Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLotnisko-Chopina-Warszawa - Białystok

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lotnisko Chopina Warszawa — Białystok

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lotnisko Chopina Warszawa — Białystok w 2024 roku

Popularne kierunki

Autobus Lotnisko Chopina Warszawa - Białystok. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lotnisko Chopina Warszawa - Białystok. Przewoźnicy autobusowi, informacje

Odległość między lotniskiem Warszawa Chopin a Białymstokiem wynosi około 210 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa zwykle 3,5 godziny i jest możliwe dzięki autobusom firmy PlusBus, Gaja Express oraz Żak Express. Pomiędzy Portem Lotniczym im. Fryderyka Chopina a Białymstokiem kursują również pociągi SKM i PKP Lotnisko Chopina Białystok.

Port lotniczy w Warszawie - udogodnienia

Autobusy Lotnisko Chopina Warszawa Białystok rozpoczynają trasę na terenie terminalu, wokół którego znajduje się wiele udogodnień dla turystów. W budynku lotniska można bowiem znaleźć toalety, sklepy, darmowe Wi-Fi, punkty gastronomiczne i wygodną poczekalnię.

Autobusy kursujące na tej trasie wyjeżdżają zazwyczaj spod budynku dworca, dlatego podróżni nie muszą pokonywać pieszo dużych odległości w poszukiwaniu miejsca odjazdu busa.

Jak dojechać na Lotnisko Chopina w Warszawie?

Dostanie się na teren Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina jest możliwe dzięki kolejce S2 i S3 wyjeżdżającej z dworca kolejowego Warszawa Zachodnia, za pośrednictwem samochodu, taksówki lub sieci Uber.

Przyjazd do Białegostoku - dworzec autobusowy

Autobusy z Lotniska Chopina do Białegostoku kończą podróż na dworcu autobusowym przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 8. W tym miejscu znajdują się takie udogodnienia dla podróżnych, jak kiosk, w którym podróżni mogą zakupić bilety MPK, płatne toalety, przechowalnia bagażu, wygodna poczekalnia oraz sklepy pozwalające na zaopatrzenie się przed dalszą podróżą.

Poruszanie się po Białymstoku komunikacją miejską

Dojazd z dworca autobusowego na teren innych dzielnic Białegostoku jest możliwy dzięki autobusom o numerach 3, 8, 13, 16, 19, 26, 104, 109 oraz N3. Obiekt znajduje się także w bliskiej odległości od dworca kolejowego w Białymstoku, dlatego wyjazd z tego miejsca do innych miejscowości jest możliwy również za pośrednictwem pociągów PKP lub Regio.

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Z Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie do Białegostoku podróżują głównie osoby podróżujące zarówno po Polsce, jak i po całym świecie. Jest to bowiem doskonały węzeł przesiadkowy pozwalający na szybki powrót do domu oraz dostanie się prosto do centrum Warszawy.

W Białymstoku można znaleźć kilka miejsc wartych zobaczenia, mimo, że nie jest to bardzo duże miasto. Jednymi z bardziej znanych punktów na mapie Białegostoku jest Rynek Kościuszki otoczony klimatycznymi kamieniczkami pełnymi kawiarenek i innych lokali tego typu oraz Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Białystok jest także świetnym miejscem dla osób kochających wydarzenia kulturalne, ponieważ na jego terenie znajduje się zarówno opera, jak i filharmonia, w których regularnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne.

Architektura i atrakcje dla dzieci

Dla młodszych podróżnych doskonałym rozwiązaniem będzie natomiast miejscowe ZOO. Na obszarze miasta znajduje się również charakterystyczny Pałac Branickich trafiający w gusta turystów zainteresowanych architekturą.