Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKraków - Praga

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kraków — Praga

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Kraków — Praga w 2023 roku

Popularne kierunki
Z miasta Kraków
Do miasta Praga
Do miasta Kraków
Z miasta Praga
Podróż powrotna:

Bus Kraków - Praga

Autobusy z Pragi do Krakowa cieszą się ogromną popularnością ze względu na niewielką odległość i ogromną atrakcyjność turystyczną obu miejsc. Przewoźnicy stale poszerzają więc wachlarz oferty przejazdów na trasie Praga - Kraków, proponując bezpośrednie połączenia autobusowe o średnim czasie trwania od 7 do 10 godzin. Biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszą się busy oraz fakt, że wielu zagranicznych turystów odwiedza miasta jedno po drugim, bilet najlepiej zakupić z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem. Wcześniejsza rezerwacja w przypadku linii Kraków - Praga zazwyczaj wiąże się również z korzystniejszą ceną.

W trasę z Krakowa do Pragi busy startują z dworca MDA przy ulicy Bosackiej 18. W większości przypadków stanowiska odjazdu znajdują się na górnej płycie dworca. W przypadku braku biletu zakupionego online, można nabyć go również w kasach znajdujących się w budynku dworca oraz na dolnej platformie. Krakowski dworzec MDA jest dobrze skomunikowany z resztą miasta - tramwaje i autobusy odjeżdżające z przystanków ,,Dworzec Główny PKP”, ,,Dworzec Główny Wschód” i ,,Dworzec Główny tunel” łączą go ze wszystkimi dzielnicami Krakowa. Do dworca autobusowego przylega hala stacji PKP, która łączy go bezpośrednio z Galerią Krakowską.

Autobusy na linii Kraków - Praga zatrzymują się głównie na ulokowanym tuż obok stacji metra praskim dworcu autobusowym ÚAN Florenc przy ulicy Kirizkovej 4. Budynek znajduje się na obrzeżach Starego Miasta i zaledwie kilka przecznic od brzegu Wełtawy. By z dworca ÚAN Florenc dotrzeć do słynnego Mostu Karola prowadzącego do Zamku Praskiego i Muzeum Kafki, wystarczy dwadzieścia minut spaceru. Niektóre busy z Krakowa do Pragi zatrzymują się przy stacji BS Želivskéhо, ulokowanej w znacznej odległości od centrum, jednak skomunikowanej z resztą miasta licznymi liniami tramwajowymi, autobusowymi i metrem linii A.