Bilety autobusoweKatowice - Polańczyk

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Katowice — Polańczyk

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Najlepsza oferta

Codziennie
01:00
Czas przejazdu06 h. 42 min
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi
07:42
Polańczyk
POLAŃCZYK skrz., Polańczyk
66,78 
Przewoźnik: Neobus
Ocena:

Rozkład jazdy autobusów Katowice — Polańczyk w 2020 roku

Codziennie
08:45
Czas przejazdu07 h. 02 min
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi
15:47
Polańczyk
Przystanek, ul. Zdrojowa
72,42 
Przewoźnik: TravelPL
Autobus: Van Hool 2(free)
Ocena:

Rabaty do 70% na przejazdy autokarowe

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać promocyjne kody
oraz czytać artykuły o tanim podróżowaniu

Popularne kierunki
Z miasta Katowice
Do miasta Katowice
Informacje o trasie autobusu Katowice — Polańczyk
2
Liczba autobusów w kierunku
6 godz. 52 min.
Szacowany czas podróży
01:00 — 07:42
Pierwszy autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
08:45 — 15:47
Ostatni autobus odjeżdża i przyjeżdża (czas lokalny)
65 — 76 zł
Zakres cen w tym kierunku między miastami

Autobus Katowice Polańczyk - rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Katowice Polańczyk - informacje o podróży

Dystans między Katowicami a Polańczykiem wynosi około 330 kilometrów, jednak dokładna liczba zależy od wybranego przewoźnika, konkretnej drogi oraz niespodziewanych utrudnień na niej występujących.

Średni czas pokonania tej trasy to około 6 godzin, ale oferta znanych przewoźników Neobus, Flixbus i Travel PL obejmuje również nieco dłuższe kursy.

Dworzec autobusowy w Katowicach - informacje

Trasa z Katowic do Polańczyka zaczyna się na dworcu autobusowym przy ulicy Piotra Skargi 4. Lokalizacja ta leży bardzo blisko autostrady A1, za pomocą której można dostać się bezpośrednio na lotnisko w Pyrzowicach.

Na teren dworca dojeżdżają również autokary miejskie o numerach 414, 193, 23, 6, 7, 674 oraz 673 oraz taksówki, dzięki czemu podróżni mogą w łatwy sposób dotrzeć na miejsce zbiórki.

Udogodnienia na dworcu w Katowicach

Na dworcu autobusowym w Katowicach występuje wiele udogodnień, z których mogą korzystać osoby podróżujące do Polańczyka. Wewnątrz budynku znajdują się przestronne poczekalnie, kasy biletowe, rozkłady jazdy oraz liczne punkty usługowe. Natomiast w jego okolicach zlokalizowano niewielki skwer, parking strzeżony i znane centrum handlowe Galeria Katowicka.

Przyjazd do Polańczyka autobusem - przystanek ul. Zdrojowa

Autobusy Katowice Polańczyk przyjeżdżają najczęściej na przystanek przy ulicy Zdrojowej. Znajduje się on w ścisłym centrum tego niewielkiego miasta, tuż obok Centrum Informacji Uzdrowiskowo-Turystycznej w Polańczyku.

Wokół przystanku znaleźć można liczne lokale gastronomiczne, hotele oraz hostele witające przyjezdnych. W okolicach zlokalizowano również niewielkie sklepy spożywcze oraz supermarket pozwalający na zaopatrzenie się w niezbędne zapasy przed dalszą podróżą.

Polańczyk jest niewielką wsią, na terenie której nie poruszają się autobusy lub rowery miejskie. Poruszanie się po miejscowości wymaga zatem posiadania własnego samochodu lub chodzenia pieszo.

Co warto zobaczyć w Polańczyku?

Trasa Katowice - Polańczyk cieszy się popularnością szczególnie wśród osób zainteresowanych spędzeniem urlopu w uzdrowisku oddalonym od większych ośrodków miejskich. Do Polańczyka jeżdżą zarówno starsi turyści, jak i całe rodziny z dziećmi niezależnie od pory roku.

Dzięki temu autobusy znanych firm kursują na tej trasie w sposób regularny, co pozwala na dostanie się w to miejsce niemal każdego dnia w ciągu roku.

Najciekawsze atrakcje w Polańczyku

Polańczyk to niewielka miejscowość, na terenie której występują głównie obiekty stworzone przez naturę, takie jak liczne jeziora, zalewy oraz plaże. Jednak na obszarze wsi można skorzystać także z kilku nieco innych atrakcji trafiających w gusta szczególnie dzieci. W Polańczyku znajduje się bowiem park linowy, wiejskie ZOO oraz Muzeum Kultury Bojków.

Miejscowość obfituje w liczne zbiorniki wodne, takie jak Jezioro Solińskie, Jezioro Myczkowskie i Wodospad Czartów Młyn. Na terenie pierwszego z nich stworzono zaporę, będącą obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w całym Polańczyku.