Twoje konto
Pol
Polski
English

Rozkład jazdy autobusów Poznań — Połtawa w 2019 rok roku

Codziennie
14:35
25 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

159,01 
14:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
18:35
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
22:10
Lublin
Przystanek, ul. Nadstawna 1
23:15
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
02:25
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
03:20
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
04:40
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
05:50
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
08:40
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
11:00
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
13:35
Łubnie
Dworzec autobusowy Lubny, prospekt Volodymyrskyi 157
15:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (10)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • LEON POL TRANS
  • Neoplan(Free)
  • Oceniono na 3.8 z 5Na podstawie 19 opinii
  • Punktualność
    3.8
  • Stan techniczny
    3.8
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.6
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    3.9
pon, wto, śro, czw, pią, sob
14:35
24 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

163,20 
14:35
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
15:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • LEON POL TRANS
Codziennie
15:50
29 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

20:50
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

166,24 
15:50
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
17:00
Leszno
Dworzec Kolejowy, ul. Dworcowa 1
18:50
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
20:30
Opole
Dworzec autobusowy, ul. 1 maja 4
21:55
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi 1
23:30
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
04:45
Hruszów punkt kontrolny (Ukraina / Polska)
Przystanek PPC, Hrushew
04:45
Krakowiec
Зупинка "КПП", Krakowiec
06:45
Lwów
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Stryiska 109
10:40
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
13:20
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
15:30
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
20:50
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (11)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Bakal S.V.
  • Van Hool EOS coach 233-Z

Niestety, dotychczas nie udało się sporządzić oceny tego przejazdu z powodu zbyt małej liczby ocen. Proszę, podziel się swoimi wrażeniami po zakończonej podróży

Codziennie
15:50
29 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

20:50
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

166,24 
15:50
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
17:00
Leszno
Dworzec Kolejowy, ul. Dworcowa 1
18:50
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
20:30
Opole
Dworzec autobusowy, ul. 1 maja 4
21:55
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi 1
21:55
Lotnisko Kraków Balice
Lotnisko Kraków-Balice, ul. kapitana Mieczysława Medweckiego 1
23:30
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
04:45
Hruszów punkt kontrolny (Ukraina / Polska)
Przystanek PPC, Hrushew
04:45
Krakowiec
Зупинка "КПП", Krakowiec
06:45
Lwów
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Stryiska 109
10:40
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
13:20
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
15:30
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
20:50
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (12)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Brintsov S.V.
  • Van Hool 2(free)

Niestety, dotychczas nie udało się sporządzić oceny tego przejazdu z powodu zbyt małej liczby ocen. Proszę, podziel się swoimi wrażeniami po zakończonej podróży

pon, śro, pią
12:15
23 godz. 20 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

12:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

173,40 
12:15
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
12:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Kresy Tur
pon, czw, pią, nie
20:00
30 godz. 40 min w drodze
+2 dni

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

02:40
+2 dni

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

173,47 
20:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
22:20
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 203/205
00:20
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
03:30
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
08:00
Yagodin KPP (Ukraina / Polska)
Przystanek PPC, Jahodyn
11:00
Kowel
Dworzec autobusowy Kovel, bulvar Lesi Ukrainky 42
12:55
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
14:35
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
18:05
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
20:55
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
02:40
+2 dni
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (9)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Rik Avto
  • Neoplan
Codziennie
17:15
24 godz. 35 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

17:50
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

175,14 
16:55
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
20:45
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
00:00
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
01:30
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Połtawa, Ukraina, Połtawski
03:40
Uściług
Połtawa, Ukraina, Połtawski
06:30
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
08:00
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
11:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
13:30
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
17:50
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (8)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • KAZNA TRANS MTK
  • Mercedes 0350 (СВ)

Niestety, dotychczas nie udało się sporządzić oceny tego przejazdu z powodu zbyt małej liczby ocen. Proszę, podziel się swoimi wrażeniami po zakończonej podróży

