Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKielce - Łódź

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kielce — Łódź

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Kielce — Łódź w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Kielce
Do miasta Łódź
Do miasta Kielce

Autobus Kielce - Łódź. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Kielce Łódź - informacje o podróży

Kielce i Łódź dzieli odległość około 150 kilometrów, jednak kwestia ta zależy od wybranej trasy i utrudnień na niej występujących. Przeważnie czas pokonania tej drogi wynosi około 2,5 godziny, ale niektórzy przewoźnicy oferują także połączenia trwające 40 minut dłużej.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Kielce - Łódź

Obecnie z Kielc do Łodzi kursują busy firmy Neobus, BUS - TRANS, Flixbus, Muszkieter, Jaro-Bus, Trans Bonanza, PKS Szczecin oraz PKS Biłgoraj.

Podróż do Łodzi - lokalizacje przystanków

Trasa z Kielc do Łodzi rozpoczyna się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy ulicy Czarnowskiej 12. Wokół przystanku znajduje się Muzeum Kultur, Historii Kielc oraz Biuro Wystaw Artystycznych. Po pokonaniu kilku ulic można łatwo dotrzeć na dworzec kolejowy obsługujący połączenia z wieloma polskimi miastami.

Drugą lokalizacją, z której wyjeżdżają autokary kursujące na trasie Kielce - Łódź jest dworzec kolejowy przy placu Niepodległości 1. Na tym obszarze znajdują się kasy biletowe, toalety i poczekalnie pozwalające na komfortowe oczekiwanie na odjazd busa.

Jak dojechać pociągiem z Kielc do Łodzi? PKP Kielce Łódź

Jest możliwość dojechania z Kielc do Łodzi pociągiem. Taką usługę świadczy PKP Intercity oraz PolRegio. Podróż trwa około 6 godzin, a cena za bilet na pociąg wynosi w granicach 60zł.

Jak dojechać na dworzec PKP w Kielcach?

Do dworca PKP dojeżdżają liczne pociągi Regio i PKP oraz kursują autobusy miejskie o numerach 6, C, 10, 13, 14, 21, 33, 34, 43, 44, 46, 47, 50, 54, N1, N2, 100 i 114, dzięki czemu dostanie się na dworzec PKP jest niezwykle proste.

Przyjazd do Łodzi - dworzec autobusowy

Podróż z Kielc do Łodzi kończy się w jednej z dwóch lokalizacji w zależności od wybranego przewoźnika. Pierwszą z nich jest dworzec kolejowy Łódź Kaliska przy ulicy Karolewskiej 55. Tuż obok niego znajduje się dworzec autobusowy, na którym można skorzystać z licznych udogodnień, takich jak darmowa sieć Wi-Fi, toalety, kasy lub sklepy.

Dalsza podróż z dworca autobusowego - komunikacja miejska

Dojazd z tej lokalizacji do pozostałych dzielnic miasta jest możliwy dzięki autokarom o numerach 43A, 43B, 65B, 80, 86A, 86B, 99, N2, 6, 65A, 97A, 97B, 52 i 93 oraz tramwajom o numerach 10A, 10B, 12, 14, 18 i 16. Z dworca Łódź Kaliska można dostać się także na lotnisko. W tym celu należy skorzystać z linii 65A i 65B lub pociągów podmiejskich.

Drugim miejscem, w którym kończy się podróż z Kielc jest dworzec kolejowy Łódź Fabryczna. W tej lokalizacji można skorzystać z przechowalni bagażu, kas, licznych sklepów, lokali gastronomicznych oraz toalet.

Dalsza podróż z dworca kolejowego Łódź Fabryczna

Dojazd z dworca kolejowego Łódź Fabryczna jest możliwy bezpośrednio z tramwajowego węzła przesiadkowego, z którego odjeżdżają pojazdy o numerach 13, 9B 12 i 9A oraz z pobliskiego przystanku obsługującego autobusy 53B, 58A, 53A, 58B, 53E, 53C i 53D. Na terenie dworca znajduje się również postój taksówek.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Z Kielc do Łodzi podróżują głównie osoby zainteresowane odwiedzeniem tego miasta oraz takie, które muszą załatwić w nim sprawy osobiste lub biznesowe. Kierunek ten jest chętnie wybierany również przez studentów uczących się w Kielcach lub Łodzi.

Pierwszym budynkiem wartym zobaczenia w Łodzi jest dworzec Łódź Fabryczna, na którym kończą podróż wybrane autobusy Kielce Łódź. Jego niebanalna konstrukcja trafia w gusta osób zainteresowanych architekturą i sztuką. Będąc w mieście można zobaczyć również Plac Wolności, Park Ocalałych oraz Stację Radegast, będącą ważnym elementem historii tego rejonu.

Centrum handlowe Manufaktura Łódź

Jednak najbardziej rozpoznawalnym punktem Łodzi jest niewątpliwie centrum handlowe Manufaktura stworzone wewnątrz starych ceglanych murów fabryki, które przewija się na większości pocztówek i panoram. Jego wyjątkowy wygląd zachwyci nie tylko miłośników architektury, lecz także osoby zainteresowane długimi zakupami.