Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweWarszawa - Brześć

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Warszawa — Brześć

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Warszawa — Brześć w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Warszawa
Do miasta Warszawa

Autobus Warszawa - Brześć. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Warszawa Brześć - informacje o podróży

Warszawę i Brześć dzieli odległość około 200 kilometrów. Obecnie trasę tę można pokonać w ciągu od 5 do nawet 8 godzin. Z Warszawy do Brześcia kursują autobusy firm Biacomex, Openline, ОАО “Пинский автобусный парк”, Ecolines, Translogisticeu, Globeen, Zapeka E.G. - Agent, EUROLINES MADELTRANS, Intercars oraz Intercars Europe. Na tej trasie nie istnieje jednak bezpośrednie połączenie kolejowe.

Lotnisko Chopina w Warszawie

Autobusy Warszawa Brześć wyjeżdżają z jednej z trzech lokalizacji. Pierwszą z nich jest Lotnisko Chopina przy ulicy Żwirki i Wigury 1, na terenie którego można skorzystać z licznych udogodnień, takich jak poczekalnia czy sklepy pozwalające na zaopatrzenie się przed dalszą podróżą. Na lotnisko w Warszawie kursują linie S2 i S3 bezpośrednio z Dworca Zachodniego.

Dworzec autobusowy w Warszawie

Drugą, najpopularniejszą lokalizacją jest dworzec autobusowy przy Alejach Jerozolimskich 144. W tym miejscu znajduje się poczekalnia z krzesełkami, liczne lokale gastronomiczne, sklepy, bankomaty, kasy biletowe, toalety i wiele innych udogodnień dla podróżnych. W tym samym budynku znajduje się bowiem dworzec kolejowy Warszawa Zachodnia obsługujący połączenia z polskimi i zagranicznymi miastami.

Dojazd na dworzec autobusowy w Warszawie

Dojazd na dworzec autobusowy jest możliwy dzięki autobusom miejskim o numerach 60, 227, N13, N41, N44, N46, N63, N91, 127, 128, 158, 175, 504, 507, 517 i 519.

Lotnisko Warszawa Modlin

Ostatnim przystankiem autobusowym jest lotnisko w Modlinie, a dokładnie postój przed strefą przybycia. Dojazd w tę lokalizację jest możliwy pociągiem Kolei Mazowieckich lub PKP. Na teren lotniska jeżdżą również samochody sieci Uber i Free Now.

Przyjazd autobusem do Brześcia

Autobusy kursujące z Warszawy do Brześcia zatrzymują się w jednej z trzech lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy ulicy Ordzonikidze 12. Obiekt ten był niedawno remontowany, co poskutkowało stworzeniem przestrzeni przyjaznej dla podróżnych oczekujących na dalszą trasę.

Tuż obok znajduje się charakterystyczny budynek dworca kolejowego obsługującego połączenia z wieloma białoruskimi miastami. Na jego teren można dojechać za pomocą autobusów o numerach 5, 11 i 12.

Dworzec autobusowy ul. Mitskyevicha 35

Drugim miejscem jest przystanek autobusowy przy ulicy Mitskyevicha 35. W pobliżu tej lokalizacji znaleźć można liczne sklepy oraz charakterystyczny pomnik Adama Mickiewicza. Dojazd z tego miejsca do pozostałych dzielnic miasta jest niezwykle prosty i wymaga skorzystania z autobusów lub trolejbusów o numerach 1, 4, 5, 7, 11, 12, 19, 20, 21, 23 lub 35.

Ostatni przystanek autobusowy w Brześciu

Ostatnim miejscem, w którym zatrzymują się autobusy z Warszawy do Brześcia jest centrum handlowe Korona przy ulicy Moskovskaya 210. Znajduje się tam wiele sklepów, lokali gastronomicznych i punktów usługowych pozwalających na załatwienie niezbędnych spraw przed dalszą podróżą. Z tego miejsca można również łatwo dostać się do innych dzielnic miasta.

Co warto zobaczyć w Brześciu?

Do Brześcia podróżują zarówno obywatele Białorusi, jak i inne osoby chcące zwiedzić to miasto. Dzięki temu połączenia autobusowe ze stolicy cieszą się rosnącą popularnością. Brześć słynie z wielu zabytków wartych zobaczenia.

Doskonałym przykładem takiego miejsca jest Twierdza Brzeska, Muzeum “Starożytne Berestie” oraz Dworzec Kolejowy charakteryzujący się ciekawą architekturą sprzed lat.

Na terenie miasta znaleźć można także Cerkiew św. Mikołaja, Brzeskie Muzeum Krajoznawcze czy Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Brześć słynie również z międzynarodowego festiwalu teatrów “Biała Wieża” odbywającego się w Obwodowym Teatrze Dramatu i Muzyki.