraz sieci Uber lub Free Now.

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia - drugi przystanek w Warszawie

Niektóre autobusy z Białegostoku do Warszawy zatrzymują się na terenie dworca autobusowego Warszawa Zachodnia przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się także stacja kolejowa o tej samej nazwie obsługująca pociągi Regio i PKP przyjeżdżające i wyjeżdżające do wielu polskich miast. Na terenie dworca można skorzystać z poczekalni, lokali gastronomicznych, bankomatów i innych udogodnień tego typu.

Dojazd do innych dzielnic z dworca Warszawa Zachodnia

Z dworca autobusowego przy Alejach Jerozolimskich 144 można w łatwy sposób dostać się do innych dzielnic miasta. Wystarczy skorzystać z autobusów miejskich o numerach 160, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519 lub kolejki S2 i S3 dojeżdżającej na teren Portu Lotniczego im. Fryderyka Szopena. Na obszarze Warszawy funkcjonują również rowery miejskie, tramwaje, taksówki, metro oraz sieci Uber i Free Now.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Z Białegostoku do Warszawy podróżują osoby w każdym wieku i każdej płci. Stolica jest bowiem doskonałym węzłem przesiadkowym oraz miastem, w którym znajdują się liczne firmy i uniwersytety przyciągające tysiące młodych ludzi z innych części kraju.

Najpopularniejsze atrakcje w Warszawie

Na terenie Warszawy znaleźć można wiele atrakcji, takich jak na przykład Zamek Królewski, Łazienki Królewskie czy Pałac Kultury i Nauki będący symbolem tego miasta. W stolicy odbywają się także liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty na Torwarze lub Stadionie Narodowym, sztuki wystawiane w Teatrze Narodowym oraz wszelkiego rodzaju wystawy, pokazy i inne atrakcje tego typu.

Atrakcje dla dzieci

Warszawa jest również pełna atrakcji trafiających w gusta najmłodszych. Na terenie miasta znajduje się ZOO, papugarnia oraz niezwykle znane Centrum Nauki Kopernik przedstawiające działanie wielu zjawisk fizycznych w sposób przystępny dla dzieci.