Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Praga

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Praga

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Praga w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Praga
Do miasta Warszawa
Z miasta Praga
Podróż powrotna:

Autobus Warszawa – Praga

Wybierając się podróż autobusem z Warszawy do Pragi, należy liczyć się z tym, że zajmie ona od dziesięciu do trzynastu godzin. Z uwagi na popularność trasy, firmy przewozowe dbają jednak o konkurencyjną jakość przejazdów, oferując komfortowe, bezpośrednie połączenia między stolicami. Planując weekendowy wypad, warto mieć na uwadze, że autobusy linii Warszawa - Praga kursują z najmniejszą częstotliwością w czwartki i piątki - warto więc zarezerwować bilet z wyprzedzeniem.

Busy z Warszawy do Pragi rozpoczynają kurs na dworcu autobusowym Zachodnim, położonym przy Alejach Jerozolimskich - na skrzyżowaniu głównych arterii komunikacyjnych miasta. W okolice dworca można dotrzeć liniami autobusów miejskich 136, 154, 167, 178, 184, 186, zatrzymujących się na pobliskim Rondzie Zesłańców Syberyjskich lub liniami 127, 154, 158, 159, 172, 184, 187, 517, 523, które stają bezpośrednio pod budynkiem stacji; linie 178, 127, 158 i 517 przecinają ścisłe centrum w pobliżu Placu Defilad ( przystanek ,,Metro Świętokrzyska” lub „Centrum”). Większość busów na trasie Warszawa - Praga opuszcza stolicę w godzinach nocnych - z tego względu istotnym udogodnieniem dla pasażerów podróżujących z dworca autobusowego Zachodniego może okazać się całodobowa poczekalnia wewnątrz budynku.

W czeskiej stolicy busy linii Warszawa - Praga zatrzymują się na stacji ÚAN Florenc przy ulicy Kirizkovej 4. Dogodna centralna lokalizacja umożliwia dotarcie pieszo do większości turystycznych atrakcji Pragi, jak Dzielnica Żydowska, Most Karola i Zamek Praski. ÚAN Florenc jest również doskonale skomunikowany z pozostałą częścią miasta, przylegając do stacji metra i będąc otoczonym siecią przystanków tramwajowych i autobusowych.