wto, czw, nie
10:40
31 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

17:40
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

187,92 
10:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
11:55
Września
Dworzec autobusowy, ul. Kolejowa 2
13:05
Konin
Dworzec Kolejowy, ul. Kolejowa 1
15:10
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
16:35
Tomaszów Mazowiecki
Dworzec autobusowy Tomaszów Mazowiecki, ulica Dworcowa
17:05
Opoczno
Dworzec Kolejowy, ul. Dworcowa
19:50
Puławy
Dworzec autobusowy, ul. Lubelska 9
20:35
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
21:55
Zamość
Dworzec autobusowy, ul. Hrubieszowska 1
22:45
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Zosin
03:40
Nowowołyńsk
Dworzec autobusowy Nowowołyńsk, ul. Avtobusna 6
04:05
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
05:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
06:20
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
07:55
Nowogród Wołyński
Dworzec autobusowy Novograd Wołyń, ul. Shevchenka 45
09:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
12:05
Kijów
Dworzec autobusowy Vydubyczi, metro Vydubychi; ul. Naberezhno-Pecherska doroga 10
13:05
Boryspol
Przystanek, ul. Kyivskyi Shliakh 2/6
14:15
Pyriatyn
Dworzec autobusowy Pyrjatyn, ul. Europeiska 154
14:50
Łubnie
Dworzec autobusowy Lubny, prospekt Volodymyrskyi 157
17:40
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (19)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Z-Time
  • BOVA
23.03, 25.03, 27.03, 29.03, 31.03...
12:15
24 godz. 20 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

12:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

187,92 
12:10
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
16:40
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
19:20
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
23:05
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
01:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
02:20
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
05:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
07:20
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
07:35
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
12:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (8)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Mayavtotrans
  • Van Hool 915(free)
pon, czw
01:00
27 godz. 10 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

05:10
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

190,55 
01:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
05:10
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • IDEAL TRAVEL
22.03, 24.03, 26.03, 28.03, 30.03...
08:00
28 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

12:30
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

202,38 
08:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
10:45
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
13:50
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi 1
15:15
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
18:35
Korczowa PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Korczowa
20:15
Hruszów punkt kontrolny (Ukraina / Polska)
Przystanek PPC, Hrushew
22:30
Lwów
Dworzec autobusowy №8, pl. Dvirtseva 1
02:00
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
04:50
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
07:00
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
12:30
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (9)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Kaluzhenov V.V.
  • MAH A-32(free)
21.03, 25.03, 29.03, 02.04, 06.04...
08:00
28 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

12:30
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

202,38 
08:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
10:45
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
13:50
Katowice
Przystanek, ul. Piotra Skargi 8
15:15
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
20:15
Krakowiec
Зупинка "КПП", Krakowiec
22:30
Lwów
Dworzec autobusowy №8, pl. Dvirtseva 1
02:00
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
04:50
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
07:00
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
12:30
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (8)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Boreychuk M.І.
  • SETRA S 215 HD
Codziennie
14:35
25 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

202,38 
14:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
18:35
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
22:10
Lublin
Przystanek, ul. Nadstawna 1
23:15
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
02:25
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
03:20
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
04:40
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
05:50
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
08:40
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
11:00
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
13:35
Łubnie
Dworzec autobusowy Lubny, prospekt Volodymyrskyi 157
15:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (10)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Shabliy A.M.
  • Neoplan
  • Oceniono na 3.5 z 5Na podstawie 11 opinii
  • Punktualność
    3.5
  • Stan techniczny
    3.7
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.1
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    3.6
Codziennie
14:35
25 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:35
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

210,40 
14:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
18:35
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
22:10
Lublin
Przystanek, ul. Nadstawna 1
23:15
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
00:45
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Zosin
02:25
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
04:40
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
05:50
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
08:40
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
10:35
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
13:35
Łubnie
Dworzec autobusowy Lubny, prospekt Volodymyrskyi 157
15:35
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (10)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • "Linia Polesye" sp. z o.o.
  • Неоплан
czw, nie
10:00
27 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

13:00
+1 dzień

Połtawa

Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7

283,84 
10:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
12:30
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
14:30
Warszawa
Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144
16:00
Radom
Dworzec autobusowy, ul. Władysława Beliny-Prazmowskiego 8
17:30
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
19:00
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
20:00
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
00:00
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
01:00
Łuck
Hotel Ukraina, ul. Slovatskoho 2
03:00
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
06:00
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
07:00
Kijów
Metro Kharkiwska (McDonald's), al. Mykoly Bazhana 3B
07:10
Kijów
Metro Kharkiwska (McDonald's), al. Mykoly Bazhana 3B
13:00
+1 dzień
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
Punkty pośrednie (12)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Piskunov L.L.
  • Mercedes Sprinter f
Popularne kierunki
Z miasta Poznań
Do miasta Połtawa
Do miasta Poznań
Z miasta Połtawa
Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zamknięcie sprzedaży dla subskrybentów i na pomysły tanich podróży