Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLotnisko-Kraków-Balice - Katowice

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lotnisko Kraków Balice — Katowice

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lotnisko Kraków Balice — Katowice w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Katowice

Autobus Lotnisko Kraków Balice - Katowice. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lotnisko Kraków Balice Katowice - informacje o podróży

Lotnisko Kraków Balice jest położone w odległości około 70 kilometrów od Katowic. Pokonanie tej trasy zajmuje zwykle około godzinę i jest możliwe za pośrednictwem autobusów oraz pociągów wybranych firm.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Lotnisko Kraków Balice - Katowice

Na trasie Lotnisko Kraków Balice - Katowice kursują autokary takich firm, jak Neobus, FlixBus, UniBus, Bus Inter, Infobus.eu oraz Top Ukraine. Koszt takiej podróży to około 25 zł.

Przejazd pociągiem na trasie Kraków Balice - Katowice

Z Lotniska Kraków Balice można dostać się do Katowic dzięki pociągom firmy PolRegio, PKP Intercity, Koleje Małopolskie oraz Koleje Śląskie. Zazwyczaj są to jednak połączenia z nawet kilkoma przesiadkami kosztujące około 30 zł dla osób bez zniżek.

Lotnisko Kraków Balice - udogodnienia, informacje

Podróż z portu lotniczego w Krakowie rozpoczyna się przy ulicy Mieczysława Medweckiego 1. Autobusy Lotnisko Kraków Balice Katowice wyjeżdżają ze środkowej wiaty przystankowej oznaczonej numerem 2.

Znajduje się ona w okolicach kładki terminalowej. Przed rozpoczęciem podróży, w budynku lotniska podróżni mogą jednak skorzystać z poczekalni, toalet, sklepów i punktów gastronomicznych.

Dojazd na lotnisko w Krakowie

Dostanie się na teren Portu Lotniczego Kraków Balice wymaga skorzystania z taksówki, autokarów, minibusów lub autobusów miejskich o numerach 208, 209, 252 i 902. Pojazdy te zatrzymują się tuż obok terminalu pasażerskiego. Istnieje również opcja skorzystania z pociągu Kolei Małopolskich, jednak taka podróż może być znacznie droższa niż przejazd komunikacją miejską.

Przyjazd do Katowic - dworzec autobusowy

Autokar Kraków Balice Katowice zatrzymuje się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Piotra Skargi 4. W tym miejscu osoby podróżujące mogą spędzić czas w poczekalni oraz skorzystać z toalety, kas biletowych czy innych lokali usługowych. W pobliżu budynku znajduje się także parking oraz Galeria Katowicka.

Poruszanie się po Katowicach - komunikacja miejska

Z dworca autobusowego w Katowicach można dostać się do innych dzielnic za pomocą autobusów miejskich o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 i 673. Budynek ten jest zlokalizowany również niedaleko autostrady A1, którą w łatwy sposób da się dojechać na lotnisko w Pyrzowicach.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Z Portu Lotniczego Kraków Balice do Katowic podróżują zarówno stali mieszkańcy tego miasta, jak i osoby kontynuujące dalszą trasę. Zarówno Kraków, jak i Katowice są bowiem doskonałymi węzłami przesiadkowymi.

Katowice to całkiem duże miasto, dlatego na jego terenie występują liczne atrakcje turystyczne. Mniej standardowe z nich to Muzeum Organów oraz Muzeum Śląskie, jednak będąc w tym miejscu warto zobaczyć również bardziej oczywiste lokacje, takie jak na przykład Spodek.

W bliskiej odległości od Katowic znaleźć można także kopalnię GUIDO udostępnioną do zwiedzania, gdzie w towarzystwie górnika można zjechać pod ziemię i poznać tajniki tego trudnego zawodu. Oprócz tego, na terenie miasta znajduje się Park Śląski ze Śląskim Wesołym Miasteczkiem będący drugim w kolejności największym parkiem miejskim w Europie.