Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKatowice - Iwonicz-Zdrój

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Katowice — Iwonicz-Zdrój

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Katowice — Iwonicz-Zdrój w 2024 roku

Popularne kierunki

Autobus Katowice - Iwonicz-Zdrój. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Katowice Iwonicz-Zdrój - informacje o podróży

Katowice i Iwonicz-Zdrój dzieli dystans wynoszący około 280 kilometrów. Pokonanie tej trasy trwa nieco ponad 5 godzin i jest możliwe dzięki autobusom kilku firm. Koszt takiej podróży wynosi około 50-60 zł w przypadku osoby dorosłej.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Katowice i Iwonicz-Zdrój

Na trasie Katowice - Iwonicz-Zdrój kursują autobusy takich firm, jak Neobus oraz TravelPL. Przejazd za ich pośrednictwem trwa około 5,5 godziny i kosztuje od 53 do 63 zł.

Podróż pociągiem z Katowic do Iwonicza-Zdroju - Katowice Iwonicz Zdrój PKP

Na trasie Katowice - Iwonicz-Zdrój nie kursują żadne pociągi, dlatego jedyną opcją dojazdu są autobusy bezpośrednie lub podróże busem z przesiadką w większych miastach.

Dworzec autobusowy w Katowicach - udogodnienia

Autokary z Katowic do Iwonicza-Zdroju rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Piotra Skargi 4. W tym miejscu podróżni mogą spędzić czas w poczekalni, kupić bilet w kasie biletowej lub sprawdzić rozkład jazdy. W pobliżu znajduje się także parking strzeżony, liczne punkty usługowe oraz Galeria Katowicka.

Jak dojechać na dworzec autobusowy w Katowicach?

Dostanie się na teren dworca autobusowego w Katowicach jest możliwe dzięki autobusom miejskim o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 i 673. Na terenie miasta pracują również różne sieci taksówkarskie dojeżdżające na lotnisko Katowice-Pyrzowice.

Przyjazd do Iwonicza-Zdroju - przystanek końcowy

Autobusy Katowice Iwonicz-Zdrój kończą swoją podróż na terenie niewielkiego ulicznego przystanku zlokalizowanego obok placu Wojciecha Oczki. Z racji faktu, że nie jest to dworzec autobusowy, w tej lokalizacji nie występują żadne udogodnienia dla podróżnych. W okolicy znaleźć można jednak liczne lokale gastronomiczne, hotele, hostele i jedną z ważniejszych atrakcji miasta - Pomnik Wojciecha Oczki.

Jak poruszać się po Iwoniczu-Zdroju?

Iwonicz-Zdrój jest niewielkim miastem, dlatego dostanie się do jego wybranych punktów nie wymaga dysponowania jakimkolwiek pojazdem. W wyjątkowych sytuacjach można jednak skorzystać z taksówki.

Co warto zobaczyć w Iwoniczu-Zdroju?

Iwonicz-Zdrój to niewielkie miasto zlokalizowane na górzystym terenie, dlatego cieszy się ono popularnością głównie podczas wakacji i ferii. Wówczas Iwonicz-Zdrój przyciąga turystów w każdym wieku i każdej płci.

Na terenie Iwonicza-Zdroju nie ma wielu atrakcji wartych zobaczenia, jednak podczas pobytu w mieście można znaleźć kilka ciekawych miejsc. Jednym z nich jest figura św. Michała Archanioła lub Pomnik Wojciecha Oczki znajdujący się tuż obok lokalizacji, w której kończy się podróż autobusem z Katowic. W mieście znaleźć można również Kościół Rzymskokatolicki Pw. Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

Atrakcje naturalne w Iwoniczu-Zdroju

Ze względu na górskie położenie miasta, na jego terenie znaleźć można także atrakcje stworzone przez naturę. Są nimi takie miejsca, jak Szczyt Borowinowa, Rezerwat Cergowa, Źródło Bełkotka oraz Góra Przymiarki.