Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusowePraga - Wrocław

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Praga — Wrocław

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Praga — Wrocław w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Praga
Do miasta Wrocław
Do miasta Praga
Z miasta Wrocław
Podróż powrotna:

Autobus Praga – Wrocław

Ze względu na stosunkowo niewielką odległość i popularność obu miast jako turystycznych destynacji, busy z Pragi do Wrocławia kursują z dużą częstotliwością. Dystans 300 kilometrów autokary pokonują średnio w przeciągu 5 godzin. Ze względu na dużą popularność, jaką cieszą się przejazdy na tej trasie, bilet warto nabyć online z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.

Busy z Pragi do Wrocławia ruszają w podróż z Dworca Autobusowego ÚAN Florenc, zlokalizowanego w centralnej strefie czeskiej stolicy. Stacja Florenc leży na przecięciu linii metra B i C, a z zabytkowym centrum łączy ją również sieć autobusów miejskich. Najszybszym sposobem na dotarcie na dworzec z okolic Starego Miasta jest kilkuminutowa podróż linią metra B ze stacji Mustek. Z kolei podróżujący z okolic Zamku Praskiego i Rynku na ÚAN Florenc dojadą autobusem 207 ze stacji Staroměstská. Pasażerowie busa z Pragi do Wrocławia mogą skorzystać z rozbudowanej infrastruktury dworca, w tym licznych sklepów spożywczych i kantorów, w których można dokonać wymiany koron na złotówki. Stacja funkcjonuje niemal całą dobę, z przerwą między 0.30 a 3.00.

W stolicy Dolnego Śląska busy linii Praga - Wrocław zatrzymują się na dworcu autobusowym, zlokalizowanym w podziemiach centrum handlowego Wroclavia. Stacja jest bezpośrednio połączona z budynkiem galerii, przy której frontalnym wejściu znajdują się przystanki tramwajów i autobusów łączących tę część miasta z większością dzielnic Wrocławia. W okolice Rynku, Wyspy Słodowej i Ostrowa Tumskiego najłatwiej dostać się tramwajami 8 i 9.