Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweRzeszów - Polańczyk

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Rzeszów — Polańczyk

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Rzeszów — Polańczyk w 2024 roku

Popularne kierunki

Autobus Rzeszów - Polańczyk. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Rzeszów Polańczyk - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Rzeszowem a Polańczykiem wynosi około 80 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa zwykle nieco ponad 2 godziny i jest realizowany za pośrednictwem autokarów firm Galicja Express oraz Neobus. Nie istnieją jednak bezpośrednie połączenia kolejowe między Polańczykiem a Rzeszowem.

Przystanek w Rzeszowie

Autobusy Rzeszów Polańczyk rozpoczynają trasę na terenie dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest ulica Sokoła 5. Jest to niewielki przystanek uliczny, wokół którego nie znajdują się żadne udogodnienia dla podróżnych.

Jak dojechać na przystanek autobusowy?

Dostanie się do tej lokalizacji wymaga przejścia kilkuset metrów z przystanku Cieplińskiego 01 lub 02, na których zatrzymują się autobusy miejskie o numerach 0B, 2, 3, 8, 10, 11, 15, 18, 23, 26, 28, 30, 34, 35, 36, 38, 42, 45, 58, 59 oraz N1.

Dworzec autobusowy Rzeszów

Drugim miejscem, z którego wyjeżdżają autobusy z Rzeszowa do Polańczyka jest dworzec autobusowy przy ul. A. Grottgera 1. Wokół budynku można znaleźć takie punkty, jak pizzeria czy liczne sklepy spożywcze.

Obiekt znajduje się tuż obok dworca kolejowego Rzeszów Główny obsługującego pociągi z wielu polskich miast. W tym miejscu znajduje się także znacznie więcej udogodnień, takich jak toalety, poczekalnia czy kasy biletowe.

Jak dojechać na dworzec autobusowy w Rzeszowie?

Dostanie się na dworzec autobusowy jest możliwe dzięki autobusom miejskim o numerach N2, N3, 0A, 21, 16, 53, 14, 46, 53 oraz 60.

Przyjazd do Polańczyka - ulica Zdrojowa

Autobusy z Rzeszowa do Polańczyka kończą trasę na przystanku przy ulicy Zdrojowej. Jest to niewielki uliczny punkt zlokalizowany w ścisłym centrum tego niewielkiego miasta. Wokół tej lokalizacji znajduje się wiele obiektów, takich jak liczne lokale gastronomiczne, Centrum Informacji Uzdrowiskowo-Turystycznej w Polańczyku, hotele, hostele oraz sklepy spożywcze, w których podróżni mogą zaopatrzyć się przed dalszą drogą.

Poruszanie się po Polańczyku

Na terenie tego małego miasta nie istnieją autobusy i rowery miejskie, a poruszanie się po nim może odbywać się wyłącznie pieszo lub samochodem.

Co warto zobaczyć w Polańczyku?

Polańczyk to niewielka, uzdrowiskowa miejscowość, dlatego każdego roku podróżują do niej turyści w każdym wieku i każdej płci. Jest to doskonała opcja na letni lub zimowy wyjazd. Polańczyk nie jest, co prawda, dużym miastem, ale na jego terenie można znaleźć kilka miejsc wartych zobaczenia.

Doskonałym przykładem takiej lokalizacji jest Muzeum Kultury Bojków. Na obszarze miasta znajduje się wiele tworów naturalnych, takich jak liczne jeziora, zalewy oraz plaże. Jest to zatem doskonały cel na letni wyjazd.

Jeziora i atrakcje dla dzieci

Dla młodszych podróżnych niezapomnianymi atrakcjami może być park linowy lub wiejskie ZOO, a osoby kochające wodę będą bawić się świetnie przy Jeziorze Solińskim, Jeziorze Myczkowskim i Wodospadzie Czartów Młyn.