Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Rzeszów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Rzeszów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Rzeszów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Rzeszów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Rzeszów - informacje o podróży. Przewoźnicy autobusowi

Odległość między Warszawą a Rzeszowem wynosi ok. 295 kilometrów, co sprawia, że podróż autobusem trwa na tym odcinku od 4:20 h do 5:00 h. Podróż autobusem jest bardzo dobrym pomysłem na dotarcie do stolicy Podkarpacia, a kupując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem można znaleźć bardzo korzystne ceny, wynoszące nawet kilkanaście złotych.

Do Rzeszowa kursują głównie autokary od przewoźników: Neobus, Luna Trans, Flixbus oraz Voyager Transport.

Oprócz tego, jeździ także pociąg Warszawa Rzeszów dzięki PKP Intercity - podróż trwa ok. 5 godzin, a cena za bilet wynosi w granicach 30 złotych.

Dworzec autobusowy Warszawa Zachodnia - informacje

Autobusy Warszawa Rzeszów odjeżdżają głównie z Warszawy Zachodniej, a dokładniej dworca autobusowego Warszawa Zachodnia, znajdującego się przy al. Jerozolimskich 144. Na dworzec ten szybko i sprawnie dojedziemy z wielu miejsc Warszawy dzięki rozbudowanej siatce komunikacji miejskiej.

Komunikacja miejska w Warszawie

Możemy skorzystać m.in. z autobusów linii 127, 154, 182, 184, 517 czy 523. Do Rzeszowa regularnie jeżdżą również autobusy z lotniska Warszawa Okęcie. W przypadku obu przystanków, miejsca te dysponują odpowiednimi udogodnieniami, takimi jak toalety, przechowalnie bagażu czy niewielkie sklepy.

Przyjazd do Rzeszowa - dworzec autobusowy

Zdecydowana większość autobusów jeżdżących na linii Warszawa – Rzeszów zatrzymuje się na dworcu autobusowym w Rzeszowie przy ul. Grottgera 1. Dużą zaletą tego rozwiązania jest bliskie sąsiedztwo dworca kolejowego PKP, co znaczenie ułatwia dalszą podróż w przypadku przesiadki. Na głównym dworcu autobusowym możliwe jest uzyskanie informacji, skorzystanie z toalety, oddanie bagażu do przechowania lub skorzystanie z oferty kiosków i sklepików.

Dworzec autobusowy znajduje się w ścisłym centrum Rzeszowa, dzięki czemu w kilka minut można dostać się do najbliższego parkingu, postoju taksówek, przystanku komunikacji miejskiej czy sklepu spożywczego. Bardzo łatwo i stosunkowo szybko można się również stąd dostać do Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Stolica Podkarpacia to największe miasto w regionie, ważny ośrodek akademicki oraz coraz częściej wybierany kierunek wśród turystów, którzy mają ochotę odkrywać uroki Podkarpacia. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest tutaj wybudowany z początkiem XX wieku Zamek w Rzeszowie, z kolei punktem charakterystycznym miasta, ponad 38-metrowy Pomnik Czynu Rewolucyjnego.

Najciekawsze atrakcje w Rzeszowie

Miłośnicy architektury powinni odwiedzić rzeszowski rynek, miejski Ratusz oraz wybrać się na spacer głównym deptakiem - ulicą 3-Maja. Oprócz starówki, ciekawym pomysłem na zwiedzanie Rzeszowa jest licząca prawie 400 metrów długości Podziemna Trasa Turystyczna.

Stolica Podkarpacia, jako biznesowe, kulturowe i akademickie centrum regionu posiada również wiele interesujących muzeów, obiektów kultury, restauracji z regionalną kuchnią, klubów i dyskotek. Rzeszów stanowi również świetną bazę wypadową do mniejszych podkarpackich miast i miasteczek, które z całą pewnością warto chociaż raz w życiu odwiedzić.