Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweBrześć - Terespol

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Brześć — Terespol

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Brześć — Terespol w 2024 roku

Popularne kierunki

Autobus Brześć Terespol. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Brześć Terespol - informacje o podróży, przewoźnicy autobusowi

Brześć i Terespol dzieli odległość wynoszący około 15 kilometrów. Jednak obecnie trasę tę pokonuje się w czasie od 2,5 do nawet 5 godzin ze względu na konieczność przekroczenia granicy.

Dostanie się do Terespola jest możliwe dzięki autokarom firm Raf-Bus, MARKUS-Marian Markowski, Роберт Зентара “Техмет”, ООО “АгроТехмаксобслуживание”, ОАО “Брестский автобусный парк”,Ф-л “АП №9 г. Каменец” oraz PHU “BOD-MAR”. Na tej trasie istnieje także bezpośrednie połączenie kolejowe.

Dworzec autobusowy ul. Mitskyevicha 35

Trasa z Brześcia do Terespola rozpoczyna się w jednej z dwóch lokalizacji. Pierwszą z nich jest dworzec autobusowy przy ulicy Mitskyevicha 35. W tym miejscu znajdują się liczne sklepy i charakterystyczny pomnik Adama Mickiewicza. Dojazd na dworzec autobusowy w Brześciu jest możliwy dzięki autobusom i trolejbusom o numerach 1, 4, 5, 7, 11, 12, 19, 20, 21, 23 lub 35.

Dworzec autobusowy ul. Ordszonikidze 12

Drugim miejscem, z którego wyjeżdżają autobusy z Brześcia do Terespola jest dworzec autobusowy przy ulicy Ordszonikidze 12. Budynek, świeżo po remoncie, został wyposażony w wygodną poczekalnię oraz punkty usługowe.

Tuż obok tego obiektu znajduje się dworzec kolejowy obsługujący pociągi kursujące z wielu białoruskich miast. Na dworzec autobusowy można w łatwy sposób dostać się za pomocą autobusów miejskich o numerach 5, 11 i 12.

Przyjazd do Terespola - przystanki autobusowe

Autobusy Brześć Terespol kończą swoją podróż w dwóch punktach. Jednym z nich jest dworzec kolejowy przy ulicy Cichej 23. Jest to niewielki budynek wyposażony w punkty usługowe pozwalające na załatwienie różnych formalności przed dalszą podróżą. Wewnątrz budynku znajduje się poczekalnia oraz kasy biletowe.

Po tym niewielkim przygranicznym mieście najlepiej podróżować samochodem lub taksówką.

Drugi przystanek autobusowy w Terespolu

Drugim miejscem, w którym zatrzymują się autobusy z Brześcia do Terespola jest przystanek na ulicy Janowskiej. Jest to niewielki uliczny punkt, w którym nie znajdują się żadne specjalne udogodnienia dla turystów. W pobliżu zlokalizowano jednak kilka małych marketów pozwalających na zaopatrzenie się w niezbędne produkty przed dalszą podróżą.

Co warto zobaczyć w Terespolu?

Z Brześcia do Terespola podróżują nie tylko obywatele Białorusi, lecz także Polacy wracający do kraju po dłuższej wycieczce. Z tego powodu trasa ta cieszy się popularnością wśród osób w każdym wieku.

Na terenie Terespola zachowało się wiele obiektów świadczących o historii tego regionu. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest kościół parafialny pw. Świętej Trójcy czy cmentarz prawosławny. Na obszarze Terespola znajduje się wiele obiektów sakralnych, takich jak Kościół Zielonoświątkowy, cerkiew pw. Jana Teologa lub Pomnik Armii Radzieckiej. W mieście można znaleźć również pozostałości po radzieckim panowaniu.

Jest nim przede wszystkim Pomnik Armii Radzieckiej. W Terespolu znajduje się także obelisk wybudowany na cześć budowy traktu Warszawa - Terespol.

Terespol - doskonały cel na urlop

Terespol jest bardzo spokojnym przygranicznym miastem, dlatego stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących odpoczynku na czas urlopu. Wokół tego ośrodka znaleźć można liczne atrakcje stworzone przez naturę, takie jak piękne lasy czy koryto rzeki Bug.