Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweBiała-Podlaska - Brześć

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Biała Podlaska — Brześć

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Biała Podlaska — Brześć w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Brześć

Autobus Biała Podlaska - Brześć. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Biała Podlaska Brześć - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Białą Podlaską a Brześciem to około 46 kilometrów. Przejazd na tej trasie trwa zwykle prawie 3,5 godziny i jest możliwy do zrealizowania za pomocą autobusów oraz pociągów różnych przewoźników.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Biała Podlaska - Brześć

Na trasie Biała Podlaska - Brześć kursują autokary takich przewoźników, jak Brestoblavtotrans, Markus Marian Makowski, Avtomobilnyy Park oraz Raf-Bus. Taka podróż kosztuje zwykle około 20 zł w przypadku osób dorosłych.

Przejazd pociągiem na trasie Biała Podlaska - Brześć

Z Białej Podlaskiej można dojechać do Brześcia za pomocą bezpośrednich i pośrednich połączeń kolejowych realizowanych pociągami firmy PKP Intercity i PolRegio. Takie przejazdy mają miejsce około 5 razy w ciągu dnia i kosztują one 20-25 zł w zależności od wybranego kursu.

Przystanek ul. Stefana Żeromskiego 1A w Białej Podlaskiej

Autobusy Biała Podlaska Brześć wyjeżdżają z terenu niewielkiego ulicznego przystanku przy ul. Stefana Żeromskiego 1A. Jest to miejsce zlokalizowane w bliskiej odległości od lokalnego dworca autobusowego przy ul. Wojska Polskiego.

W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z kas biletowych oraz niewielkiej poczekalni. Niekiedy zdarza się również, że autokary z Białej Podlaskiej do Brześcia odjeżdżają również z terenu samego dworca.

Jak dojechać na przystanek w Białej Podlaskiej?

Na teren przystanku przy ulicy Stefana Żeromskiego 1A można dojechać za pomocą autobusów miejskich o oznaczeniach B, E, G oraz T. W Białej Podlaskiej funkcjonują również taksówki.

Przyjazd do Brześcia - dworzec autobusowy

Autobus Biała Podlaska Brześć zatrzymuje się na terenie przystanku zlokalizowanego przy ulicy Mitskyevicha 35. Wokół tego miejsca znaleźć można słynny pomnik Adama Mickiewicza oraz kilka sklepów spożywczych.

Poruszanie się po Brześciu

Z terenu ulicznego przystanku przy ul. Mitskyevicha 35 można dostać się do innych dzielnic miasta za pomocą trolejbusów o numerach 1, 4, 5, 7, 11, 12, 19, 20, 21, 23 lub 35. Na obszarze Brześcia funkcjonują również autobusy miejskie oraz taksówki.

Co warto zobaczyć w Brześciu?

Z Białej Podlaskiej do Brześcia podróżują zarówno obywatele Białorusi, jak i turyści chcący zwiedzić to piękne miasto. Jest to kierunek wybierany chętnie przez osoby w każdym wieku i każdej płci.

Na terenie Brześcia znajduje się kilka atrakcji turystycznych, takich jak Muzeum ,,Starożytne Berestie” czy lokalny dworzec kolejowy mieszczący się w zabytkowym budynku. Będąc w tym białoruskim mieście warto odwiedzić także cerkiew św. Mikołaja, Brzeskie Centrum Krajoznawcze oraz Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego.

Na terenie Brześcia odbywa się także międzynarodowy festiwal teatrów ,,Biała Wieża” mający miejsce w Obwodowym Teatrze Dramatu i Muzyki.