Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweLublin - Brześć

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Lublin — Brześć

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Lublin — Brześć w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Lublin
Do miasta Lublin

Autobus Lublin - Brześć. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Lublin Brześć - informacje o podróży

Odległość pomiędzy Brześciem a Lublinem wynosi około 160 kilometrów. Obecnie na tej trasie kursują liczne pociągi i autobusy, a ich podróż trwa zazwyczaj od 4 do nawet 14 godzin.

Przewoźnicy autobusowi na trasie Lublin - Brześć

Z Lublina do Brześcia regularnie kursują autokary takich firm, jak ОАО “Брестский автобусный парк”, Infobus oraz AP1 Brest. Koszt takiej podróży wynosi zazwyczaj od 55 do 65 zł w przypadku osoby dorosłej.

Jak dojechać pociągiem z Lublina do Brześcia?

Z Lublina do Brześcia można dojechać nie tylko autokarami, lecz także za pomocą pośrednich pociągów firm PKP Intercity oraz PolRegio. Zwykle takie przejazdy trwają jednak od 5 do nawet 14 godzin i kosztują około 60 zł w przypadku osób, którym nie przysługują żadne zniżki.

Dworzec autobusowy w Lublinie

Autobusy Lublin Brześć odjeżdżają z terenu dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia 6. W tej lokalizacji można skorzystać z kas biletowych, poczekalni, punktów gastronomicznych, darmowej sieci Wi-Fi oraz licznych sklepów.

Dojazd na dworzec autobusowy w Lublinie

W okolicach dworca przy al. Tysiąclecia 6 w Lublinie znajduje się przystanek autobusowy oraz baza rowerów miejskich, za pomocą których można dostać się na miejsce zbiórki. Na terenie miasta kursują również pojazdy licznych firm taksówkarskich.

Przyjazd do Brześcia - dworzec autobusowy

Autobus Lublin Brześć zatrzymuje się na terenie dworca autobusowego przy ulicy Ordzonikidze 12. Budynek ten w ostatnich latach został wyposażony w wygodną poczekalnię, kasy biletowe oraz inne udogodnienia umilające czas podróżnym podczas oczekiwania na kolejny środek transportu.

Poruszanie się po Brześciu

Z terenu dworca autobusowego przy ulicy Ordzonikidze 12 można dojechać do innych dzielnic Brześcia dzięki autobusom miejskim o numerach 11, 5 i 12. Na terenie miasta kursują także trolejbusy oraz taksówki.

Co warto zobaczyć w Brześciu?

Autobusem z Lublina do Brześcia podróżują zarówno turyści chcący zwiedzić to miasto, jak i stali obywatele Białorusi wracający z różnego rodzaju wyjazdów. Dzięki temu takie połączenie cieszy się rosnącą popularnością.

Na terenie Brześcia znaleźć można wiele miejsc wartych zobaczenia. Jednym z nich jest zabytkowy dworzec kolejowy cechujący się ciekawą architekturą sprzed wieków. Będąc w mieście należy odwiedzić także Twierdzę Brzeską, Muzeum ,,Starożytne Berestie” oraz Brzeskie Muzeum Krajoznawcze.

W Brześciu znajdują się również obiekty sakralne, takie jak Cerkiew św. Mikołaja i Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego oraz odbywa się międzynarodowy festiwal teatrów ,,Biała Wieża” w Obwodowym Teatrze Dramatu i Muzyki.