Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLublin - Rzeszów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Rzeszów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Rzeszów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Lublin

Autobus Lublin - Rzeszów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lublin Rzeszów - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Lublinem a Rzeszowem wynosi około 180 kilometrów. Pokonanie tego dystansu jest możliwe dzięki autobusom i pociągom różnych firm, a przejazd ten trwa zazwyczaj nieco ponad 3 godziny.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Lublin - Rzeszów

Na trasie Lublin - Rzeszów kursują autokary takich firm, jak Galicja Express, BP Tour, FlixBus oraz Infobus. Koszt takiej podróży wynosi około 34 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Lublina do Rzeszowa?

Z Lublina do Rzeszowa można dojechać bezpośrednim pociągiem PKP Intercity lub PolRegio, a ich podróż trwa od 3 do nawet 4 godzin. Koszt takiego przejazdu wynosi około 30 zł w przypadku osoby podróżującej drugą klasą, której jednocześnie nie przysługują żadne zniżki.

Dworzec autobusowy w Lublinie - udogodnienia, informacje

Autobusy Lublin Rzeszów rozpoczynają trasę na terenie dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia 6. Na terenie budynku podróżni mogą oczekiwać na odjazd w wygodnej poczekalni lub skorzystać z takich udogodnień, jak sklepy, punkty gastronomiczne, toalety, sklepy czy nawet darmowa sieć Wi-Fi.

Dojazd na dworzec autobusowy w Lublinie

Na dworzec autobusowy w Lublinie można w łatwy sposób dojechać za pomocą autobusów oraz rowerów miejskich, których bazę zlokalizowano w bliskiej odległości od budynku. Na terenie Lublina kursują także pojazdy wielu sieci taksówkarskich.

Przyjazd do Rzeszowa - dworzec autobusowy

Autobus Lublin Rzeszów kończy podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy A. Grottgera 1. W okolicach tego miejsca znaleźć można pizzerię oraz liczne sklepy spożywcze. Budynek, przy którym zatrzymuje się autokar z Lublina, znajduje się również bardzo blisko stacji kolejowej Rzeszów Główny, gdzie podróżni mogą skorzystać z wielu udogodnień i przesiąść się na pociągi PKP Intercity lub PolRegio.

Poruszanie się po Rzeszowie

Z dworca autobusowego w Rzeszowie można w łatwy sposób dostać się nie tylko do pobliskich miast, lecz także do innych dzielnic. Wystarczy skorzystać z autobusów miejskich o numerach N2, N3, 0A, 21, 16, 53, 14, 46, 53 oraz 60.

Co warto zobaczyć w Rzeszowie?

Z Lublina do Rzeszowa podróżują osoby w każdym wieku i każdej płci. Jest to bowiem miasto, w którym można dokonać przesiadki podczas dłuższych podróży i miejsce, gdzie warto zobaczyć kilka ciekawych atrakcji turystycznych.

Obowiązkowym punktem podczas wizyty w Rzeszowie jest rynek otoczony malowniczymi kamieniczkami skrywającymi liczne kawiarenki i restauracje. Oprócz tego, w mieście znaleźć można także Zamek Lubomirskich, Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Fontannę Multimedialną, która prezentuje się najlepiej po zachodzie słońca.

Na terenie Rzeszowa znajduje się także Muzeum Okręgowe oraz Muzeum Polskich Dobranocek przyciągające zarówno małych, jak i nieco starszych podróżnych.