Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweKielce - Busko-Zdrój

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Kielce — Busko-Zdrój

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Kielce — Busko-Zdrój w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Kielce
Do miasta Kielce

Autobus Kielce - Busko-Zdrój. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Kielce Busko-Zdrój - informacje, przewoźnicy autobusowi

Kielce i Busko Zdrój dzieli odległość wynosząca około 50 kilometrów. Obecnie przejazd na tej trasie trwa średnio godzinę i jest realizowany za pośrednictwem autobusów firm Polonus, Muszkieter, BUS -TRANS Flixbus oraz Neobus. Istnieje także połączenie kolejowe pomiędzy tymi miastami.

Dworzec kolejowy w Kielcach

Autobusy Kielce Busko-Zdrój rozpoczynają swoją trasę na terenie dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec kolejowy przy ulicy Niepodległości 1. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak wygodna poczekalnia, kasy biletowe, tablice informacyjne.

Jak dojechać na dworzec kolejowy w Kielcach?

Dostanie się w okolice budynku dworca jest możliwe dzięki autobusom miejskim o numerach 8, 28, 6, C, 10, 13, 14, 21, 33, 34, 43, 44, 46, 47, 50, 54, N1, N2, 100 oraz 144. W okolicach dworca znajdują się także liczne punkty gastronomiczne i sklepy spożywcze pozwalające na zaopatrzenie się przed podróżą.

Dworzec autobusowy w Kielcach

Drugim miejscem, z którego wyjeżdżają autobusy z Kielc do Buska-Zdroju jest dworzec autobusowy przy ulicy Czarnowskiej 12. Jest to niewielki punkt zlokalizowany w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego również wyjeżdżają autobusy kursujące na tej trasie. W okolicach ulicy Czarnowskiej znaleźć można Muzeum Kultur, Historii Kielc oraz Biuro Wystaw Artystycznych.

Przyjazd do Buska-Zdroju - dworzec autobusowy

Autobusy z Kielc do Buska-Zdroju zatrzymują się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Ludwika Waryńskiego. W tym miejscu zlokalizowano stosunkowo nowy budynek mieszczący przestronną i ciepłą poczekalnię, kasy biletowe, bar samoobsługowy oraz płatną toaletę.

Poruszanie się po Busku-Zdroju - komunikacja miejska

W okolicach dworca znajduje się parking, na którym może zatrzymać się taksówka przewożąca podróżnych do hotelu. Na terenie Buska-Zdroju nie funkcjonuje bowiem komunikacja miejska, dlatego po tej niewielkiej, uzdrowiskowej miejscowości najlepiej poruszać się samochodem, rowerem lub pieszo.

Co warto zobaczyć w Busku-Zdroju?

Z Kielc do Buska-Zdroju podróżują nie tylko stali mieszkańcy powracający z dłuższych wycieczek, lecz także osoby chcące spędzić urlop w cichej i spokojnej miejscowości. Jest to bowiem ośrodek uzdrowiskowy, na obszarze którego zlokalizowano wiele sanatoriów.

Busko-Zdrój to niewielka miejscowość, jednak na jej terenie znaleźć można kilka ciekawych miejsc wartych zobaczenia. Dobrym pomysłem na rodzinny spacer może być Park Zdrojowy czy zabytkowe sanatorium Marconi, w którym zlokalizowano pijalnię wód zdrojowych.

Na terenie miasta znajduje się Plac Zwycięstwa otoczony pięknymi zabudowaniami oraz drewniany kościół św. Leonarda otwarty do zwiedzania za darmo przez trzy dni w tygodniu.

Busko-Zdrój - miasto pełne uzdrowisk

Busko-Zdrój jest jednak przede wszystkim ośrodkiem uzdrowiskowym, dlatego na jego terenie znaleźć można obiekty proponujące takie atrakcje, jak kąpiel w piwie, solance czy wodach siarczkowych. Z tego powodu w mieście znajduje się również wiele hoteli i hosteli czekających na podróżnych z całego kraju i zza granicy.