Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje

Билеты на автобусы в Czechy

Ogólne informacje o Czechach

Stolica: Praga
Populacja: 10.2 milionów
Język: czeski
Waluta: Korona czeska
Strefa czasowa: GMT+01:00

Autobusy w Czechach

Nic dziwnego, że autobusy są jedną z najpopularniejszych form transportu publicznego w Republice Czeskiej. Dzięki doskonale rozwiniętej sieci dróg o długości ponad 130 000 km, a także dużej liczbie krajowych i międzynarodowych firm autobusowych, nawet do najbardziej odległych regionów kraju można łatwo dotrzeć za pomocą połączeń autobusowych.

Dawniej, bardzo niewiele osób w Czechach posiadało swój własny samochód, przez co sieć połączeń autobusowych z których korzysta duża część ludności oraz lokalizacja przystanków autobusowych zostały mocno rozwinięte na przestrzeni dziesięcioleci. Niewielkie odległości wokół metropolii Pragi, Brna czy Ostrawy są w większości obsługiwane przez autobusy miejskiego systemu transportu publicznego.

Na dłuższych trasach krajowych, na przykład 2,5 godzinnej podróży pomiędzy Pragą a Brnem, można skorzystać z szerokiej gamy regularnych połączeń autobusowych różnych przewoźników.

Szukając najlepszego połączenia autobusowego w Czechach, Busfor wskaże najszybsze i najtańsze bilety autobusowe. Możesz nawet porównać różne oferty, aby znaleźć idealne połączenie dla Ciebie.

Przewoźnicy autobusowi, tacy jak Eurolines, FlixBus, Leo Express, regionalne linie autobusowe (ČSAD) lub RegioJet, oferują połączenia autobusowe do i z Czech.

Dzięki swojemu uprzywilejowanemu położeniu w obrębie geografii europejskiej, Czechy są idealnym celem podróży autobusowych. Autobusem można szybko i tanio rozpocząć swoje wakacje, czy urlop w Czechach.

RegioJet, z siedzibą w Brnie jest największym krajowym dostawcą krajowych i międzynarodowych dalekobieżnych podróży autokarowych w Czechach.

Znana ze swoich charakterystycznych żółtych autobusów, firma obsługuje przede wszystkim większe miasta w kraju z różnymi codziennymi połączeniami. RegioJet jest również jednym z najbardziej popularnych wśród miejscowych organizatorów przejazdów autokarowych, przede wszystkim dzięki nowoczesnej flocie pojazdów i doskonale skoordynowanemu rozkładowi jazdy autobusów.

Oprócz większych miast, takich jak Praga, Brno i Ostrawa, rozkład jazdy RegioJet obejmuje również miasta Budiejovice, Cheb, Liberec i Zlin.

Przewoźnicy autobusowi Eurolines i Leo Express specjalizują się w międzynarodowych połączeniach autobusowych z i do Czech.

Eurolines obsługuje łącznie sześć czeskich miast, w tym Pilzno, Pragę i Ostrawę. Z kolei Leo Express koncentruje się na międzynarodowych połączeniach autobusowych między Czechami a sąsiadującymi z nimi krajami - Niemcami, Słowacją, Austrią i Polską.

Popularne międzynarodowe połączenia autobusowe

Jeśli chodzi o międzynarodowe podróże autokarowe do tego wszechstronnego kraju, to stolica Pragi i drugie co do wielkości miasto, Brno, liczące około 380 000 mieszkańców, są najczęściej odwiedzanymi miejscami w Czechach.

Stolica Bawarii, Monachium, jest szczególnie dobrze skomunikowana z Pragą - autobusy kursują w odstępach niekiedy jednogodzinnych, a czas podróży wynosi około 5 godzin. Z krótkim postojem w Norymberdze autobusy Deutsche Bahn dowiozą Cię również do stolicy Czech.

Autobusy z Berlina do Pragi kursują w około 4,5 godziny. RegioJet, Eurolines i Flixbus oferują codziennie bezpośrednie połączenia na tej trasie. Większość połączeń autobusowych między Hamburgiem a Pragą wymaga krótkiej przesiadki w Berlinie. Niektóre bezpośrednie połączenia na trasie Berlin - Brno można znaleźć, natomiast z Monachium należy przesiąść się do Pragi.

Gdzie pojechać na wakacje w Czechach?

Ze względu na różnorodność krajobrazów i liczne ośrodki regionalne, liczba miejsc w Czechach, które warto zobaczyć i odwiedzić jest naprawdę spora.

Praga Przede wszystkim, Praga jest z pewnością turystycznym magnesem w Czechach. Złote Miasto jest pierwszym wyborem każdego urlopu w Czechach - i całkiem słusznie, bo prawie żadne inne europejskie miasto nie lśni tak bajkowym, średniowiecznym starym miastem jak Praga.

