Busfor + BlaBlaCar = więcej przejazdów niż kiedykolwiek wcześniej

Bilety autobusoweKraków - Zamość

/packs/_/assets/javascripts/new/app/react/components/Banners/TrafficRedirection/banner_search_dotpl_pl-639a21eb4bf668c3e890b05516ced576.svg

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kraków — Zamość

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Najlepsza oferta

Codziennie
15:30
Czas przejazdu06 h. 09 min
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
21:39
Zamość
Zatoka naprzeciwko Centrum Handlowe Tomasz, ul. Hrubieszowska 1
51,00 
Przewoźnik: PKS Biłgoraj
Autobus: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Ocena:

Rozkład jazdy autobusów Kraków — Zamość w 2021 roku

W poniedziałki
08:10
Czas przejazdu06 h. 09 min
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
14:19
Zamość
Zatoka naprzeciwko Centrum Handlowe Tomasz, ul. Hrubieszowska 1
51,00 
Przewoźnik: PKS Biłgoraj
Autobus: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Ocena:
Codziennie
13:30
Czas przejazdu06 h. 09 min
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
19:39
Zamość
Zatoka naprzeciwko Centrum Handlowe Tomasz, ul. Hrubieszowska 1
51,00 
Przewoźnik: PKS Biłgoraj
Autobus: MERCEDES-BENZ SPRINTER
Ocena:
Codziennie
19:50
Czas przejazdu05 h. 35 min
Kraków
Przystanek, ul. Wita Stwosza
01:25
+1 dzień
Zamość
Zamość, ul.Hrubieszowska
56,65 
Przewoźnik: Woś Przewozy
Ocena:

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Kraków
Do miasta Zamość
Do miasta Kraków
Z miasta Zamość
Informacje o trasie autobusu Kraków — Zamość
4
Liczba autobusów w kierunku
6 godz. 0 min.
Szacowany czas podróży
08:10 — 14:19
Pierwszy autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
19:50 — 01:25
Ostatni autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
62 — 145 zł
Zakres cen w tym kierunku między miastami

Autobus Kraków - Zamość. Bilety, rozkład jazdy, przewoźnicy autobusowi

Bus Kraków Zamość - informacje o podróży

Masz ochotę zwiedzić stolicę Małopolski, a później udać się do małego, renesansowego miasteczka? Jeśli tak, podpowiemy ci jak dostać się tam szybko i bezpośrednio, a także co musisz wiedzieć wybierając się w taką podróż.

Co warto zwiedzić w Zamościu?

Chociaż trasę Kraków – Zamość najczęściej wybierają studenci wybierający się na uczelnie, czy osoby zmierzające do pracy, istnieje również spora grupa podróżnych turystów, chcących odwiedzić te zabytkowe miasta.

Podróż Kraków Zamość

Autobusy Kraków Zamość odjeżdżają z Dworca Autobusowego, który znajduje się przy ulicy Bosackiej 18. Przewoźnicy oferują również inny autobus, który jedzie z ulicy Wita Stwosza.

Ważne jest, aby pamiętać o kilku istotnych punktach przed odbyciem podróży. Przede wszystkim należy sprawdzić czas przejazdu autobusu oraz przystanki, na których się on zatrzymuje. Może okazać się, że autobus, który zatrzymuje się częściej jest wbrew pozorom dużo droższy, niż ten pośpieszny.

Jeśli będziemy mieć więc na uwadze trasę przejazdu oraz całkowity czas podróży, pozwoli nam to z pewnością na zakup taniego biletu autobusowego, w atrakcyjnej dla nas kwocie. Bus Kraków – Zamość kończy swój przejazd przy ulicy Hrubieszowskiej 1.

Oba przystanki usytuowane są w pobliżu galerii handlowych (w Krakowie jest to Galeria Krakowska, w Zamościu, autobus zatrzymuje się naprzeciwko Centrum Handlowego Tomasz).

W obu przypadkach autobusy z Krakowa do Zamościa zatrzymują się na dworcach autobusowych (w Krakowie znajduje się on zaraz obok dworca PKP). Z tego też dworca odjeżdża bezpośredni pociąg na lotnisko Balice. W Zamościu, odległość od dworca PKP wynosi około 3 kilometry.

Jak najłatwiej dotrzeć na dworzec autobusowy w Krakowie?

Na krakowski dworzec autobusowy najlepiej dostać się autobusem lub tramwajem. W okolicy Galerii Krakowskiej, jak i samego dworca, znajduje się wiele przystanków, które obsługuje komunikacja miejska. Jeżeli jednak wybierzemy samochód, najlepszym wyjściem będzie zaparkowanie w Galerii Krakowskiej lub na parkingu dworca PKP.

W Zamościu zaparkować można na ulicy Hrubieszowskiej, a przy dworcu PKS znajduje się spory parking dla samochodów osobowych. Na dworzec dostaniemy się również komunikacją miejską – autobus podjeżdża na przystanek o nazwie „ul. Hrubieszowska”.

Z kolei w budynku dworca MDA w Krakowie znajduje się poczekalnia oraz całodobowe toalety, a cały dworzec może pochwalić się udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu PKS w Zamościu znajduje się między innymi przechowalnia bagażu dla podróżujących.

Przewoźnicy autokarowi na trasie Kraków - Zamość

Trasę Kraków – Zamość obsługują dwaj przewoźnicy. PKS Biłgoraj, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w przewozach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, a także WOŚ Przewozy, wyspecjalizowany w przewożeniu osób i towarów, gdzie kierowcy są specjalistami z wieloletnim doświadczeniem.

Co zobaczyć w Krakowie?

Z pewnością, głównym celem podróży jest Zamek Królewski na Wawelu, jako stały punkt wszystkich wycieczek. Tak samo jak Sukiennice, czy Kościół Mariacki. Inne atrakcje w Krakowie to między innymi:

  • Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
  • dawna dzielnica żydowska Kazimierz, słynąca z wyjątkowej architektury i klimatycznych restauracji
  • Bulwary Wiślane oraz zakole Wisły
  • Muzeum Lotnictwa Polskiego.

W tym mieście każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Zwiedzanie warto zacząć od słynnego już krakowskiego rynku, który znajduje się w odległości 1,5 km od dworca autobusowego.

Co zwiedzić w Zamościu?

Jest to ciekawe miasto pod względem historycznym i już z tego powodu turyści odwiedzają to miejsce bardzo chętnie. Ze względu na układ architektoniczny starówki, która została zbudowana na planie gwiazdy, nazywana jest ona perłą renesansu.

Warto tu zobaczyć między innymi kolorowe kamienice, katedrę, czy synagogę. Odległość pomiędzy rynkiem a dworcem autobusowym to około 2 km. Sporym zainteresowaniem cieszą się również takie atrakcje, jak ZOO, czy Muzeum Barwy i Oręża.

Warto odwiedzić miasto także podczas różnych wydarzeń kulturalnych, wśród których prym wiedzie Szturm Twierdzy Zamość w sierpniu.