Moje bilety
Pol

Rozkład jazdy autobusów Poznań — Dnipro w 2019 rok roku

pon, czw, pią, nie
20:00
33 godz. 20 min w drodze
+2 dni

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

05:20
+2 dni

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

190,76 
20:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
22:20
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 203/205
00:20
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
03:30
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
08:00
Yagodin KPP (Ukraina / Polska)
Przystanek PPC, Jahodyn
11:00
Kowel
Dworzec autobusowy Kovel, bulvar Lesi Ukrainky 42
12:55
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
14:35
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
18:05
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
20:55
Kijów
Dworzec autobusowy Centralny, metro Demijiwska; al. Nauky 1/2
02:40
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
05:20
+2 dni
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (10)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Rik Avto
  • Neoplan
W poniedziałki
07:30
30 godz. 40 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

200,00 
07:30
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
15:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • MY WAY
wto, czw, nie
10:40
34 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

21:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

212,78 
10:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
11:55
Września
Dworzec autobusowy, ul. Kolejowa 2
13:05
Konin
Dworzec Kolejowy, ul. Kolejowa 1
15:10
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
16:35
Tomaszów Mazowiecki
Dworzec autobusowy Tomaszów Mazowiecki, ulica Dworcowa
17:05
Opoczno
Dworzec Kolejowy, ul. Dworcowa
19:50
Puławy
Dworzec autobusowy, ul. Lubelska 9
20:35
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
21:55
Zamość
Dworzec autobusowy, ul. Hrubieszowska 1
22:45
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Zosin
03:40
Nowowołyńsk
Dworzec autobusowy Nowowołyńsk, ul. Avtobusna 6
04:05
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
05:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
06:20
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
07:55
Nowogród Wołyński
Dworzec autobusowy Novograd Wołyń, ul. Shevchenka 45
09:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
12:05
Kijów
Dworzec autobusowy Vydubyczi, metro Vydubychi; ul. Naberezhno-Pecherska doroga 10
13:05
Boryspol
Boryspol, Boryspol
13:55
Perejesław Chmielnicki
Przystanek, ul. Bohdana Chmielnickiego 100
14:50
Złotonosza
Dworzec autobusowy Zolotonosha, ul. Szewczenka 12
18:00
Krzemieńczuk
Dworzec autobusowy Kremenchuk, ul. Teatralna 32/6
19:20
Werchniodniprowsk
Dworzec autobusowy Verhnedneprovsk, ul. Titova 10
19:55
Kam'yans'ke
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Volodymyra Syrenka 3
21:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (22)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Z-Time
  • BOVA
  • Oceniono na 3.5 z 5Na podstawie 5 opinii
  • Punktualność
    2.2
  • Stan techniczny
    3.8
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.8
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    4.2
W soboty
10:40
34 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

21:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

212,78 
10:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
11:55
Września
Dworzec autobusowy, ul. Kolejowa 2
13:05
Konin
Dworzec autobusowy, ul. Grunwaldzka 4
15:10
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
17:15
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
19:50
Puławy
Dworzec autobusowy, ul. Lubelska 9
20:35
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
21:55
Zamość
Zatoka przy Centrum Handlowym Tomasz, ul. Hrubieszowska 1
00:45
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
03:30
Nowowołyńsk
Dworzec autobusowy Nowowołyńsk, ul. Avtobusna 6
04:05
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
05:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
06:20
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
07:55
Nowogród Wołyński
Dworzec autobusowy Novograd Wołyń, ul. Shevchenka 45
09:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
12:05
Kijów
Dworzec autobusowy Vydubyczi, metro Vydubychi; ul. Naberezhno-Pecherska doroga 10
13:05
Boryspol
Przystanek, ul. Kyivskyi Shliakh 2/6
13:55
Perejesław Chmielnicki
Przystanek, ul. Bohdana Chmielnickiego 100
14:50
Złotonosza
Dworzec autobusowy Zolotonosha, ul. Szewczenka 12
15:25
Czerkasy
Dworzec autobusowy Cherkassy-2, ul. Volodymyra Lozheshnykova 7
18:00
Krzemieńczuk
Dworzec autobusowy Kremenchuk, ul. Teatralna 32/6
19:20
Werchniodniprowsk
Dworzec autobusowy Verhnedneprovsk, ul. Titova 10
19:55
Kam'yans'ke
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Volodymyra Syrenka 3
21:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (22)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Z-Time
  • BOVA
  • Oceniono na 3.5 z 5Na podstawie 5 opinii
  • Punktualność
    2.2
  • Stan techniczny
    3.8
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.8
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    4.2
pon, śro, pią
10:40
34 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

21:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

212,78 
10:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
11:55
Września
Dworzec autobusowy, ul. Kolejowa 2
13:05
Konin
Dworzec autobusowy, ul. Grunwaldzka 4
15:10
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
17:15
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
19:50
Puławy
Dworzec autobusowy, ul. Lubelska 9
20:35
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
21:55
Zamość
Zatoka przy Centrum Handlowym Tomasz, ul. Hrubieszowska 1
00:45
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
03:30
Nowowołyńsk
Dworzec autobusowy Nowowołyńsk, ul. Avtobusna 6
04:05
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
05:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
06:20
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
07:55
Nowogród Wołyński
Dworzec autobusowy Novograd Wołyń, ul. Shevchenka 45
09:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
12:05
Kijów
Dworzec autobusowy Vydubyczi, metro Vydubychi; ul. Naberezhno-Pecherska doroga 10
13:05
Boryspol
Przystanek, ul. Kyivskyi Shliakh 2/6
13:55
Perejesław Chmielnicki
Przystanek, ul. Bohdana Chmielnickiego 100
14:50
Złotonosza
Dworzec autobusowy Zolotonosha, ul. Szewczenka 12
15:25
Czerkasy
Dworzec autobusowy Cherkassy-2, ul. Volodymyra Lozheshnykova 7
18:00
Krzemieńczuk
Dworzec autobusowy Kremenchuk, ul. Teatralna 32/6
19:20
Werchniodniprowsk
Dworzec autobusowy Verhnedneprovsk, ul. Titova 10
19:55
Kam'yans'ke
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Volodymyra Syrenka 3
21:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (22)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Z-Time
  • BOVA
  • Oceniono na 3.5 z 5Na podstawie 5 opinii
  • Punktualność
    2.2
  • Stan techniczny
    3.8
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.8
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    4.2
W poniedziałki
11:00
33 godz. 10 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

21:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

214,20 
11:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
21:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Kowelskie ATP
Codziennie
07:30
31 godz. 40 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:10
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

220,11 
07:10
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
09:20
Konin
Dworzec autobusowy, ul. Grunwaldzka 4
11:30
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
14:00
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
17:20
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
18:50
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
20:20
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Zosin
22:20
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
23:45
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
01:10
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
02:25
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
03:45
Nowogród Wołyński
Dworzec autobusowy Novograd Wołyń, ul. Shevchenka 45
05:10
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
07:30
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
12:00
Krzemieńczuk
Dworzec autobusowy Kremenchuk, ul. Teatralna 32/6
14:05
Kam'yans'ke
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Volodymyra Syrenka 3
15:10
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (15)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Pavlovsky I. P
  • Neoplan(Free)
  • Oceniono na 3.4 z 5Na podstawie 8 opinii
  • Punktualność
    3.4
  • Stan techniczny
    3.3
  • Czystość wnętrza pojazdu
    3.1
  • Uprzejmość pracowników obsługi
    3.9
wto, czw, sob
07:00
35 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

18:00
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

230,00 
06:50
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
08:00
Leszno
Dworzec autobusowy, ul. Towarowa 1
10:20
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
11:50
Opole
Dworzec autobusowy, ul. 1 maja 4
12:50
Gliwice
Dworzec autobusowy, ul. Pionierów 8
13:30
Katowice
Centrum handlowe Supersam, ul. Piotra Skargi 6
14:50
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
19:00
Korczowa PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Korczowa
20:05
Krakowiec
Зупинка "КПП", Krakowiec
22:00
Lwów
Dworzec kolejowy Centralny, pl. Dvirceva 1
00:30
Tarnopol
Dworzec autobusowy Central, ul. Anatolija Zhywowa 7
02:35
Chmielnicki
Dworzec autobusowy Centralny, Vinnytske shose 23
04:55
Winnica
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 8
08:15
Umań
Dworzec autobusowy Uman, ul. Kyivska 1
11:55
Kropyvnytskyi
Dworzec autobusowy Kropyvnytskyi, Oleksandriiske shose 1
14:55
Krzywy Rog
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Dnipropetrovske shose 1A
18:00
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (15)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Mitchenko S.M.
  • Van Hool EOS
W poniedziałki
14:35
28 godz. 25 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

20:00
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

230,00 
14:35
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
20:00
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • JORDAN
W poniedziałki
13:30
25 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:00
+1 dzień