Mało która inna stolica w Europie jest obecnie tak popularna pod względem wycieczek po mieście! Praga jest niezwykle różnorodna i jest pięknym celem podróży dla każdego,od rodzinnych wyjazdów po wieczory kawalerskie.

Praga jest “miastem 100 wież” lub “złotym miastem” i jest znana na całym świecie z takich zabytków jak Zamek Praski, Most Karola i Dzielnica Żydowska.

Każdy, kto uważa, że Czechy nie mają nic więcej do zaoferowania niż Praga, jest w błędzie. Inne miejsca warte odwiedzenia w Czechach W Brnie polecamy wycieczkę do Willi Tugendhat, która stała się centrum architektury funkcjonalistycznej i jest jednym z niewielu ostatnich tego typu obiektów dziedzictwa kulturowego na liście UNESCO.

Kutná Hora, to małe miasteczko w środkowych Czechach, które kiedyś należało do najżywszych i najbardziej zamożnych miast regionu.

Inne miejsca warte odwiedzenia w Czechach

W Brnie polecamy wycieczkę do Willi Tugendhat, która stała się centrum architektury funkcjonalistycznej i jest jednym z niewielu ostatnich obiektów dziedzictwa kulturowego na liście UNESCO.

Kutná Hora, to małe miasteczko w środkowych Czechach, które niegdyś należało do najżywszych i najbogatszych miast regionu dzięki górnictwu srebra i wybijaniu praskiego groszy. Jeśli już tam jesteś, koniecznie musisz odwiedzić katedrę św. Barbary. Barbary. Jest to jedna z najbardziej niezwykłych budowli kościelnych w Europie Środkowej.

Republika Czeska jest oczywiście znana także z terenów rekreacyjnych i uzdrowisk termalnych w Karlowych Warach i Mariańskich Łaźniach (czes. Mariánské Lázn)? Czeski Las jest idealnym miejscem na urlop turystyczny w lecie lub na nartach w zimie.

Zachodnioczeski trójkąt uzdrowiskowy

Wspaniałe miasta uzdrowiskowe Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie tworzą trójkąt w północno-zachodniej części Czech. Można tam z jednej strony podziwiać przepych dawnych czasów, a z drugiej strony korzystać z najnowszych zabiegów wellness i nowoczesnych hoteli.

Karkonosze

Karkonosze są w lecie idyllicznym terenem turystycznym, oferującym szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a w zimie są także doskonałym miejscem do uprawiania narciarstwa. Niewątpliwym centrum sportów zimowych jest wieś Spindlersmühle (Szpindlerowy Młyn) z 14 kolejkami linowymi i łącznie 25 km tras zjazdowych.

Czeska Szwajcaria

Czeska Szwajcaria jest częścią Łabskich Gór Piaskowcowych i jest urozmaiconym, dobrze oznakowanym obszarem turystycznym z licznymi małymi wioskami i malowniczymi miasteczkami. Podróż koleją wąskotorową z Delcina nad Łabą jest spektakularna.

Wskazówki podczas podróży

Pamiętajmy, że pomimo przynależności do Unii Europejskiej, Republika Czeska zachowuje swoją walutę: koronę czeską.

Językiem urzędowym jest język czeski, choć istnieje bardzo wysoki odsetek ludności mówiącej po angielsku, choć jest to język na poziomie podstawowym, zwłaszcza w większości miejsc turystycznych.

Chociaż nie jest to obowiązkowe, w kraju dobrze jest zostawić napiwek w restauracjach, pomiędzy 5-10%, więc uważamy, że wskazane jest przestrzeganie tej niepisanej zasady, zwłaszcza jeśli jedzenie i obsługa były dobre.

W Republice Czeskiej napięcie wynosi 230V, częstotliwość 50Hz, a wtyczki są typu E.

Zaleca się, aby w chmurze mieć przy sobie kopię ważnych dokumentów osobistych, takich jak dowód osobisty, paszport, polisę ubezpieczeniową podróżną itp.

Jaki jest najlepszy czas na podróż do Czech?

  • Wysoki sezon (od czerwca do sierpnia i grudnia w Pradze): Bez wątpienia najcieplejsze miesiące w roku i miesiąc Bożego Narodzenia par excellence, są najczęściej odwiedzane przez turystów.

  • Sezon środkowy (od kwietnia do maja i września): Z naszych doświadczeń wynika, że jest to najlepszy czas na wycieczkę do Czech, biorąc pod uwagę, że klimat jest zazwyczaj łagodny i nie ma tu aż tak dużego przepełnienia.

  • Poza sezonem (od października do marca): Są to najzimniejsze miesiące, a także te, kiedy niektóre miejsca turystyczne są zamknięte.

Autobusy do Czechy

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów