Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweBrześć - Warszawa

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Brześć — Warszawa

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Brześć — Warszawa w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Warszawa
Z miasta Warszawa

Autobus Brześć – Warszawa

Podróż z Brześcia do Warszawy to trasa ponad pięciogodzinna. Większość oferowanych przez firmy przewozowe busów opuszcza Brześć we wczesnych godzinach porannych bądź późnych godzinach nocnych. W przypadku wyjazdów z Warszawy podróżnicy mogą wybierać z bardziej zróżnicowanej oferty godzinowej.

Bus na trasie Brześć - Warszawa wyjeżdża z przystanku przy centralnie położonej ulicy Mickiewicza, tuż obok Rynku Centralnego i oddalonego o dwie przecznice dworca kolejowego Brześć. Ze względu na brak kantoru i bankomatu w budynku dworca, a także niewielką ilość kas warto kupić bilet online z wyprzedzeniem. Brześć jest również destynacją turystyczną o rosnącej popularności, więc zwłaszcza bilety weekendowe wyprzedają się dość szybko. Brześć wraz z białoruską częścią Puszczy Białowieskiej podlega strefie ruchu bezwizowego, jednak podróż wymaga zakupienia usług turystycznych u jednego z certyfikowanych biur podróży, wydających następnie dokument upoważniający podróżującego do wjazdu na teren Białorusi. W przypadku pobytu dłuższego niż pięć dni należy zgłosić pobyt na posterunku policji. W przypadku braku wizy polscy obywatele mogą przebywać na terenie Brześcia nie dłużej niż 10 dni.

Autobus z Brześcia do Warszawy zazwyczaj kończy trasę na Dworcu Autobusowym Zachodnim przy Alejach Jerozolimskich. Z tej części miasta podróżujący na trasie Brześć - Warszawa mogą łatwo dostać się do centrum wsiadając w autobus linii 127, 158 lub 517, jadących z przystanku naprzeciwko dworca, i wysiąść na przystanku ,,Centrum” - tuż przy Pałacu Kultury. Inną możliwością jest przejazd koleją ze stacji Warszawa Zachodnia do Warszawy Śródmieście. Nieliczni przewoźnicy oferują również przejazdy na Lotnisko Modlin i Lotnisko Chopina.