Dnipro

Centrum handlowe Slowiansky, ul. Kurczatowa 1

235,00 
13:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
17:00
Warszawa
Dworzec Kolejowy Warszawa Centralna, Al. Jerozolimskie 54
09:00
Kijów
Metro Osokorky, al. Bazhana
15:00
+1 dzień
Dnipro
Centrum handlowe Slowiansky, ul. Kurczatowa 1
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Zhukovsky S.V.
  • Mercedes Sprinter
wto, czw, sob
07:00
35 godz. 0 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

18:00
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

240,00 
06:50
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
08:00
Leszno
Dworzec autobusowy, ul. Towarowa 1
10:20
Wrocław
Dworzec autobusowy, ul. Sucha 1
11:50
Opole
Dworzec autobusowy, ul. 1 maja 4
12:50
Gliwice
Dworzec autobusowy, ul. Pionierów 8
13:30
Katowice
Dworzec autobusowy, ul. Piotra Skargi 1
14:50
Kraków
Dworzec autobusowy, ul. Bosacka 18
19:00
Korczowa PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Korczowa
22:00
Lwów
Dworzec kolejowy Centralny, pl. Dvirceva 1
00:30
Tarnopol
Dworzec autobusowy Central, ul. Anatolija Zhywowa 7
02:35
Chmielnicki
Dworzec autobusowy Centralny, Vinnytske shose 23
04:55
Winnica
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 8
08:15
Umań
Dworzec autobusowy Uman, ul. Kyivska 1
11:55
Kropyvnytskyi
Dworzec autobusowy Kropyvnytskyi, Oleksandriiske shose 1
14:55
Krzywy Rog
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Dnipropetrovske shose 1A
18:00
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (14)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Avtoexpres-Dnipro
  • Neoplan
Codziennie
14:35
29 godz. 25 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

20:00
+1 dzień

Dnipro

Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10

241,96 
14:25
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
18:35
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
22:10
Lublin
Przystanek, ul. Nadstawna 1
23:15
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
00:45
Zosin PC (Polska/Ukraina)
Przystanek PPC, Zosin
02:25
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
04:40
Łuck
Dworzec autobusowy Łuck, ul. Koniakina 39
05:50
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
08:40
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
10:35
Kijów
Dworzec autobusowy Kijów (Centralny dworzec kolejowy), metro Vokzalna; ul. Symona Petlyury 32
13:35
Łubnie
Dworzec autobusowy Lubny, prospekt Volodymyrskyi 157
15:35
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
20:00
+1 dzień
Dnipro
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kurchatova 10
Punkty pośrednie (11)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • "Linia Polesye" sp. z o.o.
  • Неоплан
czw, sob
09:00
30 godz. 30 min w drodze
+1 dzień

Poznań

Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2

15:30
+1 dzień

Dnipro

Dworzec kolejowy Centralny, pl. Vokzalna 11

315,86 
09:00
Poznań
Dworzec autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2
11:30
Łódź
Dworzec autobusowy Łódź Kaliska, Al. Włókniarzy 227
13:30
Warszawa
Dworzec autobusowy Zachodni, al. Jerozolimskie 144
15:00
Radom
Dworzec autobusowy, ul. Władysława Beliny-Prazmowskiego 8
16:30
Lublin
Dworzec autobusowy, Al. Tysiąclecia 6
18:00
Chełm
Dworzec autobusowy, ul. Lwowska 20
20:00
Uściług
Przystanek PPC, Ustyluh
22:45
Włodzimierz Wołyński
Dworzec autobusowy Wołodymyr-Wołyński, ul. Danyla Galytskoho 14
00:00
Łuck
Hotel Ukraina, ul. Slovatskoho 2
02:00
Równe
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 40
05:00
Żytomierz
Dworzec autobusowy Centralny, ul. Kijowska 93
06:00
Kijów
Metro Kharkiwska (McDonald's), al. Mykoly Bazhana 3B
06:30
Kijów
Metro Kharkiwska (McDonald's), al. Mykoly Bazhana 3B
12:00
Połtawa
Dworzec autobusowy Połtawa, ul. Velykotyrnivska 7
15:30
+1 dzień
Dnipro
Dworzec kolejowy Centralny, pl. Vokzalna 11
Punkty pośrednie (13)
  • Dodatkowo
  • W przypadku podróży międzynarodowej należy pamiętać o paszporcie
  • Pamiętaj o okazaniu biletu podczas wsiadania
  • Przejazd standardowy
  • Przewoźnik
  • Piskunov L.L.
  • Mercedes Sprinter f
Popularne kierunki
Z miasta Poznań
Do miasta Dnipro
Do miasta Poznań
Z miasta Dnipro
Podróż powrotna:
Zniżki, newsletter i nowości od Busfor

Zapisz się i bądź na bieżąco!